Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (Февруари 2022)

Објавено пред

на

ОВЕН
Се обидувате да го придружувате партнерот во новите одлуки и да го поддржите во деловните потфати. Нема причина да се чувствувате осамено, обидете се да најдете златна средина и да одржите континуитет. Поддршката на партнерот не значи жртвување на времето и заедничките романтични моменти, обидете се да најдете компромис. На слободните Овни им претстои мирен период во кој имаат можност да контактираат со интересни луѓе и на некој начин да се преиспитаат себеси, што навистина сакаат и на што се надеваат во љубовта.

Првата недела од февруари ви носи мали деловни несогласувања со колегите. Консултирајте се со партнерот или пријателите, не сте во можност да ги согледате работите од неколку агли. Ако очекувате документите да заминат во странство, вашето патување може да биде одложено. Навистина, февруари ви носи различни предизвици во бизнисот, останете ментално силни и упорни. Финансиската состојба е стабилна, нема поголеми промени. Здравјето е стабилно.

БИК
Време е да се ослободите од минатото, мислите за минатото ви ја трошат енергијата, па затоа е подобро да се фокусирате на сегашноста. Не дозволувајте повторно да ве повредат старите рани, направете план за иднината кој ќе ви ја подигне енергијата и излезете со пријателите. Зафатените бикови уживаат во романтични моменти со партнерот, особено убава ќе ви биде втората половина на февруари. Нема причина да се преиспитувате, доколку се сомневате отворено разговарајте со саканата личност.

Деловното темпо не избледува, не успевате да се одморите во текот на месец февруари, што може да влијае на вашето здравје. Деловните соработници ќе ви излезат во пресрет, но вие не сакате да споделувате деловни проблеми, не се согласувате да помогнете. Верувајте во себе, напорната работа ќе ви донесе резултати на самиот крај на февруари во вид на финансиска добивка. Можни се респираторни проблеми.

БЛИЗНАЦИ
За Близнаците февруари ќе помине мирно, ќе уживате дома и ќе се трудите да се одморите од луѓето, да излегувате и да работите. Фокусирани сте на вашите потреби и желби. Овој факт Близнаците во брак и долга врска може да доведат до проблем, партнерот ќе се чувствува запоставено. Негувајте добри односи и обидете се да го вклучите вашиот партнер во вашите хоби и активности во кои уживате. Можни се мали несогласувања во последната недела од февруари, останете смирени.

Енергијата од јануари се пренесува во февруари, доколку не сте успеале да патувате или да се одморите, сега е вистинското време да ги истакнете своите квалитети пред претпоставените и да се изборите за себе. Продолжениот викенд и пократкото патување позитивно ќе се одразат на вашата психа. Деловната ситуација е стабилна, месецот пред вас е мирен и деловен. Обидете се да одолеете на импулсивните набавки на накит, козметика и подароци за драги луѓе. Можни се мигрени и мускулна слабост, масажата е вистинскиот избор како и ароматерапијата.

РАК
Празничната атмосфера не ве остави, се задушивте и ја почувствувавте љубовта и поддршката од семејството, пријателите и партнерите. Пред вас е инспиративен период и можност да пробате нови хоби, да научите нов јазик или да ги усовршите постоечките таленти. Зафатените Ракови совршено ќе ги координираат личните планови со партнерот, ве очекуваат мирни и топли разговори за иднината, уживате во прегратката на саканата личност. Покажете ги вашите чувства, нема причина да ги држите заклучени во вашето срце.

Колегите упорно ќе се трудат да започнат важни разговори и да ги решат дилемите од изминатата година. Не сте расположени за дискусија и успешно ќе избегнувате средби во текот на февруари. Искористете го февруари за одмор и направете план за 2022 година кој ќе ви гарантира иднина. Ширете добра енергија на работа и претпоставените ве ценат и почитуваат поради тоа. Во средината на месецот може да ве зафати мала финансиска криза. Движете се, размислете за фитнес тренинг, на вашето тело му недостасува физичка активност.

ЛАВ
Во текот на февруари може да ви се разбудат стари спомени, ќе бидете сентиментални и нема да знаете како да и пристапите на околината. Во ред е да се пензионирате и да се одморите во вашиот дом, на вашите пријатели нема да им пречи. За зафатените Лавови, наглото повлекување може да создаде несогласувања со партнерот, целата ситуација ќе изгледа збунувачка за партнерот. Одморете и направете планови за иднината кои ќе ве доведат до успех во сите сфери од животот!

Се однесувате смирено дури и ако трпите голем стрес во текот на првата и втората недела од февруари. Обидете се да се опуштите и слободното време да го поминете во мир, да соберете сили за нови деловни активности. Забрзаното темпо на работа ќе ве следи во текот на целиот месец, ќе ви се чини дека претпоставените постојано ги зголемуваат вашите очекувања, а всушност се наталожила голема количина на работа. Можни помали дефекти во куќата, чувајте технички апарати. Стабилна здравствена состојба.

ДЕВИЦА
Девиците се романтични во текот на февруари, повторно ќе смислувате изненадувања за вашиот партнер, но и за пријателите и семејството. Вашата позитивна енергија е заразна и никој нема да остане имун. Користете го за да се поврзете со луѓе и да ги обновите старите контакти со пријатели што не сте ги виделе долго време. Слободните Девици можат да го искористат овој период и да го обноват љубовниот контакт со личност од минатото за која често размислуваат.

Во текот на февруари може да ви се укаже нова деловна можност, погледнете ја понудата од повеќе агли и не дејствувајте набрзина. Нема причина да брзате, не отстапувајте од вашите ставови и желби. Имате поддршка од колегите во новите деловни потфати, а тензијата ќе се намали во текот на месец февруари, што ќе ве задоволи. Можни се болки во грбот.

ВАГА
Февруари е напнат месец, размислете за рекреација на отворено или некоја форма на психотерапија за да се опуштите. Слободните припадници на знакот ќе се повлечат од друштвените активности и ќе се обидат да се одморат. Не сте целосно фокусирани на наоѓање партнер, не очекувате големи промени. Вагите во врска и брак имаат можност да се поврзат со партнерот, ќе бидете сигурни во вашата врска и ќе уживате во заедничкото време.

Февруари е мирен месец во кој не очекуваат големи промени. Ова е ваша можност да се опуштите и да одвоите што е можно повеќе слободно време, со цел вашето тело да се регенерира и закрепне од напорната 2021 година. Посебно внимание ќе се посвети на хобиите и ќе имате можност да ги подобрите своите вештини. Финансиската состојба е стабилна! Добро се чувствувате, имате енергија.

ШКОРПИЈА
Февруари може да биде бурен месец за вас, во кој со партнерот ќе разговарате за селење, купување недвижен имот и автомобили. Сега ќе треба да се решат сите поправки во куќата и набавките кои долго време ги одложувате. Можеби сте напнати поради околностите во кои се наоѓате. Слободните Скорпии имаат интересна личност пред себе со која би можеле да започнат бурна врска. Изборот е ваш, следете го своето срце!

Останете смирени во првата половина на февруари и не им верувајте на колегите. Чувајте ги семејните и приватните проблеми за себе, останете деловни. Во втората половина на февруари ве очекува поголема финансиска добивка, вложете пари во вашите хоби и опремување на куќата – нема да зажалите. Самиот крај на февруари ќе ви донесе инспирација за нови деловни потфати. Добро се чувствувате, нема големи здравствени промени.

СТРЕЛЕЦ
Првата половина на февруари ќе биде опуштена, ќе уживате во пожртвуваноста и вниманието на партнерот, дури и ако Венера е во ретроградна состојба. Партнерот ќе ве инспирира да се борите за себе на деловниот пат и да постигнете подобра позиција. Слободните Стрелци се меланхолични, не сакате да се отворате за нови луѓе и да зборувате за себе, а од друга страна копнеете по љубов. Втората половина од месецот е малку понапната, затоа максимално одморете се во првата и втората недела од февруари.

Ги преиспитувате деловните одлуки и планови, под влијание на ретроградниот Меркур во првата недела од февруари ќе ви се чини дека ништо не оди добро. Ќе бидете незадоволни и ќе се обидете да им објасните на колегите како на целиот тим му треба дополнителна обука и нови бизнис планови. Бидете трпеливи, не секој е подготвен да се промени без разлика колку просперитет ќе донесе. Ќе изгубите многу енергија, но вашиот ентузијазам на крајот ќе се исплати. Пазете се од настинки, зајакнете го имунитетот.

ЈАРЕЦ
Слободните Јарци можат да влезат во врска во првата недела од февруари, но под влијание на ретроградните планети оваа врска нема да прерасне во нешто сериозно. Чувајте ја вашата интимност за себе и не зборувајте за вашето минато со новиот партнер, додека не бидете сигурни дека врската ќе оди во сериозна насока. Зафатените Јарци се фокусирани на деловните проблеми, ви претстои мирен период во љубовна врска кој ќе ви донесе мир.

Февруари е тензичен месец на деловен план, ќе мора да се изборите за себе и за своите потреби. Може да бидете клеветени од колегите, неправдата ќе ве повреди и тоа е разбирливо. Не реагирајте нагло, прво смирете се па потоа организирајте состанок и прикажете се во најдобро светло. Финансиската состојба е стабилна, но поголемите набавки одложете ги за наредните месеци. Страдате од несоница и главоболки, поради големата количина на стрес што го чувствувате.

ВОДОЛИЈА
Без разлика дали штотуку сте влегле во љубовна врска или сте во брак, ве очекуваат убави моменти со саканата личност, ќе сакате да одите на одмор и да уживате во заедничкото време. Се чувствува позитивна енергија и февруари за вас е месец на љубов во кој ќе останете максимално посветени на партнерот. Слободните Водолија подеднакво уживаат, но во друштво на пријателите и семејството ќе ве придружува движечка енергија и ќе организирате дружење и забавни активности за вашите најблиски!

Додека се фокусирате на приватниот живот, максимално ќе ги тргате на страна деловните обврски. Ако колегите ве замолат да им помогнете со важни проекти, не бидете себични. Можам да те обвинам за твоето целосно исклучување од метал, што ќе влијае на твоите финансии. Разбирливо е дека ви треба време за себе и за партнерот, доколку можете да одите на одмор во текот на февруари. Можни се проблеми со бубрезите

РИБИ
Рибите сонуваат да го прошират семејството, да стапат во брак или да одат на егзотично патување со партнерот. Колку е навистина возможно остварувањето на вашите желби во овој момент, проценете сами. Моментално астролошките аспекти ве водат кон фантазирање, можете да ја искористите вашата фантазија за креативна работа и да се посветите на хоби. Слободните припадници на знакот ќе бидат малку нарцисоидни во текот на февруари, нема да бидете премногу расположени за нови познанства.

Вашата интуиција и креативна енергија се особено нагласени во текот на февруари, што ќе ви овозможи да ги усовршите вашите хоби и да се испробате во пишувањето и сликањето. Доколку сте почнале со дополнителен тренинг, февруари ќе биде напнат, бидејќи на работа ве очекуваат нови авантури. Имате поддршка од ѕвездите за да постигнете се што сакате, но не трошете премногу пари за да нема финансиска криза на крајот на февруари.

ФОТО: Quique

Хороскоп

Хороскоп за сабота (21 мај)

Објавено пред

на

ОВЕН
Долгиот период на неколкунеделна медитација на Овните заврши денеска. Тоа значи дека треба повторно да се поврзете со реалниот свет! Веќе денес би можеле да го имате првиот тест за тоа како вие, новите и подобрени, дејствувате во моментот. Бидете подготвени и очекувајте големи промени, ѕвездите се на ваша страна колку и да изгледа поинаку.

БИК
Нешто поврзано со недостигот на самодоверба кај Бикот е при крај. Веќе некое време не сте подготвени да бидете во центарот на работите, веројатно затоа што не се чувствувате доволно подготвени. Сега немате изговори! Подготвени или не, тргнете напред, нема друг начин да ги направите работите на вистински начин освен тоа.

БЛИЗНАЦИ
Близнаци, можно е во последните недели да излезете со некои одговори поврзани со вашата кариера. Можеби ќе имате и појасна слика за вашата иднина воопшто. Престанете да размислувате и живејте го животот. Подготвени сте за тоа, имаше многу двоумење и размислување, сега треба да бидете активни и да дејствувате во насока во која сакате да се развиваат работите.

РАК
Последните неколку недели Ракот добро влијаеше на вашиот внатрешен мир. Се прашувавте дали можете дополнително да се вклучите во животот и да покажете што сè можете да направите. Најверојатно сте имале мешавина од успеси и неуспеси, но генерално, сте напредувале. Веројатно сте забележале колку можете да направите за себе, но зарем тоа не е случај со сите?

ЛАВ
Денес е идеален ден за Лавот да се посвети на прашањата кои ве мачеа изминативе неколку недели. Обрнете посебно внимание на работите поврзани со вашата емоционална состојба. Доколку моментално сте во врска која не ве задоволува, не плашете се да ја прекинете. Само бидете храбри, не отстапувајте, застанете цврсто и не се откажувајте.

ДЕВИЦА
Дисциплинираната постапка е најдобриот начин да го започнете денешниот добар ден. Останете фокусирани на вашиот, можеби тежок, пат. Запомнете – постои разлика помеѓу дисциплина и преоптоварување со детали. Одредени луѓе секогаш ќе ве загрижуваат, но не дозволувајте нивните негативни енергии да го попречат вашиот напредок, драги Девици.

ВАГА
Ваги, доколку имате поплаки за љубовниот живот, ова е ден за решавање на вашите проблеми. Ништо освен самата вистина нема да се толерира. Може да очекувате конфликт со другите, било да е тоа партнер, семејство или пријател на оваа тема. Внимателно измерете ги вашите зборови бидејќи ќе мора да ги поткрепите со акција.

ШКОРПИЈА
Шкорпии, размислувате да ја промените кариерата или да патувате на другиот крај на светот? Можеби само сакате да ги нацртате завесите и да останете сами во топлината на вашиот дом. Низа помали инциденти на работа би можеле да ги извлечат најлудите идеи од вас. Веројатно се чувствувате како да треба да ја промените вашата рутина, затоа сменете ја пред да ве убие досадата.

СТРЕЛЕЦ
Денес луѓето Стрелец веројатно ќе бидат иритирачки. Ќе ви се чини дека никој не е доволно добар и не знае што сака. Веројатно ќе треба да направите некој ред во општиот хаос. Ако е семејно прашање, продолжи, но ако е работа, размисли дали сакаш да бидеш локален шериф, тоа е задача што понекогаш не ја мразиш толку.

ЈАРЕЦ
Можеби Јарците ќе почувствуваат тежок воздух околу вас кога ќе се разбудите. За жал, можно е ова чувство да ве одржи до крајот на денот. Сепак, ова е идеално време да разговарате за се што ве мачи. Не се срамете да ги мачите другите со вашите проблеми. Ако не го направите тоа, веројатно ќе бидете жртва на нечија пукнатина.

ВОДОЛИЈА
Расположението како Водолија денес носи незаборавни средби. Веројатно ќе бидете многу сомнителни и внимателни кон луѓето кои на почетокот ја зголемуваат вашата интимност. Тогаш одеднаш ќе сфатите дека оваа личност е некој сосема поинаков и многу интересен. На крајот ќе ги видите сите квалитети кои се пред вашите очи. Искористете го тоа!

РИБИ
Повеќе од порано, Рибите чувствуваат дека е време да ги преземат работите во свои раце. Доста ви е од животот во надеж и одложување на среќата за утре. Вашата решителност денес ќе биде толку силна што ќе се изненадите и себеси. Ќе го редефинирате пристапот и ќе се фокусирате на конкретни работи во следните неколку дена. Биди храбар!

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за петок (20 мај)

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес Месечината кај Овенот ги истакнува деловните и личните односи што се сведуваат на одредени обврски и дискусии. Договорените работни места би можеле да ви се комплицираат бидејќи нечија морална поддршка во никој случај не станува конкретна поддршка на која сметате. Внимавајте. Позитивното размислување секогаш помага, но не претпоставувајте дека најдобро сценарио е она што се случува.

БИК
Денешниот распоред на планетите е идеален за Биковите емотивно да запознаат личност која е тврдоглава како вас. Треба да бидете пофлексибилни од вообичаеното, затоа што и двајцата имате премногу силни ставови за сè, па ако се различни работите нема да завршат многу добро. Наместо тоа, потенцирајте ги вашите најважни ставови и покажете колку сте подготвени да ги слушате неговите.

БЛИЗНАЦИ
Иако на Близнаците им треба многу време да направат промени во вашиот живот, вие сега сте подготвени за нив. Месечината ве охрабрува на нова идеја, започнете да вежбате или да одмарате здраво. Вашиот ентузијазам може да биде поголем отколку што можете да се справите во моментот. Внимателно испланирајте го вашиот распоред за да не се преоптоварувате со вашиот нов животен план.

РАК
Добродушната Месечина ги подобрува креативните способности на Ракот. Вие сте решени да им ја покажете на другите вашата спонтана страна и отворен пристап и сте многу сериозни во таа намера. другите ќе ве доживеат порелаксирано отколку што се должат на големата енергија што моментално е околу вас. Не плашете се да го користите за свој напредок.

ЛАВ
Денес им носи притисок на Лавовите на семејните обврски. Иако повеќе сакате да го поминете денот во лежерна забава, обврските за вас се приоритет. Вие би можеле да најдете позабавно отколку што очекувате во вашите обврски штом престанете да се спротивставувате на неизбежното и да го направите она што треба. Бидете трпеливи и вредни да добиете позитивни повратни информации што е можно поскоро.

ДЕВИЦА
Девиците би можеле да одлучат да го променат својот распоред во последен момент само за да видат дека не е така лесно. Обврските за кои сте се согласиле не се лесни за одложување затоа што одложувањето може да ви донесе проблеми. Мора да го исполните ветеното пред да започнете нови планови, затоа постапувајте соодветно.

ВАГА
Ваги, користете ја одлучувачката Месечина за да ги решите вашите финансиски проблеми. Планирајте го вашето трошење внимателно во следните неколку недели. Денешниот план ќе ви донесе добра прераспределба на финансиите, без оглед на буџетот што го имате. Во моментов сте во фаза каде што работите ги гледате подобро отколку што навистина се, затоа обидете се да се држите до реалноста што е можно повеќе.

ШКОРПИЈА
Затворете ги очите  Шкорпии и посакајте желба затоа што ќе се оствари. Но, немојте само да ги кажувате зборовите како зборови. Визуелизирајте во вашата глава резултатот што го сакате. Потоа, размислете што треба да направите за да ја остварите вашата идеја. Само тогаш кажете ја својата желба со зборови. Вие исто така може да разнесете свеќа бидејќи таквиот ритуал ќе ви помогне да го исполните денот на сонот.

СТРЕЛЕЦ
Се чини дека еден период од животот на Стрелецот е при крај, но во исто време тоа значи и нови можности што ве чекаат зад аголот. Оваа транзиција ви се чини поважна отколку што мислите. Не трошете енергија размислувајќи за она што го оставате зад себе. Вашиот ентузијазам за иднината што следи е клучна компонента на вашиот успех.

ЈАРЕЦ
Денес, Јарецот ќе се посвети во помагање на другите. но внимавајте додека не бидете сигурни дека сте ги решиле сите туѓи проблеми. Во следните недели влијанието на вашите пријатели и колеги врз вас ќе биде засилено, затоа денес внимавајте како се однесувате и се однесувате кон нив. Воспоставете свој начин на комуникација и врска што ви остава многу време и за себе, но не одбивајте помош.

ВОДОЛИЈА
Размислете сериозно за вашите долгорочни планови, драги Водолии, пред да ги започнете. Трошењето енергија на проекти кои не ви носат напредок кон вашите цели е само губење на време. Верувајте им на вашите инстинкти, денес тие се вашата најдобра водечка ѕвезда која ќе постави нови предизвици пред вас.

РИБИ
Риби, денес нема да дозволите никој да се меша во вашите намери. Месечината ви овозможува да гледате низ превезот на илузии во самото јадро на реалноста. Барем така ви изгледа, така што вашите идеи многу брзо почнуваат да се прикажуваат како непобитни факти. Бидете паметни и потпрете се на мислењето на доверливите луѓе во вашата проценка.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за 19 мај (четврток)

Објавено пред

на

ОВЕН
Обрнете внимание на новите професионални можности за да го проширите вашето знаење и да ја подобрите вашата севкупна позиција. Ако дозволите работите да одат по својот пат, некој друг може одеднаш да ве престигне. Го набљудувате светот околу вас со различни очи или со весели тонови, се чувствувате задоволно и среќно со саканата личност.

БИК
Постапувате многу претпазливо и не сакате да ризикувате премногу во деловните и финансиските преговори. Сепак, ќе мора да се соочите со некои предизвици кои не се по ваш вкус или вкус. Навреме побарајте добар совет од постара личност. На крајот се ќе се реши на добар начин или во ваша корист. Сакате повеќе разбирање и нежност во љубовната врска. Вашиот партнер понекогаш има некои необични идеи, па неговото однесување во вас поттикнува чувство на емоционална несигурност.

БЛИЗНАЦИ
Изгледа дека сте загрижени за новите случувања на деловната сцена кои може да ве забават во спроведувањето на важните планови што ги имате. Но, со дополнителна упорност ќе се покаже дека имате многу ефикасни решенија и дека околината високо ги почитува вашите резултати. Во настаните од приватниот живот не дозволувајте да се шират лоши гласини за вас или да се шират лажни приказни за вас. Покажете ги вашите мали слабости само пред семејството и блиската личност.

РАК
Некој ви дава корисни предлози кои лесно можете да ги примените кога решавате сериозни прашања. Обидете се правилно да го дозирате вашиот креативен импулс со заеднички интереси, за најдобро да ги усогласите разликите што постојат во мислењето или искуството. Моментално ја преиспитувате врската со блиска личност во желба да се разберете што подобро. Имате впечаток дека партнерот ви демантира одредени информации од за вас сосема непознати причини.

ЛАВ
Се однесувате многу амбициозно пред околината и на сите им давате до знаење дека не сакате никој по ниту една основа да ви се спротивстави. Внимателно проценете ги ситуациите кои бараат некаков ризик или поголема инвестиција. Потребна ви е семејна хармонија и нечие присуство за да постигнете подобра психолошка рамнотежа и прилив на креативна енергија. Партер лесно може да ве поттикне да реагирате позитивно и да ги изразувате емоциите.

ДЕВИЦА
Ситуацијата околу вас изгледа многу променлива и тешко е точно да се предвиди нечија реакција или одговор. Подобро е да се следат докажаните правила и да се избегне секаков вид на ризик. Одложете некоја напорна работа додека не добиете подобри услови или за следниот период. Ќе бидете задоволни од постапките на некои блиски пријатели. Се наоѓате во фаза на емотивен подем, па врската со партнерот ја доживувате како остварување на вашите „слатки соништа“. Препуштете се на вашите чувства.

ВАГА
Вложувате големи напори за да постигнете позитивни резултати во деловното изразување, но има редослед на настани што ги нарушуваат вашите планови. Важно е правилно да се организирате и да ги почитувате сите рокови. Склони сте на чести промени во емотивното расположение, нема причина да изгубите надеж или да се оддалечите од партнерот.

ШКОРПИЈА
Поминувате низ различни фази на креативно расположение и се грижите да си обезбедите оптимални услови. Обрнете внимание на реакцијата на блиските, бидејќи понекогаш не сакате да прифаќате коментари кои ги доживувате како остри критики. Во врската со љубовниот партнер често заземате активна улога и подготвени сте да промените некои вообичаени навики кои ве кочат. Инстинктивно можете да го препознаете вистинскиот момент и добар ритам.

СТРЕЛЕЦ
Размислете за промена на одредени критериуми и услови во договор со скакулците за да ја подобрите вашата деловна позиција. Слободно можете да инсистирате на своите идеи, бидејќи имате многу сигурни показатели за успех. Во вашата емотивна екстаза, подготвени сте да направите нешто посебно за да го импресионирате партнерот.

ЈАРЕЦ
Некои од соработниците немаат доволно интерес да го почитуваат заедничкиот деловен договор, што неминовно предизвикува одредена загуба. Изгледа дека сте загрижени за новите информации и промените предложени од вашите соработници. Упорно се обидувате што побрзо да решите некои големи проблеми. Склони сте на чести промени во расположението, како и на општества кои го привлекуваат вашето емотивно внимание. Нема причина да џогирате и да му се жалите на партнерот за некои ситници.

ВОДОЛИЈА
Потрудете се успешно да ги спроведете сите ваши идеи и планови. Важно е да имате доверлива личност и тим од доверливи соработници со кои имате заеднички интереси. Во љубовната врска не се обидувајте залудно да го промените однесувањето на партнерот или да го промените текот на работите кои не зависат од вашата волја.

РИБИ
Совесно го исполнувате својот дел од обврските и делувате многу ажурно при исполнување на разни договори што ги имате со соработниците. Реално ги базирате сите ваши одлуки и нема причина некој да влијае на вашата професионална несигурност. Во врската со партнерот нема потреба упорно да се повторуваат ситуации кои не го носат посакуваниот ефект.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Македонија13 минути

Со донација од ФФМ, се реконструираа спортски терени, игралиште за мал фудбал, систем за наводнување наменети за потребите на ЕБР

Министерот Спасовски во посета на реконструираните спортски терени во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“- Скопје, донација од Фудбалската федерација на Македонија...

Магазин3 часа

СН Осигурителен брокер на мото хуманитарен настан „Distinguished Gentleman’s Ride”.

Низ улиците на Скопје утре ќе продефилираат голем број мотоцикли, управувани од господа и дами во официјална гардерoба како дел...

Временска прогноза4 часа

Предвреме летни температури, ова се најновите детали

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурите...

Спорт12 часа

По пенал рулет Македонија ЃП го освои фудбалскиот Куп на Македонија

Македонија Ѓорче Петров е освојувач на фудбалскиот Куп на Македонија откако по пеналите беше подобар од Силекс со 4-3. Во...

Хороскоп15 часа

Хороскоп за сабота (21 мај)

ОВЕН Долгиот период на неколкунеделна медитација на Овните заврши денеска. Тоа значи дека треба повторно да се поврзете со реалниот...

Магазин19 часа

Meta сè повеќе отстранува насилна содржина

Meta речиси двојно ја зголеми количината на насилни содржини што ги отстранува од Фејсбук. Во текот на првиот квартал од...

Магазин19 часа

TikTok се подготвува за игри, вклучувајќи интерактивни мини игри за TikTok LIVE

Имаше извештаи дека TikTok тестира игри како дел од својата апликација во Виетнам и тоа е увертира пред големиот пробив...

Кичево1 ден

Удрен пешак од кичевско село, истиот се здобил со повреди констатирани во Медицински центар

На 19.05.2022 околу 15:50 часот во ОВР Кичево, пријавено е дека на регионалниот пат Кичево – Осломеј, кај крстосница од...

Магазин1 ден

Претставен OnePlus Nord 2T, првиот телефон со чипсет Dimensity 1300 (ФОТО)

OnePlus официјално го претстави најновиот телефон од средната класа Nord 2T. OnePlus Nord 2T е првиот мобилен телефон во светот...

Магазин1 ден

Apple ја промени својата одлука за работа од дома

Apple ја промени својата одлука за работа во канцеларија три дена во неделата. Apple, сепак, одобрува работа на далечина Во...

НАЈЧИТАНИ