Следете не

Хороскоп

Јули – Месечен Хороскоп

Објавено пред

на

ОВЕН
Потребата да го усогласите емотивниот живот со бизнисот, во текот на првата декада од месецот, ќе изгледа како невозможна мисија. Но, желбата да се дејствува слободно и да се организира вашиот живот според вашите потреби ќе ве натера да напредувате чекор по чекор и да ги постигнете своите цели. Колку повеќе ве притискаат околностите, толку посилно ќе можете да се справите со ситуацијата. Нема да ви биде лесно да остварите нови соработки или пријателства затоа што има можни проблеми во разбирањето и комуникацијата, но затоа преиспитајте некои стари сојузи или стари пријателства што би можеле да ви помогнат доколку се најдете во неволја. Држете се настрана од јавните критики за работата на другите луѓе, за да не стекнувате нови непријатели. Овој месец, колку и да е напната ситуацијата од време на време, искористете малку за забава. Не смеете да го занемариме романтичниот сегмент во вашиот живот на кој било начин, дури ни партнерот. Во текот на овој месец, вашето либидо е значително нагласено, но и потребата да се држи сè под контрола. Бидејќи никогаш не се случи целосно, олабавете ги ставовите малку и уживајте во втората половина на месецот во кој љубовта ќе ви биде најблиску досега!

БИК
Промената што ќе се случи не мора да биде воопшто лоша, напротив – може да ја зајакне вашата вера и ставови за да продолжите да ги следите вашите соништа. Во текот на овој месец, повеќето припадници на овој знак на земја ќе бидат заинтересирани за приватен бизнис и би било можно да заработите добро и да добиете одредени пофалби. Што и да направите од љубов, ќе напредувате и ќе имате подобри финансии. Сепак, во комуникацијата, оставете ги другите малку да ве пофалат, иако вашата потреба да зборувате за сè што ве прави важна ќе биде многу забележлива. Овој месец е важен за вас во семејниот план. За да не се влечат сите на своја страна, ќе биде потребен сериозен разговор и аранжмани. Во однос на љубовта исто така. Време е да кажете што сакате следно и кога – во вашиот живот? Можноста за сериозна врска во втората половина на месецот е многу можна, но исто така е и дилемата околу некоја стара љубов. Големи одлуки се пред вас, но ќе бидете придружени со среќа при донесување одлуки и чесни чекори. продавница
Затемнувања во астрологијата објавени во списанието.

БЛИЗНАЦИ
Без оглед на грешките што сте ги направиле во претходниот период, ќе можете да ги исправите во текот на овој месец. Сепак, размислете уште еднаш – дали вреди воопшто да ги поправите? Правите многу работи инстинктивно, можеби малку набрзина, но ретко без да бидете во склад со вас. Сакате многу повеќе забава и порелаксирана атмосфера и може да изгледа како и каде и да одите, некој ја затегнува и ја комплицира ситуацијата. Во текот на овој месец, ќе бидете забележани насекаде како раскажувач и вашиот прекрасен хумор ќе дојде до израз. Многумина ќе сакаат да бидат во ваше друштво, а вие лесно ќе стекнете нови пријатели. Во деловниот план, ќе работите според вашата програма и нема да ја сакате таа посебна промена.Финансиите ќе бидат добри и овој месец ќе ви ги отвори вратите за убаво патување. Во однос на љубовта меѓу вчера и денес, ќе остане дилемата. Сепак, новата љубов може многу лесно да влезе во вашиот живот и да ве фасцинира со своите животни вештини. Држете се настрана од непотребни конфликти и расправии за тоа кој е виновен или не? Ова е вашиот месец за забава, дружење и стекнување нови искуства!

РАК
Овој месец започнува со вашата борбена желба да ги реализирате вашите лични планови, особено да ги подобрите финансиите. Иако е време за годишен одмор, исто така ќе имате можност да се посветите на нешто деловно и да остварите одреден профит. Треба да сторите добро, и да бидете задоволни со својата сила и упорност до крајот на месецот. Што се однесува до самите пари, ќе ги потрошите храбро но и на ваше задоволство. Сепак, внимавајте да не претерате и не позајмувајте премногу. Можеби ќе можете да поставите ограничување на вашата сметка или потсетник. Не е добро време да продавате или да купувате недвижнини, па дури и олабавете се малку со вашата амбиција овој месец. Затоа што е време и за забава и љубов! Можеби сте заборавиле колку е добро кога трошите малку на себе и колку е убаво кога патувате некаде со партнерот или излегувате во потрага по љубов! Крајот на месецот може да ви донесе нов љубовен предизвик, на кој тешко ќе му одолеете. Затоа, се грижи за себе и за својот имиџ да бидеме подготвени да дочекаме нова можност и возбуда!

ЛАВ
Во првата половина на месецот, сè уште се можни дилеми за тоа што се случуваше. Сепак, колку и да ви застанаа на патот, во текот на овој месец ќе добиете таков ветер во грбот, што ќе се запрашате – зошто воопшто толку многу се грижевте? Овој месец е наменет за љубов за вас, и нема потреба да обрнувате премногу внимание на старите теми. Ќе бидете видливо енергични, со добра енергија и ќе започне сè за што се залагате на малку пофлексибилен начин. Ќе се чувствувате добро во вашата кожа, затоа нема причина да се грижите што ќе каже или мисли некој за вас. Иако може да се случи некој да ви се јави поради некои долгови или неисполнети договори. Не можевте да се вклопите во сè, затоа направете го во текот на овој месец ќе биде многу поцелосен и поубав, и ако некаде се појави недоразбирање, тоа успешно ќе се реши. Луѓето ќе бидат среќни да се дружат со вас и да соработуваат. Нема потреба да стоите цврсто и да не правите ништо.Време е да помножите сè што сте сакале досега и некако не ви успеа. И да ја покажете вашата вистинска вредност. Држете се настрана од контролирање на другите во текот на овој месец и фокусирајте се на себе. Можете да направите најмногу за себе и да бидете подготвени за вашиот месец.

ДЕВИЦА
Тежок период е за вас, но успешно ја покажавте вашата истрајност и цврстина во работата до крај. Беше тешко да се остане на истиот пат, но хероите се познаваат во неволја! Така, сега одите напред во вашата добра енергија и среќата ќе ве придружува во вашите односи со други луѓе. Можни се нови соработки или нови понуди за работа. Дилемите веќе немаат место во вашиот живот, туку да одат понатаму според вашиот план и програма. Исто така е добар месец за стекнување со нови знаења и вештини. Но, без оглед колку сте решени да се вратите во вашата орбита, не треба да заборавите на сентименталниот живот! Нема да биде лесно да се помират желбите и обврските со партнерот, но веќе ќе се најде одреден компромис. Ако сте премногу зафатени со деловно работење, ќе имате нова љубов се случува зад затворени врати и се претвора во тајна љубов. Девиците можат да влезат во врски што можат да станат комплицирани. Значи, на вас е да кажете на почетокот што сакате и да ги посочите вашите граници. Сепак, не заборавајте дека флертувањето има и свој шарм, затоа опуштете се малку и уживајте во шармите на сè што ви носи овој прекрасен летен месец!

ВАГА
Владетелот на вашиот знак Венера, транзитира во текот на овој месец преку знакот Лав – ве охрабрува да не отстапувате од вашите цели! Тоа јасно ќе ви покаже како да ги решите работите на убав, достоинствен начин. Таа ви дава голема помош во соработката со колегите; дека вашата месечина поминува без некои посебни проблеми и назадувања. Значи, може да има проблеми со мал бизнис во средината на месецот, но за сè ќе има решение до крајот. Во текот на овој месец, ќе имате високи стандарди и аспирации што можат да ви го комплицираат љубовниот живот. Може да се случи да го принудите вашиот партнер да направи нешто што не го сака или затоа што тој сака нешто што во моментов не е достапно. Ако сакате овој месец да биде инспириран со убов, само вратете се на својата флексибилност и покажете ги своите вештини во дипломатијата. Јасно е дека со активен Лав, желбата да се биде во право и да се препознае ќе биде поважна отколку да се зачува мирот, но две чинии имаат симбол на вашиот знак, затоа измерете го тоа што ќе го добиете и што можете да го изгубите ако продолжете да се однесувате премногу гордо и не правете отстапки. Сепак, овој месец е прекрасен, вистинската летна магија ќе тече низ воздухот, затоа уживајте во придобивките од силната енергија што ќе ве турка напред и кон реализација на она кон што се стремите!

ШКОРПИЈА
Овој месец, ќе се движите многу посилно и посилно отколку што планиравте. Ќе ви треба целата сила што ви треба, бидејќи може да има проблеми што само вие можете да ги решите. Свесни сте дека колку повеќе вложувате во нешто, толку повеќе ќе добиете, така што во спротивно опцијата наречена „Предавање“ не постои во Шкорпија. Овој проблем ќе ја задуши вашата љубовна врска и само желбата да ставите сè во ред. Полни сте со самодоверба и упорност и можно е да ги одржувате работите под контрола. Средината на месецот може да биде комплицирана, но обидете се да најдете друго решение ако сè што се случува ве иритира и саботира. Понекогаш одењето на одмор е добро решение. Тој поздравува сè што е оставено настрана, но барем се ослободува од нервозата и ограничувањата што можат да се појават. Мала пауза ја обновува енергијата и тогаш нема што да не можете! љубовта ќе ве чека, среќата доаѓа од таа страна!

СТРЕЛЕЦ
Владетелот на вашиот знак, иако е во ретроградна одење, сепак е во одење низ Риби и ќе ви го врати оптимизмот за излегување од ситуацијата во која се наоѓате. Подобро решение е на ваше задоволство и ќе направите многу полесни деловни работи. Можно е тие да ви вратат некои стари идеи што не успеавте да ги реализирате, па им приоѓа добро време и за нив. Нема да биде лесно да се оди на патување, но топлината на домот дефинитивно ќе ве направи запознајте или едноставно одете на поблиска дестинација. Во текот на овој месец ќе ви биде полесно да комуницирате со луѓе кои ви се важни, иако во некои моменти може да ве оптеретат со работи што не ве интересираат многу. Во однос на љубовта, некои работи е подобро да се остават таму каде што веќе заминале, иако на моменти може да изгледаат ветувачки. Нова љубов може да ви се случи одеднаш, можеби малку и да ја комплицира моменталната состојба, но не може да оди лошо. На вас е да поставите приоритети и што има посилна сила во вашата инспирација.

ЈАРЕЦ
На самиот почеток на месецот, сè може да изгледа како „мртва трка“ и ништо не се одвива според планот, но само почекајте и потсетете се дека нема што да изгубите, и ќе ви биде полесно да одите напред и кон што сакаш. Стравувањата и несигурноста се зад вас, имате доволно искуство и време е да поработите на вашиот имиџ и да го подобрите. Владетелот на вашиот знак е сè уште во ретроградна форма, но тој повеќе не ве спречува да ги користите искуствата што ги имате на најдобар можен начин. Можно е некое време да се отвори за вас и да е поврзано со странство или некој соодветен долгорочен договор. Шансите се секогаш отворени за оние кои веруваат во нив. Во однос на љубовта, ќе треба да направите некои промени, но стори сé што е малку потивко и мудро. Во втората половина на месецот, пресвртите се многу можни, затоа пополнете ги едрата со оптимизам и ставете шарм на лицето и нема пречка што не можете да ја надмудрите, ниту љубов за која не сте во можност да се борите. Вашата амбиција е силна, излезете со силна стратегија.

ВОДОЛИЈА
Гром и молња, пукате со енергија, но каде и да одите, нека има блокада! Флексибилноста најмногу ќе ви користи овој месец. Обрнете внимание на семејните и семејните односи. Beе има многу работа и потреба за некои промени. Но, ништо не треба да се прави со сила, бидејќи тоа ќе ги држи невозможните работи под контрола. Не жалам за пропуштените можности, но покажи колку добра можност имаш во себе! Ќе бидете попредизвикувачки и попривлечни од вообичаеното, а можна е и бура во однос на љубовта. Некои стари контакти можат да бидат обновени, а можеби и повеќе. Деловната страна треба да оди добро, блокадата поминува низ вашиот дом само овој месец. Како таа енергија да чека да експлодира! Смирете ги старите духови, преуредете нешто и до крајот на месецот, сè треба да започне како ништо да не го блокирало никаде. Каде и да имате можност, мир донесете го, и мирот ќе дојде кај вас. И во однос на љубовта, сјај и рашири ги крилјата – затоа што ова е месецот што навистина може да ги разубави твоите нови утра!

РИБИ
Вие разбравте сè што беше спорно во минатото, а сега останува на вас да продолжите понатаму и кон нов почеток! Неочекувани работи можат да ви се случат, но уште повеќе ќе ја разбудат вашата фантазија и креативност. Останете настрана од какви било комплицирани врски и обидете се да изградите нови почисти односи. Овој месец може да ви донесе вистинска инспирација и нови предизвици. Обидете се да одите на едната страна, треба да бидете поодлучни, за ваше добро. На работа, ќе уживате да ги покажувате вашите квалитети и можни се убави комплименти и настани. Можно е да имате малку потреба да шефувате и да ги правите работите тотално сами, но ова е месец во кој се борите да ја контролирате ситуацијата во која се наоѓате. Преку работа е можно ново љубовно познанство. Силната вода го гасне огнот, затоа не брзајте на почетокот со емоции, туку опуштете се во нови врски и уживајте!

Хороскоп

Хороскоп за денес -( 5 август )- четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес не е доволно Овните да знаат само што сакате од тој ден. По вчерашниот хаос, потребен ви е конкретен план. Иако ви е предизвик да го разложите вашиот голем план на мали чекори, денес тоа е најефективниот метод со кој ќе го постигнете она што го сакате. Не трошете време обидувајќи се да измерите колку сте постигнале во последните неколку дена, бидејќи тие не беа токму вашите најуспешни. Ќе се изненадите колку можете да постигнете ако не се грижите за резултатите.

БИК
Поставете релативно мали цели денес за да им дадете на Биковите доволно време за одмор и релаксација. Бидете практични и немојте да мислите дека тоа значи дека можете да ги избегнете сите обврски. Направете ги потребните работи и оставете ги големите одлуки и обврски за друг ден. Денешната ситуација нема да ви дозволи премногу простор за импровизација, затоа не се опуштајте многу пред да го завршите она што ви треба.

БЛИЗНАЦИ
Денес е тешко другите да ги спречат Близнаците, дури и ако сте расположени. Не сакате да ги споделите деталите за вашиот план со никого, бидејќи се плашите дека другите можеби очекуваат премногу од вас. Вашите стравови немаат основа, затоа опуштете се. Кога повеќе структури се обидуваат да ве притиснат, обично ја избегнувате одговорноста на секој можен начин. Не воздржувајте се. Кажете што ви е на ум, дури и ако знаете како другите не го делат тоа мислење.

РАК
Сакате однапред да знаете што треба да направат Раковите денес за да го координираат својот целосен распоред со секого и да се осигураат од неуспех. Премногу планирање спречува флексибилност и може да направи повеќе штета отколку добро. Тешко е да се држите строго до планот, па може да завршите доцна на важен состанок. Дозволете си време во распоред со кој ќе можете да манипулирате во исклучителни ситуации.

ЛАВ
Наместо да започнете нешто ново денес, би било поумно Лавовите да се посветат на работите што ги започнавте во последните неколку дена и да ги завршите. Дури и ако ви е здодевно од она што во моментов е на распоредот, немојте да мислите дека ќе се забавувате повеќе во нов проект. Не треба да го менувате правецот во кој сте посреќни бидејќи среќата лежи во вас. Вие само треба да ја препознаете во вашата моментална работа.

ДЕВИЦА
Едно е Девиците да се концентрираат на деталите од планот што во моментов го спроведувате, но друго е да се фокусирате толку на деталите и во исто време да го изгубите допирот со поголемата слика на работата што ја работите. Можете сами да видите кои се негативните последици од претерувањето. Треба да пронајдете рамнотежа помеѓу целокупниот план и деталите што толку ги сакате. Не ви е лесно, но ќе постигнете успех дури откако ќе ја научите таа лекција.

ВАГА
Вага, вие јасно гледате се што се случува во вашиот живот, но не сте подготвени да направите какви било промени за да го минимизирате влијанието на лошите работи врз вас. Најлесно е да замислите се и вие сте одлични во тоа, но вистинскиот свет е сосема друга приказна за вас. Сонувањето за подобар живот ви помага да се чувствувате подобро, но ако сакате вашите соништа да се остварат и треба да се свртите кон реалноста во која живеете и да се справите со неа.

ШКОРПИЈА
Пријателите се поддршка за Шкорпиите, но вие имате свој начин да сакате да го покажете тоа. Ја сакате нивната искреност, но не сакате тие да судат дали сте во право или не. Веќе сте ги донеле своите одлуки, така што ви треба само конструктивен предлог во него, а не проценка дали сте донеле добра одлука. Ќе треба едноставно да прифатите дека ви посакуваат добро и да бидете благодарни за нивната грижа.

СТРЕЛЕЦ
За Стрелците станува се потешко да постават конкретни цели, што ви отежнува да процените колку сте направиле досега. Дури и ако имате добра идеја за тоа како сеуште не сте во можност да го организирате вашето време за да го исполните. Најдете време да размислите за вашите цели и како да ги постигнете. Само чекањето нема да ви помогне затоа засукајте ги ракавите и започнете.

ЈАРЕЦ
Јарци, можете добро да ги балансирате вашите долгорочни цели со денешниот план. Другите нема да имаат исто мислење како вас, но сепак треба да работите заедно за да ги постигнете вашите цели. Интуитивно знаете се што ви треба, но тешко ви е да им објасните на другите зошто е тоа така. Не обидувајте се да го рационализирате вашето однесување, знаете што треба да направите за да се поставите така.

ВОДОЛИЈА
Водолии, сакате да се разберете себеси за полесно да им објасните на другите што ви треба и да ги убедите другите да ви помогнат. Дури и ако работите на нешто целосно самостојно, мислењето на блиските пријатели или семејството ќе ви биде од корист затоа што тие гледаат на тоа од поинаква перспектива од вас. Ако тие не ви ја дадат поддршката што ја очекувате, може да бидете разочарани. За да избегнете разочарување, добро размислете за кој дел ќе им кажете и внимателно слушајте ги.

РИБИ
На Рибите им е тешко да погодат колку енергија ви е потребна за да ги вложите за да ги постигнете своите цели денес. Може да претерате и да постапувате очајно кон другите во обид се да испадне како што треба. Не бидете премногу сигурни во себе, ниту премногу исплашете се бидејќи тоа ќе ги одврати луѓето што можат да ви помогнат. Моќта на позитивното размислување секогаш ни помага, затоа искористете ја вашата позитивност за да работите добро за другите.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес (4 август) среда

Објавено пред

на

ОВЕН 
Некои од вас денес повторно ќе бидат во контакт со личност од минатото. Ако таа личност е некој што никогаш не би можеле да го заборавите, внимавајте да не покажете ентузијазам премногу брзо. Вниманието и умереноста се сосема доволни за да се создаде нов почеток со добри темели. Кога станува збор за приватни работи, сменете го начинот на размислување.

БИК
Време е да се подмират старите сметки, но овој пат во фигуративна смисла. Продолжете да ги исполнувате своите ветувања или надоместувајте ги старите грешки. Во моментот кога ќе се ослободите од сите оние обврски и работи што ве враќаат само во минатото, исто така ќе се ослободите од стресот или напнатоста. Во љубовта дејствувајте повесело и отворено.

БЛИЗНАЦИ
Тајните ќе ве доведат само во неволја. Личноста што ја познавате преку работа или преку заеднички пријатели ќе открие нешто што се обидувавте да го скриете. Оние од вас кои се незадоволни од својата работа и сметаат дека веќе нема простор за подобрување, треба да го истражите пазарот и да бидете мотивирани да барате што ќе им одговара повеќе.

РАК
Планирајте семејно обединување или свртете се кон договарање состанок со личност која се повеќе ве привлекува. Денес, барем кога станува збор за меѓучовечки односи, нема да можете да правите грешки, па опуштете се, забавувајте се и уживајте во животот. Ако некој вети дека ќе ви помогне или се обврзе на нешто што е многу важно за вас, прифатете го без многу размислување.

ЛАВ
Иако денес нема да бидете емотивно збунети од вашата вина, ќе ви биде тешко да одолеете на немирите и напнатоста, особено ако во последно време се занимавате со туѓите проблеми. Бидете внимателни ако планирате да се впуштите во таен љубовен партнер или деца, зборовите ќе доведат до заблуди. Истражете сами што навистина ве интересира.

ДЕВИЦА
Ако во моментов не сте на одмор, треба да започнете да го планирате следното или барем да организирате пократко патување за време на викендот. Ќе ви биде тешко да се концентрирате на работа, но позитивни промени ќе дојдат кај вас преку патување и учење. Оние од вас кои се слободни денес ќе сретнат интересна личност додека се зафатени да дадат ветување.

ВАГА
Без разлика дали сте вработени или не, денот е идеален за поднесување биографии и пишување отворени апликации за работа. Размислете за старите цели, особено оние што сте ги имале пред неколку години, можеби ќе бидете изненадени кога ќе сфатите како сеуште можете да ги постигнете. Повеќето денови ќе се сведат на гледање наназад, учење и решавање на старите грешки.

ШКОРПИЈА
Пред да донесете одлука поврзана со приватниот живот, измерете ги сите добрите и лошите страни, разгледајте ги резултатите и размислете со кого работите. Личноста на која се потпиравте неколку пати во минатото, овој пат може да ве разочара. Најдобро ќе ги избегнете проблемите ако се свртите кон разумот наместо кон срцето. Не брзајте со емоции.

СТРЕЛЕЦ
Ситуацијата ќе се промени доста брзо денес. За да избегнете непријатни разговори и конфронтации со претпоставените, ќе треба строго да ги почитувате правилата и да ги имате предвид ограничувањата во секое време. Личноста со која сте работеле или сте работеле во минатото, најверојатно ќе ве натера да се чувствувате виновни. Останете подалеку од оние луѓе кои се неразумни и строги.

ЈАРЕЦ
Денес ќе можете да направите некои интересни промени поврзани со домот, домувањето и семејството. Денот е генерално поволен за планирање приватни работи и обврски. Кога станува збор за финансиите, може да очекувате интересен пресврт на настаните во средината на денот. Бидете паметни и претприемнички, не плашете се јасно да кажете што очекувате и до кога.

ВОДОЛИЈА
Внимавајте што зборувате бидејќи големи се шансите дека ненамерно ќе навредите личност што не треба или ќе ширите дезинформации. Кога станува збор за односите со семејството, пријателите и колегите, емоциите ќе излезат на површина, па погрешната реакција може да предизвика конфликт. Прегледајте ги вашите мотиви.

РИБИ
Очекувајте неочекувано, особено кога станува збор за пари, подароци, изненадувања, добивки од коцкање и невообичаени околности што ве мачат и се поврзани со семејниот имот или инвестициите. Ако ве очекуваат документи, бидете подготвени да ја преземете контролата врз ситуацијата и сами да истражите што е потребно за да продолжите понатаму.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (3 август) вторник

Објавено пред

на

ОВЕН
Некои од соработниците немаат доволно интерес да го почитуваат заедничкиот деловен договор, што неизбежно предизвикува одредена загуба. Се чини дека сте загрижени за новите информации и промени предложени од вашите соработници. Упорно се обидувате да решите некои големи проблеми што е можно поскоро. Склони сте кон чести промени на расположението, како и општества што го привлекуваат вашето емоционално внимание. Нема причина да жонглирате и да се жалите на партнерот за некои ситници.

БИК
Вие сте во одлична форма и пристапувате кон секоја деловна тема предложена од вашите соработници со голем оптимизам. Благодарение на веродостојните информации што ги добивате, сега можете да планирате преку заеднички активности кои наскоро ќе ви донесат зголемени резултати. Често имате добро чувство, бидејќи сте исполнети со романтични мисли и расположение. Разубавете го вашиот љубовен и интимен живот постапувајќи според саканата личност во согласност со вашата инспирација.

БЛИЗНАЦИ
Треба да се ослободите од дополнителни обврски, но немате доволно енергија да се ангажирате на повеќе страни истовремено. Прифатете во достоинствен стил и без непотребни прашања, прифатете ги сите корисни предлози или зборови на критика упатени кон вас од блиски соработници. Би сакале да воспоставите подобра контрола врз новите настани во љубовниот живот, но не можете да направите ништо значајно без претходен договор со партнерот.

РАК
Можете да процените поволна ситуација на деловната сцена и да смислите добра изведба или редослед на потези пред соработниците. Обрнете внимание на различните опции за партнерство што ги имате. Важно е да прифатите работни места за кои имате доволно знаење или искуство. Во љубовниот живот, не можете да останете рамнодушни кон нечие влијание или постапки, полека ја губите емоционалната контрола. Сепак, се се движи кон позитивен исход. Покажете дека имате поголема доверба во вашиот партнер.

ЛАВ
Вложувате многу напор за да постигнете позитивни резултати во вашиот професионален израз, но има ненадејни ситуации кои ги нарушуваат вашите планови и деловен концепт. Треба да се ослободите од дополнителни обврски, немате доволно енергија да се вклучите во неколку забави истовремено. Склони сте кон чести промени во емоционалното расположение, особено во ситуации кога вашиот партнер изгледа отсутен или незаинтересиран за вашите идеи. Сакате повеќе нежност.

ДЕВИЦА
Во договор со соработниците, сега можете успешно да решите голем број важни прашања. Продолжете да поттикнувате меѓусебни договори и здружување од различни луѓе. Осигурајте се дека некој сериозно ги сфаќа вашите идеи за финансиските барања што ги имате. Во врска со љубовен партнер, поминувате низ променлива фаза, но не треба да се откажувате. Важно е да дејствувате позитивно врз светот околу вас и постојано да посегнувате кон саканата личност за заеднички промени.

ВАГА
Се однесувате многу амбициозно пред вашата околина и на сите им ставате до знаење дека не сакате никој да ви се спротивставува по ниедна основа. Внимателно проценете ги ситуациите што бараат некаков ризик или поголема инвестиција. Потребна ви е семејна хармонија и нечие присуство за да постигнете подобра психолошка рамнотежа и приливи на креативна енергија. Партнерот лесно може да ве поттикне да реагирате позитивно и да изразите емоции.

ШКОРПИЈА
На повидок се нови деловни обврски кои бараат дополнителен ангажман или нови дилеми што ќе треба многу брзо да ги решите што е можно поскоро. Барајте совет од некого на време кога правите финансиски проценки и инвестиции. Имате впечаток дека вашиот партнер умно прикрива нешто, што дополнително влијае на вашата несигурност или ја зголемува вашата нервоза. Понекогаш можете непотребно да замислите работи што другите не ги виделе и да ги преувеличувате вашите идеи.

СТРЕЛЕЦ
Вие сте еден чекор пред другите, бидејќи знаете како точно да предвидите нечија реакција или одговор во деловните преговори. Јасно ви е дека помодерниот пристап кон заедничките теми или интереси носи долгорочен успех. Поставувате премногу строги критериуми пред саканата личност, но вашето охрабрување исто така може да има корисен ефект на многу начини. Емоционалните предизвици понекогаш претставуваат добра можност за филтрирање на врската.

ЈАРЕЦ
Благодарение на добрите идеи и стратегијата што ја спроведувате, ги сфаќате вашите соработници многу сериозно. Вие сте во одлична можност да остварувате долгорочни деловни интереси. Знаете како да се наметнете во вистинско време и често го имате главниот збор во преговорите. Важно е да се поттикнат двонасочни контакти. Настаните што ве придружуваат во љубовниот живот изгледаат охрабрувачки. Чувствувате голема емоционална екстаза и задоволство во друштво на саканата личност. Ви се допаѓа нечија љубов.

ВОДОЛИЈА
Ситуацијата околу вас изгледа многу променлива и тешко е точно да се предвиди нечија реакција или одговор. Подобро е да се следат докажани правила и да се избегне каков било ризик. Одложете напорна работа додека не добиете подобри услови или за следниот период. Ќе бидете задоволни од постапката на некои блиски пријатели. Вие сте во фаза на емоционален пораст, па односот со партнерот го доживувате како остварување на вашите „слатки соништа“. Препуштете се на вашите чувства.

РИБИ
Се однесувате како личност, која нема време за некои површни средби или за настани што не се вклопуваат во вашата сфера на интерес. Подобро е да се однесувате што е можно поумерено, бидејќи со вашето енергично однесување поттикнувате различни реакции и огорченост кај некои соработници. Се грижите да му дадете на вашето семејство и на саканата повеќе радост во заедничкиот живот. За нивна среќа, наоѓате топло добредојде и разбирање. Ќе уживате во нечие емотивно внимание.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

СветПред 2 часа

Турција се бори со уште 12 активни пожари, последно била спасена Термоцентрала со инсталирана моќност од 630 мегавати

Главните постројки на термоцентралата Кемеркој во областа Милас во провинцијата Мугла не се оштетени од пожарот, изјави во четвртокот турскиот...

Временска прогнозаПред 5 часа

Невреме се ближи кон нашиот регион, ова се најновите детали и предупредувања..

Денес попладне и во текот на ноќта, како и во текот на утрешниот ден и тоа особено во претпладневните часови,...

МакедонијаПред 5 часа

ЦУК: Ова се активните пожари по региони до 13 часот

Штипски регион Пожарот кој започна на ден 02.08.2021 година во атарот на с.Нов Истевник, маало Пасјак сеуште е активен и...

СпортПред 6 часа

(ВИДЕО) Официјално претставен новиот селектор на нашата најсилна фудбалска репрезентација – Благоја Милевски

Фудбалската федерација на Македонија официјално го промовираше Благоја Милевски за селектор на македонската А репрезентација. На денешната прес-конференција,претседателот на Фудбалската...

На денешен денПред 13 часа

На денешен ден – 5 август

1583 – Хамфри Гилберт ја основа првата англиска колонија во Северна Америка, во Свети Johnонс, Newуфаундленд. 1716.- Австрискиот принц Јуџин...

ХороскопПред 20 часа

Хороскоп за денес -( 5 август )- четврток

ОВЕН Денес не е доволно Овните да знаат само што сакате од тој ден. По вчерашниот хаос, потребен ви е...

Здравје и убавинаПред 22 часа

Рак на дојка, некои работи кои не сме ги знаеле, а го иритираат ракот..

Американски научници изработија попис хемикалии кои жените би требале да ги избегнуваат за да се обидат да се заштитат од...

МакедонијаПред 23 часа

„Станица Стража“ има потреба од „касиери и касиерки“, по одлични услови за работа и платен превоз

„Станица Стража“ реномираниот бренд често посетуван од многу посетители, познат по најубавото кафе, летен и свеж амбиент, позициониран на превој...

Временска прогнозаПред 1 ден

Попоски најавува невреме после есктремно топлиот бран кој ја зафати државата, ова се најновите детали

Екстремно топлото време ќе се задржи уште утре кога максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 34 до...

КичевоПред 1 ден

„ОО Црвен крст“ и „Службата за трансфузиона медицина“ од Кичево организираат „Крводарителска акција“ – Да бидеме хумани!

Почитувани, на ден 06.08.2021 година – петок, кичевската „Општинска организација на Црвен крст“ во соработка со „Службата за Трансфузиона Медицина“...

НАЈЧИТАНИ