Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (Јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Бизнис: Вашиот владетел Марс влегува во знакот на Лав од 11 јуни. Имате голема шанса да постигнете соработка, пред сè, со соработнички родени во воздушна констелација: Вага, Близнаци или Водолија. Венера е во четвртото поле на Рак, така што сите лица, особено Овенот, ќе имаат успех во заработката и самата организација на финансиите од областа на недвижнините. Од 29 јуни започнува преку знакот Лав и можностите се уште поголеми. Оние кои се родени во третата декада имаат добар аспект за напредок. Не би било лошо да се консултирате со машки Рак.
Љубов: Ве привлекуваат моќни луѓе. Младите можат да бидат понесени од чувството за моќ и авторитет на почитувана личност. Оние кои се осамени имаат состанок во природа, спа центар покрај река. Тие треба да бараат среќа и задоволство таму. Овните во брак мора да обрнат внимание на партнерот и неговите желби, особено оние што се поврзани со пари. Тука има преоптоварување поради финансиите, па вашиот брак повеќе ќе потсетува на некаква деловна соработка. Дајте шанса за хумор и организирајте интересни излети.
Здравје: Од 7 јуни до почетокот на следниот месец, мора да обрнете внимание на абдоминалните органи. Овенот, поради својата силна енергија, е склон кон болки во стомакот. Обрнете внимание и на горниот дел од вратата, особено на Овните кои работат во канцеларии и поголемиот дел од денот го поминуваат на „удобни“ столови. Препорака – Месечината како заштитен кристал.

БИК
Работа: Сосема збунувачки месец. Може да имате, на почетокот на месецот, добра деловна понуда што треба да ја прифатите веднаш – барем за првата недела. Бидејќи Меркур е во ретроградно движење, ќе бидете помалку амбициозни и активни, но нема да останете без идеи. Оние кои планираат да работат во поголеми групи или колективи, мораат да внимаваат на помлади соработници со кои губат драгоцено време, особено ако не се експерти во дадената активност. Пари од третата недела во месецот. Имате помош од личност од знакот Вага или Бик.
Љубов: Одличен период за сите припадници на овој знак. Искористете го убавото време, расположението на околината, дружете се почесто и почесто. Периодот за ново запознавање започнува од почетокот на месецот, со личност која би била интересна за некој што е многу емотивен и чувствителен. Може да биде некој во позиција, можеби дури и во униформа. Слободните треба да обрнат внимание на нивниот емотивен статус затоа што се склони кон флерт со повеќе партнери и можат да бидат доста ладни или незаинтересирани. Биковите кои се во брак мораат да покажат повеќе емоции кон партнерот кој чека секој слободен момент да биде со него.
Здравје: Мора да обрнете внимание на времето, метеоролошките промени. Вие сте многу чувствителни во овој период, грлото и гласните жици се особено загрозени, па затоа мора да бидете претпазливи. Можни се чести алергии и затоа е зголемена нервната напнатост. Треба да обрнете внимание на вашата исхрана и честа вентилација на работниот простор и просторот за живеење. Препорака – синиот авентурин како кристал за заштита.

БЛИЗНАЦИ
Работа: Близнаците треба да бидат повнимателни во текот на месец јуни. Ова е особено точно за оние луѓе кои не се вработени или чекаат некои посреќни периоди. Вашиот владетел Меркур оди во ретрограден тек што исто така ќе ве забави или ќе ви даде помалку мотивација и ентузијазам за понатамошен напредок. Ако сте имале предлог за унапредување или сте аплицирале за друга деловна позиција во текот на месец мај, тогаш можете да сметате на подобрување и работа во која понатаму ќе се развивате. Парите пристигнуваат од втората половина на месецот.
Љубов: Повеќето Близнаци ќе бидат затворени за љубов. Венера на полето што претставува систем на вредности, таленти, пари, долгови од минатото, не дава секогаш среќни околности, така што оние Близнаци кои ќе се најдат во тајна врска ќе имаат прилив на емоции, но нема да можат да легализирајте ја таа врска и уживајте во отворена љубов. Слободните припадници на овој знак ќе имаат поголема среќа во партнерството и новите познанства по 20 јуни. Можно е  запознавање и љубов со Вага или Рак.
Здравје: Треба да се биде внимателен во областа на здравјето во текот на месецот. Имате проблем со мускулите на екстремитетите, особено со рацете, во областа на рамената. Ова може да биде изложеност на нацрти, особено ако работите на место кое е често отворено или се наоѓате во незаштитен деловен простор. Очекувајте чувствителност и реакција на желудникот на некои видови храна за половина месец. Препорака – топаз како кристал за заштита.

РАК
Работа: Полни сте со енергија и самодоверба. Раковите што се наоѓаат во големи фирми и системи имаат промена на нивното работно место. Тие можат да бидат среќни, затоа што она што го чекаа подолг период – месеци – сега можат да го реализираат. Иако ретроградниот период на Меркур може да влијае на побавно реализирање на некои планови, вие сте вистински професионалец. Очекувате пари преку машки соработници од знакот Риби или Јарец.
Љубов: Вашите емоции се претежно насочени кон луѓе кои потекнуваат од огненото соelвездие бидејќи имате одлична комуникација, страст и ментална размена со нив. Љубовта е особено нагласена во периодот од третата недела од месецот. Веројатно ќе имате љубов со Лав кој може да го промени вашиот воспоставен начин на размислување. Ако сте во брак или во врска, треба да обрнете внимание на личноста до вас. Помалку сте изложени на чувство на jeубомора, недоверба. Младите можат да имаат страсна врска со Бик или Близнаци.
Здравје: Почетокот на месецот – до 10 јуни – ќе донесе добро здравје. Од втората недела во месецот, Ракот мора да се грижи за телото, килограмите, диетата. Не е неопходно да се изложувате на премногу исцрпувачки диети, туку да се менува начинот на живот. Најдобро би било да имате партнер со кого одите на некој фитнес или на кој било друг тренинг. Препорака – карнејан како заштитен кристал.

ЛАВ
Работа: Минувате низ важна фаза во вашиот живот. Вие не донесевте одлука за промена на работното место минатиот месец, така што ќе ги претрпите истите маки во овој период. Ако сакате да започнете нешто ново, тогаш нека биде по 18-ти во месецот. Haveе имате поголема психолошка сила и ќе размислувате подобро. Започнете со Бик, Вага или Стрелец. Парите нема да ви бидат проблем сега затоа што имате добри соработници околу вас.
Љубов: Младите нема да имаат проблем да заведат и привлечат партнер. Но, можеби имам проблем со Бик или Скорпија кои честопати се спротивставуваат на средбата со вас. Понекогаш мора да покажете суптилност, а помалку авторитет и сила со која победувате. Лав кој не е оженет или е во врска има можност да има врска од посериозен карактер со помлада личност. Добар период за излегување и дружење е околу средината на месецот и самиот крај на јуни.
Здравје: Лавот мора да посети кардиолог. Ова е проблем што го влечете повеќе од еден месец. Грижете се за вашиот нервен систем, изолирајте се од стресот што е можно повеќе. Вашата препорака за ревитализација ќе биде масажа со разни есенцијални масла, антицелулит, релаксациона масажа. Особено може да и помогне на шивачката и на сите негови техники. Препорака – хелиотроп како кристал за заштита.

ДЕВИЦА
Бизнис: Вашиот владетел Меркур е повторно ретрограден, па затоа се намалуваат шансите да започнете нова и подобра работа. Можеби би било подобар предлог за сите членови на оваа констелација да се фокусираат на веќе постојниот бизнис, експанзија, нови идеи што ги имате. Taе имате добра соработка со Бик, како и секогаш, што е најдобар избор за вас, сигурно. Во никој случај не одбивајте да соработувате со Рак или Шкорпија. Очекувајте пари почесто во текот на месецот. Повеќе среќа со финансиите од 13-ти во месецот.
Љубов: Емотивно сте расеани. Постојат две крајности, две групи на овој знак кои неконтролирано влегуваат во врски – љубовни авантури не ветуваат добри и среќни за самата личност. Ако сте од оние кои бараат љубов за сите времиња, очекувајте да бидете наградени со личност со која веќе подолго време имате пријатна комуникација. Девиците во брак можат да очекуваат подобра комуникација со партнерот, особено ако е Водолија или Вага.
Здравје: Чувствителни сте на вашата околина. Веројатно ќе имате драг пријател кој ќе има здравствен проблем, па ќе ве понесат емоциите. Девиците кои ја поминале или влегле во шестата деценија, мораат да се грижат за крвните садови. Интервенции, операции се можни. Не мора да се плашите. Исходот ќе биде добар. Препорака – содалит како заштитен кристал.

ВАГА
Работа: Веројатно ќе имате помал проблем во кариерата ако сте лице од јавниот сектор. Овие проблеми не се предизвикани од вашата неподготвеност или мрзеливост, туку од околностите во кои се наоѓате. Треба да сторите сé што е во согласност со законот, бидејќи, како природен знак на правда, чувствувате дека целиот ваш свет може да пропадне ако самите не ги почитувате правилата. Скалите што работат во трговија, угостителство и туристички бизниси треба да имаат среќа во нивниот бизнис бидејќи враќаат редовни клиенти кои биле задоволни со претходните услуги. Добро време за пари е често во среда или викенд во месецот.
Љубов: Овој месец би бил добар за откривање на вашата сензуалност и внатрешна сила. Вагите кои се на слобода ќе уживаат во додворувањето и на слободните луѓе, барем кога станува збор за „духот и телото“. Сепак, ова се исто така луѓе кои често патуваат на работа, а можеби и луѓе со големи средства. Слободните Ваги ќе влезат во врска со Бик или Овен и тоа ќе биде голема страст. Вагите во брак или врска бараат доверба и лојалност на партнерот, кој често е надвор од куќата и е малку крут кон семејството. Подобар период за комуникација ќе биде од почетокот на втората недела од месецот.
Здравје: Доколку имало проблеми со уринарниот тракт, бубрезите, мочниот меур, оваа состојба треба да се промени по 19 јуни. Atе има поголема напнатост и стрес на работа поради општата состојба во компанијата, па веројатно и самите ќе бидете напнати. Добар период за здравје е, се разбира, пред крајот на месецот. Препорака – саѓи кварц како кристал за заштита.

ШКОРПИЈА
Бизнис: Деловно дело треба да бидете врзани за Близнаците кои ви даваат енергија и брзина при донесување одредени одлуки. Треба да обрнете внимание на работата со знаци за вода што може повеќе да ве наведе во некаква илузија или да ве поврзе со луѓе кои не се премногу ангажирани или вредни. Шкорпиите кои работат во поголеми компании имаат важно деловно патување во странство. Добрата соработка и заработката се во голем потенцијал особено со Овен или Вага.
Љубов: Емоционално, честопати размислувате за вистинските вредности на љубовната врска. Ако сте осамени, имате состанок во ресторан или со пријател со личност која е силна личност со силни животни ставови. Шкорпиите во заедницата мора да ја намалат внатрешната напнатост и стравовите што ги имаат во бракот. Партнер не е некој што е непријател, туку личност која сака да укаже на лоши ставови и постапки. Младите треба да бидат пооперативни во наоѓањето на партнерот што го сакаат. Љубовта со Овен или Лав е сигурна.
Здравје: Ако сте имале проблем со долниот дел на ‘рбетот или колената, сега можете да паузирате. Младите девојки мораат да одат на гинеколози за почести прегледи. Машката Шкорпија има проблем со крвниот притисок. Препорака – зелена и црна турмалин како кристал за заштита.


СТРЕЛЕЦ

Бизнис: Добра комуникација со Рак, Бик или Близнаци. Бидејќи ретроградниот Меркур трае во текот на месецот, така треба да се обнови соработката со еден припадник на знакот Близнаци. Бик и Рак се добри за соработка, особено кога има тековно зголемување на буџетот. Ракот може да ви предложи неколку нови идеи, да помогне во реализацијата. Инаку, вие сте личност со која е лесна за соработка, и сигурно е дека ќе заработите повеќе пари. Подобар период за пари започнува од самиот почеток на месецот. Особено Стрелците од првата декада треба максимално да го искористат овој период.
Љубов: Ова е добро време за вашиот знак. Полни сте со позитивна енергија. Имате подобра комуникација со вашиот партнер во споредба со минатиот месец и се обидувате да ги задоволите желбите на вашата сакана. Сето ова се однесува на оние кои се во брак или во врска. Слободните жени во овој знак мораат да ја започнат својата емоционална енергија, можно е со Бик и со личност со која работат или имаат деловен состанок. Помладите припаднци ќе имаат состанок на училиште или колеџ. Помладите мажи Стрелци треба да биде галантен кон девојчињата. Желбата за стабилна врска е на пат кон реализација.
Здравје: Само вистинската и искрена љубов може да ве лекува и лекува. Имате добро здравје во текот на месецот. Аспектите за помладите припадници родени во овој знак се особено нагласени, додека Стрелецот над 40 години треба да го провери крвниот притисок, иако не треба да биде премногу проблематичен во однос на аспектите. Препорака – тиркизна или лапис лазули кристали како заштита.

ЈАРЕЦ
Работа: Конечно енергијата се движи. Аспектите ветуваат поголема сила и волја да се вклучат во полето на нови проекти. Соработка со Вага, одлична соработка на Овен. Креативноста е нешто што ви ја отвора душата и без кое не можете. Doе направите работи за убавина, накит, гардероба, шминка. Може да имате финансиска поддршка од маж Лав или жена родена во знакот на Стрелец. Парите нема да ви бидат проблем во текот на месецот затоа што секогаш ќе работите и ќе заработувате неочекувано добро.
Љубов: Конечно убав месец за овој знак. Слободните жени родени во овој знак природно силно го привлекуваат спротивниот пол. Повеќето додворувачи ќе бидат од со constвездието на Земјата. Еден маж Бик има голема желба, чувствува страст, но и страв од вас. Бидете смирени, посуптилни и нежни ако сакате неговата наклоност. Машките Јарци можат да бидат привлечени од зафатена дама од со соѕвездието Шкорпија. Јарец во брак или врска може да биде толку шармантен и привлечен што многу помлади мажи или девојки ќе го погледнат. Младите имаат прекрасен период за забави, забава, убаво додворување.
Здравје: Внимавајте во ретро периодот на Меркур да не ги повторувате истите грешки кога станува збор за здравјето. Ако имате чувствително грло, тогаш воопшто не сте ладно, ако имате прекумерна тежина, не заборавајте да го промените ритамот на животот бидејќи во спротивно тие ќе се акумулираат уште повеќе. Постарите жени родени во знакот на Јарец треба да се грижат за бубрезите. Препорака – гранат или малахит како заштитен кристал.

ВОДОЛИЈА
Работа: Водолијата што сака да стане независна треба да го стори тоа веднаш. Ова е период кога тие можат самостојно да започнат не само со своите идеи, туку и со вистински бизнис. Иако сте приврзани за вашите добри пријатели, во овој момент треба да побарате помош од амбициозна, влијателна Лавица. Младите дами мораат да работат понапорно за да му покажат на тимот дека вредат и дека тоа што го прават не го прави никој и никаде. Едноставно, вие сте Единствен знак! Машкиот Водолија започнува важно деловно патување. Заработката зависи од тоа. Секоја недела заработувате се повеќе и повеќе.
Љубов: Емотивно, мора да ја погледнете вистината во очи. Ова е особено точно за мажените жени кои имаат тенденција да страдаат од здодевен брачен живот со години и децении. Сепак, планетата Венера ќе ви донесе мир во вашиот дом и можност да ги решите вашите внатрешни проблеми на убав начин и со нормална комуникација. Дамите кои се слободни имаат познанство со маж малку традиционално и не толку расположено за приказна. Тој веројатно е роден во знакот на Бик или Овен, иако човек од знакот Риби има скриени желби. Мажот Водолија сака конечно да реализира една голема Можна е љубов со некој во знакот Девица. Ова е личност што ја познавате подолго време.
Здравје: Чувствителни двојни органи. Јајници, гради, бубрези, очи, уши. Вие не сте премногу болни, но сте премногу емотивни и ова го нарушува вашето здравје. Земете го предвид периодот на ретро жива кога овие органи можат да се активираат како здравствен проблем. Кај машкиот Водолија, особено бубрезите. Препорака – аметист или карпест кристал како кристали за заштита.

РИБИ
Бизнис: Постои народна поговорка „убавиот збор отвора железни врати“. Не би било лошо ако понекогаш се држите до овие изреки затоа што тие се вистинити и ви треба трпеливост и добра комуникација со други соработници за да постигнете добри резултати. Соработката е добра со Лав, Бик и Вага, особено ако се од спротивниот пол – тие можат да ви донесат среќа и напредок. Можете да очекувате пари периодично. Haveе имате денови кога заработувате многу, а ќе има денови кога ќе имате потешкотии.
Љубов: Имате сила за нова љубов и ќе ја искористите. Ќе запознаете личност од непосредната област или од работа. Понекогаш треба да работите понапорно на вашиот партнер. Вие сте многу чувствителни, но понекогаш ги покажувате своите чувства многу ретко. Овој месец имате добра врска со Близнаци или Бик што секогаш е погубно за вас. Роените во брак мораат да внимаваат да не претеруваат со своите сопрузи, бидејќи подоцна ќе се однесуваат со нив како собарка. Мажите Риби кои често се на службено патување можат да се чувствуваат предизвикани да започнат авантура со Девица или Шкорпија.
Здравје: Пазете се од повреди дома. Можно е да се лизнете, непријатно да паднете и да направите мали повреди на главата или екстремитетот. Девојките треба да обрнат внимание на тироидната жлезда. Мажите Риби можат да имаат честа несоница. Движете се повеќе, тренинзите и возењето велосипед се добри за здравјето на овој знак. Препорака – лабрадорит или агат како заштитни кристали.

Хороскоп

Дневен Хороскоп [ 24 јуни ] четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Ќе имате најголема корист од одмор или барем краткорочно менување на животната средина. Ако не можете да си дозволите патување, или од финансиски или деловни причини, обидете се да промените нешто во вашата рутина. Разговарајте со луѓе кои имаат повеќе искуство од вас, бидејќи на тој начин ќе откриете нови хоби и ќе запознаете нови луѓе кои ќе ви го пренесат своето знаење.

БИК
Кога станува збор за бизнис, некој ќе ве убеди да потрошите пари или да инвестирате во она што ќе му донесе корист. Бидете силни во врска со вашите ставови и искористете ја својата волја за да заработите повеќе пари или да го подобрите квалитетот на животот. На ниедно поле од животот не смееме премногу да ги менуваме старите ставови.

БЛИЗНАЦИ
Можете да задоволите некои луѓе, но не сите луѓе околу вас. Имајќи го тоа предвид, донесете ги тие одлуки и избори кои ќе ви помогнат првенствено да ги исполните своите сопствени цели. Ако сте во љубовно или деловно партнерство во кое некој од вас гледа единствено во ваша корист, ситуацијата може да стане незгодна.

РАК
Не им ги доверувајте на другите оние работни места и задачи за кои само вие сте надлежни. Ако вложите малку повеќе напор и направите сè сами, на крајот ќе постигнете напредок на кој се надевате. Веројатно е нова романтична можност, но бидете внимателни и воздржете се ако истата личност може да влијае на вашата финансиска иднина.

ЛАВ
Не дозволувајте да ве измами личноста која сака да инвестира во нејзината иднина. Fareе поминете многу подобро ако првенствено внимавате на вашите сопствени интереси и им помагате на другите само доколку ви е на ваш начин и не бара дополнителен напор. Искористете го попладнето за да се дружите со луѓе кои размислуваат слично на вас, ќе добиете одлични идеи.

ДЕВИЦА
Одете чекор по чекор. Некој ќе се обиде да ги уништи вашите планови. Ако навистина сакате да слушнете искрени одговори, ќе треба да поставите попрецизни прашања. Оние што го занемариле семејството или сакаат љубовни обврски, денес ќе се соочат со незадоволна личност. Почекајте малку додека ситуацијата се смири пред да се оправдаат.

ВАГА
Немојте да бидете мрзливи или да ги пренесувате своите одговорности на другите. За да можат навистина да се случат работите и да можете да ги контролирате тие настани, ќе треба сами да сторите сè. Вложете ги сите напори во она што може да ви донесе долгорочни придобивки. Нови финансиски можности и идеи ќе откриете само ако договорите состанок со личност која ја сметате за снаодлива.

ШКОРПИЈА
Денес ќе бидете многу концентрирани и трпеливи и ќе имате доволно дисциплина за да можете да го водите она што долго време го планирате. Не дозволувајте колеги да ве спречат и особено игнорирајте ги коментарите на оние кои генерално не се задоволни од работата и работната атмосфера. Не дозволувајте вашите емотивни проблеми да ви ја расипат вечерта.

СТРЕЛЕЦ
Размислете уште еднаш за вашите мотиви, а потоа свртете се на работата. Обидете се да сторите сè во тек, транспарентно и со интегритет. Сè што ќе се обидете да лажете или да им правите на другите зад грб, ќе ви се врти околу главата. Оние од вас кои денес се во тајна loveубовна врска може да очекуваат немир и груби зборови. Не претерувајте со реакции.

ЈАРЕЦ
Иако денес ве чека генерално добра работна атмосфера, не ќе биде сè отворено или јасно. Бидете особено внимателни ако имате состанок со некој што не го гледате често затоа што може да паднете во навистина добра приказна и на тој начин да си ја нарушите добрата можност. Одлучете се врз основа на веќе достапното и на тоа што самите сте истражувале.

ВОДОЛИЈА
Ќе можете да влијаете на одлуките на другите луѓе само ако прво кажете јасно и искрено што се обидувате да постигнете. Личноста што ја сакате нема целосно да се согласи со вас. Наместо да нагласувате колку сте разочарани од ова, слушајте ја до крај бидејќи ќе биде во право за некои работи. Трпението ќе ви помогне да ги избегнете најголемите проблеми на почетокот.

РИБИ
Бидете смирени денес и не дозволувајте емоционалните проблеми да ве оддалечат од она што треба да го направите. Било какви проблеми поврзани со пороци или претерување само ќе доведат до посериозни расправии, па дури и прекинување на љубовните врски. Обидете се да гледате на работите што е можно пообјективно, некој друг не може секогаш да биде виновен за тоа што ви се случува.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес (23 јуни) среда

Објавено пред

на

ОВЕН
Ако можете, искористете ја можноста да патувате или да присуствувате на оние деловни настани што ќе ви помогнат да се отворите за нови активности, мисли и можности. Само ако останете активни, ќе можете да ги избегнете проблемите што упорно ви ги создава лице од деловното опкружување. Бидете подготвени да ги бранат своите ставови, слободно бидете малку поагресивни.

БИК
Ако не сте сигурни што треба да направите, одвојте малку повеќе време за оние активности што не се дефинирани како платени, бидејќи токму така ќе откриете во што сте најдобри и на крајот ќе добиете соодветна награда. Reallyе се чувствувате навистина добро со она што го правите и веројатно ќе запознаете личност во текот на денот што ќе ви понуди нешто ново.

БЛИЗНАЦИ
Без оглед на добрите меѓучовечки односи со колегите и позитивната работна атмосфера, денес некој ќе се обиде да ги уништи вашите планови. Надминете каква било полемика и направете го она што мислите дека е точно во вашето срце. Ако некој ви понуди нешто што изгледа премногу добро за да биде вистина, немојте веднаш да одбиете, само бидете малку повнимателни.

РАК
Во приватниот живот можете да очекувате пријатни настани. Оние кои сте зафатени треба да поминете малку повеќе време со некој близок, додека оние кои се на слобода треба да бидат поотворени за нови познаници. Денот е идеален за започнување нови проекти и за разговор со нови колеги и помлади луѓе за кои сметате дека сте креативни.

ЛАВ
Не дозволувајте вашите сопствени емоции да ве воздржат и да одземат премногу време. Некој сигурно ќе се обиде да ве доведе во заблуда, но сè додека поставувате прашања, ситуацијата ќе биде многу јасна и таа личност нема да ве прими. Ако не можете да престанете да размислувате за личност од минатото, да земете телефон или да испратите порака, ќе бидете пријатно изненадени.

ДЕВИЦА
Ќе се изненадите кога ќе сфатите колку многу можете да постигнете од дома откако некој ќе ви даде можност да го сторите тоа. Кога станува збор за плановите, без оглед дали се деловни или приватни, држете се до буџетот. Евентуална промена е поврзана со една од односите што е важна за вас. Повлечете го првиот потег и ќе ја задржите истата позиција што ја имате додека стекнувате поголема моќ.

ВАГА
Ако ви недостасува инспирација, возбуда и нови предизвици во вашиот живот, подредете го овој ден на излегување, дружење со познаници или одење на настани што ве интересираат, но за кои немате време поинаку. Слободно споделете ги своите мисли со интересна личност. Кога станува збор за семејството, вклучете ги помладите повеќе во тековните проблеми.

ШКОРПИЈА
Не бидете премногу фокусирани на деталите, бидејќи на крајот нема да ја видите поголемата слика. Ќе имате одлична идеја, не ја одложувајте нејзината реализација, туку фокусирајте се на тоа како можете да ја проширите. Поминете малку повеќе време со луѓе за кои мислите дека се паметни и инспиративни затоа што само така ќе сфатите колку имате потенцијал.

СТРЕЛЕЦ
Држете се до она што го знаете и не претерувајте затоа што тоа само ќе ви создаде проблеми. Време е да бидеме искрени, дури и ако тоа значи дека критиката ќе ги повреди емоциите на саканата личност. Ако неодамна ветивте, фокусирајте се на првите чекори или ќе ја разочарате другата страна која ќе помисли дека сте ја заборавиле.

ЈАРЕЦ
Колку повеќе се обидете денес, толку потежок ќе биде впечатокот дека ситуацијата е потешка. Кога станува збор за работата, некој ќе ве озборува или ќе работи зад грб. Ако не можете со сигурност да дефинирате за кого станува збор, тргнете се од ситуацијата што е моментално најактуелна. Тоа е елементот на изненадување што најмногу ќе го воодушеви вашиот сакан.

ВОДОЛИЈА
Чувајте ги вашите емоции денес под контрола, не патувајте премногу далеку од дома и што е најважно, посветете им малку повеќе внимание на вашите најблиски. Разговарајте за вашите намери и планови за во иднина. Интересот што го добивате и предлозите што ќе ги слушнете ќе ви помогнат да постигнете цели што се бараат уште полесно.

РИБИ
Без оглед на моменталната деловна состојба, размислете што навистина сакате во животот, а потоа земете го телефонот или испратете неколку е-пошта. Ако ви треба издувен вентил, попладнето поминете го во друштво на луѓе кои имаат слични интереси како вас затоа што ќе се најдете во центарот на интересен разговор што ќе ги обликува вашите идеи.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

– Хороскоп за денес (22 јуни) вторник

Објавено пред

на

ОВЕН 
Ако можете, искористете ја можноста да патувате или да присуствувате на оние деловни настани што ќе ви помогнат да се отворите за нови активности, мисли и можности. Само ако останете активни, ќе можете да ги избегнете проблемите што упорно ви ги создава лице од деловното опкружување. Бидете подготвени да ги бранат своите ставови, слободно бидете малку поагресивни.

БИК
Ако не сте сигурни што треба да направите, одвојте малку повеќе време за оние активности кои не се дефинирани како платени, бидејќи токму така ќе откриете во што сте најдобри и на крајот ќе добиете соодветна награда. Ќе се чувствувате навистина добро со она што го правите и веројатно ќе запознаете личност во текот на денот што ќе ви понуди нешто ново.

БЛИЗНАЦИ
Без оглед на добрите меѓучовечки односи со колегите и позитивната работна атмосфера, денес некој ќе се обиде да ги уништи вашите планови. Надминете каква било полемика и направете го она што мислите дека е точно во вашето срце. Ако некој ви понуди нешто што изгледа премногу добро за да биде вистина, немојте веднаш да одбиете, само бидете малку повнимателни.

РАК
Во приватниот живот можете да очекувате пријатни настани. Оние кои сте зафатени треба да поминете малку повеќе време со некој близок, додека оние кои се на слобода треба да бидат поотворени за нови познаници. Денот е идеален за започнување нови проекти и за разговор со нови колеги и помлади луѓе кои сметате дека се креативни.

ЛАВ
Не дозволувајте вашите сопствени емоции да ве воздржат и да одземат премногу време. Некој сигурно ќе се обиде да ве доведе во заблуда, но сè додека поставувате прашања, ситуацијата ќе биде многу јасна и таа личност нема да ве прими. Ако не можете да престанете да размислувате за личност од минатото, да земете телефон или да испратите порака, ќе бидете пријатно изненадени.

ДЕВИЦА
Ќе се изненадите кога ќе сфатите колку многу можете да постигнете од дома откако некој ќе ви даде можност да го сторите тоа. Кога станува збор за плановите, без оглед дали се деловни или приватни, држете се до буџетот. Евентуална промена е поврзана со една од односите што е важна за вас. Повлечете го првиот потег и ќе ја задржите истата позиција што ја имате додека стекнувате поголема моќ.

ВАГА
Ако ви недостасува инспирација, возбуда и нови предизвици во вашиот живот, подредете го овој ден на излегување, дружење со познаници или одење на настани што ве интересираат, но за кои немате време поинаку. Слободно споделете ги своите мисли со интересна личност. Кога станува збор за семејството, вклучете ги помладите повеќе во тековните проблеми.

ШКОРПИЈА
Не бидете премногу фокусирани на деталите, бидејќи на крајот нема да ја видите поголемата слика. Ќе имате одлична идеја, не ја одложувајте нејзината реализација, туку фокусирајте се на тоа како можете да ја проширите. Поминете малку повеќе време со луѓе за кои мислите дека се паметни и инспиративни затоа што само така ќе сфатите колку имате потенцијал.

СТРЕЛЕЦ
Држете се до она што го знаете и не претерувајте затоа што тоа само ќе ви создаде проблеми. Време е да бидеме искрени, дури и ако тоа значи дека критиката ќе ги повреди емоциите на саканата личност. Ако неодамна ветивте, фокусирајте се на првите чекори или ќе ја разочарате другата страна која ќе помисли дека сте ја заборавиле.

ЈАРЕЦ
Колку повеќе се обидете денес, толку потежок ќе биде впечатокот дека ситуацијата е потешка. Кога станува збор за работата, некој ќе ве озборува или ќе работи зад грб. Ако не можете со сигурност да дефинирате за кого станува збор, тргнете се од ситуацијата што е моментално најактуелна. Тоа е елементот на изненадување што најмногу ќе го воодушеви вашиот сакан.

ВОДОЛИЈА
Чувајте ги вашите емоции денес под контрола, не патувајте премногу далеку од дома и што е најважно, посветете им малку повеќе внимание на вашите најблиски. Разговарајте за вашите намери и планови за во иднина. Интересот што го добивате и предлозите што ќе ги слушнете ќе ви помогнат да постигнете цели што се бараат уште полесно.

РИБИ
Без оглед на моменталната деловна состојба, размислете што навистина сакате во животот, а потоа земете го телефонот или испратете неколку е-пошта. Доколку ви треба издувен вентил, попладнето поминете го во друштво на луѓе кои имаат слични интереси како вас, бидејќи на тој начин ќе се најдете во центарот на интересен разговор што ќе ги обликува вашите идеи.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 30 минути

„Рурална Коалиција“ го уреди дворскиот простор за играње на дечиња од кичевската градинка „Олга Мицеска“

Рурална Коалиција во рамките на проектот за институционално јакнење на организацијата повторно делува на терен и успева да ја мобилизира...

МакедонијаПред 2 часа

Денеска 10 нови случаи на Коронавирус и три починати во болнички услови

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.302 тестирања, а...

Временска прогнозаПред 10 часа

И денес продолжуваат тропските температури со над 40°C

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до...

СкопјеПред 11 часа

Денес и утре делови од Скопје ќе бидат без електрична енергија поради зафати на електродистрибутивната мрежа

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 24.06 – вторник и утре 25.06.2021 година – петок, ЕВН Скопје ќе...

На денешен денПред 16 часа

На денешен ден – 24 јуни

79.- Умре римскиот император Тит Флавиј Веспасијан, основач на династијата Флавијан. За време на неговото владеење, во Рим бил изграден...

ХороскопПред 18 часа

Дневен Хороскоп [ 24 јуни ] четврток

ОВЕН Ќе имате најголема корист од одмор или барем краткорочно менување на животната средина. Ако не можете да си дозволите...

КичевоПред 19 часа

Бакарди распишува оглас за пица мајстори и келнери за претстојната сезона кои ќе бидат во редовен работен однос

Нашите партнери од Bacardi Lounge Bar – Кичево ве известуваат дека поради проширување на својата дејност и надополнување на својот...

МакедонијаПред 1 ден

Денес 5 нови случаи на Ковид-19, 1 починат и 8 оздравени

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а...

СветПред 1 ден

Вакцината Pfizer и AstraZeneca ефикасна против делта сојот на коронавирус

Вакцините против ковид развиени од Pfizer/BioNTech и AstraZeneca генерално се ефикасни против варијантите на делта и капа на коронавирус, кои...

МакедонијаПред 1 ден

Програмите Vavoom & Pikaboo за сите дечиња достапни на Тотал ТВ

За сите безгрижни дечиња, Vavoom и Pikaboo програмите за деца се дел од Екстра и Премиум пакетите на Тотал ТВ....

НАЈЧИТАНИ