Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (септември 2022)

Објавено пред

на

ОВЕН
Во септември ве очекуваат важни љубовни одлуки. Љубовта може да ве натера да се откажете од сопствените потреби за да ги задоволите другите, што може да биде неверојатно фрустрирачко и лошо за вас. Премногу сте посветени на партнерот и заборавете на себе. Обидете се да поставите приоритети и да се грижите малку повеќе за себе и вашите желби. Размислете што е важно за вас и посветете се на своите хоби и работни места. Партнерот е во удобната зона и оваа ситуација му одговара, а вашата задача овој месец е да бидете искрени со себе и да пронајдете работи што ве прават лично среќни. Постојат одредени активности кои ќе бидат многу продуктивни за вас. Ако уживате да поминувате време со пријателите и семејството, или уживате да ги учите другите на нови вештини, ова е време. Слободните Овни уживаат да излегуваат и да се дружат, а можно е да се појави личност со која ќе имаат многу заедничко. Септември ви носи голема шанса за успех и напредок. Животот може да биде фрустрирачки кога не знаете од каде доаѓа вашата следна работа или како ќе се чувствувате, но тоа не мора да биде вистина. Ѕвездите ви носат нови деловни можности и ќе можете да ја насочите кариерата во друга насока, ако сакате. Финансиите ви се стабилни и се чувствувате сигурно, што е уште еден добар знак. Посебен успех ги чека луѓето кои се занимаваат со образование, приватен бизнис и активности поврзани со финансии. Бидете храбри и направете го првиот чекор, ве чека убав и успешен период.
Здравјето е стабилно. Ќе уживате во повеќе прошетки и престој во природа.

БИК
Овој месец, немате време за празни приказни. Сакате да го подобрите односот со партнерот и да преминете на следното ниво на врска. Ѕвездите ви помагаат во тоа и ќе успеете да го добиете она за што сте сонувале со отворен разговор. Свесни сте дека времето брзо минува и имате голема желба да создадете семејство. Размислувате за аплицирање, но и за далечната иднина со партнерот. Бидејќи ѕвездите се на ваша страна, овој месец ќе уживате во нежност и романтика, а токму тоа ви требаше. Овој месец, се е во знакот на голем раст, како на љубовно, така и на кариерно поле. Ќе бидете исполнети, задоволни и ќе се чувствувате сакано. Слободните Бикови имаат шанса да ја обноват врската со поранешниот партнер.
Деловниот аспект ви носи промени на кои ќе треба да се навикнете, бидејќи во наредниот период ќе има многу од нив. По големите успеси, можно е да дојде време на стагнација. Во текот на септември, ќе мора да се соочите со предизвици што ќе ја тестираат вашата одлучност, или ќе наидете на аспекти што можат да ви помогнат да го дефинирате вашиот идентитет. Без разлика дали ќе одлучите да се соочите со овие предизвици или ќе ги користите како отскочна даска за поголем успех, астролозите ве советуваат да бидете смирени, да носите одлуки со ладна глава и да не се водите само од материјални работи, бидејќи целта е да се одржува рамнотежа. Ќе има денови кога ќе се чувствувате многу уморно. Јадете поздраво и обидете се да се одморите повеќе и да не размислувате за работа.

БЛИЗНАЦИ
Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на себе, а вашиот партнер може да го дефинира како себичност, иако е далеку од тоа. За да пронајдете рамнотежа во вашата врска или брак, треба да разговарате со вашиот партнер ако ви треба простор. Совршено е во ред да посветите неколку дена на вашите мисли и дела за да донесете правилни одлуки за иднината. Ќе има расправии, особено кон средината на месецот, а тие најмногу се однесуваат на финансиите. Ова може да влијае на врската, затоа бидете внимателни во она што го кажувате. Без навреда и без премногу напнатост, обидете се да ги решите настанатите проблеми. Овој месец, слободните Близнаци имаат можност да запознаат личност во која ќе се за љубат за кратко време, затоа очекувајте романса до крајот на септември.
Во однос на кариерата, Близнаците кои работат во уметноста или медиумите можат да очекуваат голем напредок или зголемување на платата. Вистината е дека многу се потрудивте да стигнете до ова место, а пред вас се уште подобри денови. Близнаците кои имаат приватен бизнис може да се соочат со разни пречки во бизнисот, ова ќе биде тежок период и многу е важно што веќе размислувате за стратегија што може да го подобри и прошири вашиот бизнис. Парите се ваша главна грижа, но ситуацијата ќе биде јасна до крајот на месецот и ќе можете да ги подмирите сите обврски што ве чекаат.
Можни се инфекции, вашиот имунитет е слаб. Јадете поздраво и вежбајте повеќе. Ако имате хронична болест, посетете лекар.

РАК
Раковите очекуваат голема изјава на љубов од својот партнер во септември. Следуваат изненадувања кои ќе ве убедат колку е силна вашата љубов. Можно е да се запроси или да се ожени, врската секако е подигната на ново ниво и се градат силни, стабилни темели за идните времиња. Имајте на ум дека theвездите се во ваша корист и дека сите емоции што ги чувствувате во наредните денови се емоции од кои ќе се водите во наредниот период. Останете заљубени и уживајте во убавите моменти со партнерот. Дури и односот со семејството се подобрува, а старите расправии конечно се разрешуваат, така што ќе бидете мирни и задоволни. Слободните Ракови одбиваат додворување и не се подготвени да влезат во нова врска. Само на крајот на месецот, можно е да сретнете личност со која ќе стапите во пријателска врска, а подоцна меѓу вас може да има нешто повеќе. Дали сте подготвени за нови деловни предизвици? Овој месец го правите првиот чекор и сами треба да ги искористите шансите. Тоа е идеално време за нова работа или отворање сопствен бизнис. Ѕвездите ќе ве поддржат во тоа и ќе имате шанса да генерирате дополнителен приход. Многу од вашите одлични идеи не се реализирани, а во септември ќе имате можност повторно да размислите за нив, само на поинаков начин. Финансиите не се стабилни, но ќе можете да ги подмирите сите обврски и да си дозволите задоволства, како за себе, така и за членовите на вашето семејство. Одморајте се повеќе.

ЛАВ
На Лавовите им претстои месец во кој ќе имаат многу идеи и планови, а вашиот партнер ќе ви помогне во тоа. Можно е да дизајнирате заеднички проект или да основате заеднички бизнис, што може да биде одлична работа за вашата иднина. Овој месец ќе имате повеќе време за одмор и уживање и доаѓа време за одмор што го немавте претходните месеци. Се чувствувате добро и во овој период ги држите работите под контрола, во секој аспект од животот. Ѕвездите се во ваша корист, па можно е плановите со партнерот што го создавате да се остварат побрзо и полесно отколку што мислевте. Слободните Лавови треба да се релаксираат и да уживаат во својата слобода. Френетично барате нова љубов, но само кога ќе ја ослободите таа желба, во вашиот живот ќе дојде личност што вреди да се чека. Што се однесува до бизнис планот, и овој месец ќе има многу предизвици, но полесно се поднесува и подготвени сте за напредок. За Лавовите, годината беше турбулентна во однос на работата, но во периодот што следи, се ќе дојде по свое и обврските ќе се намалат. Имајте на ум дека веќе сте направиле доволно и бидете горди на себе за постигнување на сите ваши планови и цели. Финансиите се многу постабилни, а сега имате можност да потрошите повеќе и да уживате во тоа трпение, без стрес и размислување. Здравјето е стабилно. Ќе уживате во масажа или кратка пауза од секојдневните обврски.

ДЕВИЦА
Овој месец сте преоптоварени со работа, па љубовниот аспект дефинитивно е на друго место. Дури и ако одите на одмор, носите деловни обврски со себе, што ќе биде многу досадно за вашиот партнер кој се обидува да ви го направи полесно и поудобно. Понекогаш сте нервозни без очигледна причина, па вашиот партнер е прилично збунет од вашето однесување. Може да се обвинува себеси, бидејќи не знае што ти е. Бидете искрени со партнерот и обидете се да не бидете груби кога имате лош ден. Во принцип, се е добро меѓу вас и треба да се држите до поставените планови за во иднина и да продолжите да работите на нив, бидејќи овој месец е идеален за проширување на семејството. Слободните Девици избегнуваат да влезат во нова врска и се обидуваат да залечат од старите рани, но можно е да се појави личност која ќе ги убеди дека постои вистинска љубов. Следува прекрасен романтичен период!
Има многу проблеми на работа. Не се согласувате со шефовите, колегите можат да ви го земат кредитот и ви се чини дека сите се свртени против вас и работат зад вашиот грб, додека вие се борите да изградите кариера и да го дадете најдоброто од себе. Мислите дека тоа не е фер кон вас. Издржете уште малку, бидејќи ве очекува одличен период за да започнете нов бизнис или да преземете нова функција што ќе ви даде подобра позиција. Дотогаш, обидете се да останете фокусирани и да ги извршувате задачите што ги имате на време. Нервозни сте, па можни се главоболки и слабеење на имунолошкиот систем.

ВАГА
Вага Септември носи многу романтика, хармонија и заеднички активности со партнерот. Пред вас се убави и продуктивни денови за уживање. Заедно со вашиот партнер размислувате за додавање и проширување на семејството, а ѕвездите се во ваша корист од тој аспект. Имате повеќе време, па сакате да ги поминувате деновите со семејството и пријателите, во кои уживате многу. Треба да го искористите хармоничниот период за да ги реализирате вашите планови и желби, бидејќи се ќе оди многу полесно отколку порано. Слободните Ваги ќе се обидат да имаат врска со личност која ја познаваат долго време, но ѕвездите објаснуваат дека овој тип на врска ќе трае кратко. Размислете дали таа личност е соодветна за вас и никогаш не заборавајте што навистина заслужувате. Овој месец, ќе го почувствувате вистинскиот дух на вашиот деловен тим. Односите со колегите се одлични и тие можат да ви помогнат да ги решите и најтешките задачи. Навикнати сте на фактот дека работата мора да биде стресна, но овој месец, ѕвездите ќе ви докажат дека грешите. Иако се чувствувате застоено и мислите дека во моментов не напредувате, важно е само да бидете упорни, бидејќи вашето време за успех допрва доаѓа. Не притискајте ништо овој месец и нека бизнисот се случи самостојно. Ако можете, заштедете пари овој месец, бидејќи сигурно ќе има прилив од неочекувани извори. Се чувствувате добро и имате многу енергија. Вежбајте повеќе и останете во природа.

ШКОРПИЈА
Септември им носи мир и релаксација на Шкорпиите, а тоа е токму она што ви требаше по напорните летни месеци. Вие избирате да поминувате повеќе време дома и да се посветите себеси, но и на партнерот. Овој месец, воопшто не сакате гужва, едвај чекате да гледате филм во мир или да направите нов план за исхрана за себе. Месечината е многу продуктивна за вас и ве очекуваат убави настани на полето на љубовта. Ваше е само да се опуштите и да уживате додека не се појават нови обврски на кои ќе треба да се посветите. Слободните Шкорпии за кратко време ќе стапат во контакт со личноста која ги освоила. Ова ќе биде врска полна со изненадување, нежност и романтика. Одамна ја чекавте вистинската личност, а ѕвездите велат дека септември ќе биде месец за убов. Кога станува збор за вашата кариера, имате многу обврски, но добро се справувате со тоа и изгледа дека се завршувате на време. Ве очекува голем успех во наредните месеци и целиот напор што сте го вложиле ќе ви се исплати. Иако ќе има денови кога сте уморни и безволни, многу проекти зависат од вас и нема да можете да ги одложите. Секогаш кога имате слободен ден, фокусирајте се на себе и на вашите најблиски и не размислувајте за работата. Не носете нервоза од работа дома. Најдете рамнотежа во себе и обидете се да останете смирени и толерантни, без оглед на деловните настани. Здравјето е добро.

СТРЕЛЕЦ
Стрелецот очекува уште еден мирен и мирен месец кога станува збор за љубовниот аспект. Имајте на ум дека најважното нешто овој месец е да се посветите, да шетате повеќе, да излегувате, да останете во природа, да спиете. Потребна е пауза и партнерот ќе разбере. Можете исто така да организирате ручеци за целото семејство и да ги соберете, бидејќи ѕвездите носат подобрување во односите со потесното и далечното семејство, па затоа е идеална можност да работите на подобри односи. Вашиот партнер и вие добро се сложувате и се разбирате, така што сите проблеми ќе изгледаат лесно за решавање. Она што се советува е добро да го организирате слободното време и да го координирате со вашиот партнер, за да имате време да отпатувате некаде или да заминете на патување. Се на се, ве очекува хармоничен месец во кој ќе уживате. Слободните Стрелци нема да сакаат да започнат нови врски овој месец, но тие се задоволни од дружењето, излегувањето и вниманието што го добиваат од спротивниот пол.
Што се однесува до работата, имате можност да започнете кариера во странство и оваа понуда е добра само ако вашето семејство се вклопи во такви планови, бидејќи во спротивно, ќе ви биде многу тешко да се посветите на кариера. Можно е да добиете понуди за унапредување во компанијата каде што моментално работите, а таа позиција, покрај подобрата финансиска состојба, би донесела и многу обврски, па затоа треба да размислите дали сте подготвени за толку голема чекор. Здравјето е стабилно, но треба да внимавате на заболувањата на забите и непцата. Бидете сигурни да го посетите стоматолог.

ЈАРЕЦ
Овој месец, Јарците имаат можност да уживаат со својот партнер и да организираат кратко патување на кое ќе работи повторно хемијата, за која мислевте дека е изгубена. Иако имаше многу расправии и расправии во претходните месеци, септември е мирен месец полн со љубов за вас, кој ќе ви донесе многу смеа, романтика и заеднички моменти со партнерот, кои се незаборавни. Ќе имате време за семејни активности, но и за излегување со пријателите, што ќе ви донесе многу радост. Го пропуштивте во претходниот период, па сега имате можност да го надоместите изгубеното време. Што се однесува до слободните Јарци, тие имаат можност да стапат во контакт со личност која е многу постара од нив. Тој однос може да наиде на неодобрување од околината, но судејќи според вашите ѕвезди, треба да го следите своето срце и да уживате во состаноците што се пред вас.
Деловниот аспект не е голем, бидејќи не сте мотивирани за нови работни победи. Како да сте потрошиле во напорна работа, во заштеди и во напор да постигнете одредена позиција на работа. Навистина е време да се смирите, да застанете и да размислите во која насока сакате да оди вашата кариера. Би било одлично да се одморите од работа во септември и да добиете реална слика за тоа како ќе се одвива бизнисот. Ако не гледате перспектива, без оглед на вложениот труд, време е да продолжите понатаму и да барате нова работа каде што повеќе ќе ја цените вашата работа. Можни се проблеми со стомакот, внимавајте на исхраната.

ВОДОЛИЈА
Водолиите може да очекуваат осцилација на емоции овој месец, така што еден ден ќе бидете тажни, следниот ден ќе бидете лути, а третиот ден се ќе биде добро. Сепак, овие промени немаат врска со вашиот партнер, иако тој ќе се чувствува директно одговорен за вашите емоции. Поради нејаснотии, ќе има расправии, расправии и недоразбирања, кои навистина можат лошо да влијаат на вашата врска, и да доведат до заладување на врската. На крајот на месецот, работите конечно се решаваат, на еден или друг начин. Ќе има многу проблеми меѓу врските кај Водолиите, раскинување, но и помирување. Бурниот период ви носи нови лекции и ве мотивира да работите на себе и да се борите за вашата врска или брак, доколку емоциите се силни. Слободните Водолии имаат можност да запознаат личност која ќе им го промени животот од дното нагоре. Пред вас е љубовна приказна која ќе трае.
Што се однесува до бизнис планот, вие сте демотивирани затоа што не ги гледате резултатите од вашата напорна работа. Чувствувате дека заслужувате повеќе и многу сте незадоволни од моменталната позиција на работа. Следуваат промени во вашата кариера, каде што најверојатно ќе одлучите да започнете приватен бизнис или да ја смените компанијата во која сега работите. За невработените Водолии следуваат понуди за работа кои се профитабилни и не се пропуштаат. Финансиите се стабилни, и препорачливо е да продолжите да штедите за да можете да ги подмирите сите обврски и во исто време да продолжите да уживате во мали задоволства. Може да има проблем со вишокот килограми, па затоа е препорачливо да ја смените вашата исхрана.

РИБИ
На Рибите овој месец им се советува да бидат толерантни и да имаат повеќе разбирање за партнерот. Може да има расправии, па дури и раскинување поради работи од минатото кои останале нерешени и кои ве мачат со месеци. Само преку искрен и длабок разговор ќе можете да гласате за врската и да се обидете да ја ставите врската на вистинскиот пат. Очекувајте промени во расположението и од ваша и од страна на партнерот. Тензијата може да трае со денови, поради што ќе се чувствувате исцрпено и многу лошо. Ако видите дека нема напредок и дека не можете да решите некои работи, продолжете и пронајдете активности што ве прават среќни, опкружете се со луѓе што ве поддржуваат и ве сакаат. Слободните Риби ќе запознаат личност со која имаат многу заедничко. На прво место, се развива пријателство што може да се претвори во романса. Во однос на бизнисот, Рибите може да очекуваат да напредуваат во нивната област. Не се работи само за работата што обично ја работите. Ако имате одредено хоби, може да стане профитабилно во септември. Некои Риби ќе имаат среќа да започнат работа од нивното хоби што целосно ќе ја замени нивната редовна работа. Овој период ви носи многу шанси за успех, а од вас се очекува да бидете максимално фокусирани и да работите на вашата продуктивност, за да можете да постигнете се. Можни се проблеми со бубрезите.

Хороскоп

Викенд Хороскоп за петок (30 септември)

Објавено пред

на

ОВЕН
Доколку имате деца, денес ќе сакате да ги разгалете. Сепак на крајот на краиштата работите за денови како што се овој. Ќе сакате да завршите некоја обврска која долго време ви се провлекува и ви го отежнува секојдневието. Денес ќе биде продуктивен ден за оние кои работат во областа на медицината и јавните служби.

БИК
Денес можно е да доживеете некоја фрустрирачка ситуација во домот и семејството. Бидете смирени и покажете нежност, немојте да го обвинувате другуте за грешките од минатото. Вашиот брачен партнер ќе ве поддржува во донесувањето на некоја одлука. Интимниот живот тече добро.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе чувствувате силна емоционална поврзаност со некој. Денот ќе го поминете во одлично расположение и ќе сакате да си дозволувате секакви задоволства. Можно е некои мали проблеми да ви донесат непријатно чувство. Избегнувајте тензија така што ќе им пристапувате на некои проблеми не толку сериозно.

РАК
Денес ќе сфатите дека во овој материјалистички свет она кое поминува незабележано нема никаква вредност. Вашата напорна работа треба да биде видена и треба да биде признаена. Доколку имате некоја личност која сте ја загубиле, однесете цвеќе. Некои нешта се подобри отколку што ви изгледаат денес.

ЛАВ
Денес вашето здравје ќе ви биде приоритет. Ќе почнете да размислувате за нов режим на здрава исхрана и вежбање, ќе се посветите на својата дисциплина. Бидете внимателни со исхраната и немојте да бидете премногу строги спрема себеси. Пријатни мигови со личност која не сте ја виделе одамна.

ДЕВИЦА
Денешниот ден ви донесува некои неочекувани промени и пријатни изненадувања. Можно е да одите на пат со вашите сакани и ви претстојат многу забавни мигови. Денешниот ден ќе биде еден од оние кои ќе се бројат.

ВАГА
Време е да го претворите она кое е добро, во одлично. Искористете го денешниот ден за да донесете промени во сопствениот живот и во оној на вашите сакани. Почнете да размислувате за продлабочување на вашата наука и образование, тоа ќе ви користи во иднина. Можеби исучување на некој нов јазик?

ШКОРПИЈА
Денес ќе бидете доста нетрпеливи и можно е да избувнувате за ситници. Вашата логика нема да работи најдобро па ќе бидете постојано нервозни. Како што денот изминува тензијата ќе почне да спласнува. Можно е во вас да се разбудат чувства за некоја личност за која не сте сметале дека може да ве привлекува.

СТРЕЛЕЦ
Денешниот ден ќе биде доста предизвикувачки за вас, ќе се впуштите во организирање на некои настани и важни состаноци. Оние кои вложуваат ќе остварат добивка, но немојте да се радувате премногу брзо. При крајот од денот енергијата полека ќе ве напушта.

ЈАРЕЦ
Денот ќе започне така што ќе почнете да го планирате вашето следно патување. Ќе лутате со мислите и ќе сакате веднаш да отидете некаде. Вашето нетрпение може да ви создаде проблеми.

ВОДОЛИЈА
Денес е одличен ден да го поминете со вашите сакани и оние кои ви се драги. Ќе сакате да им удоволувате и да ги правите среќни. Чувствувате наклонетост кон некоја личност од вашата блиска околина, можеби некој колега, време е да ги искажете вашите чувства затоа што и нивната страна го чувствува истото.

РИБИ
Можеби во последно време сте го запоставиле вашето здравје, време е да се посветите повеќе. Земајте превенција за било каков здравствен проблем со кој сте се соочиле. Време е да се посветите и на вашето физичко здравје.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за четврток (29 септември)

Објавено пред

на

ОВЕН

Можно е во текот на денешниот ден да успеете да склопите нови деловни контакти кои ќе ви значат многу во иднина. Ви се допаѓа личност која не покажува дека има емоции кон вас. Добро се чувствувате.

БИК

Може да очекувате промени кои ќе ве доведат до деловен успех. Околностите на ова поле ви одат од рака. Саканата личност ќе ви покаже дека била неискрена по некои прашања. Чувствителни заби.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е период во кој ќе имате разни потешкотии на работа. Можеби ќе ви биде потребна помош за да ги решите. Иако сте многу заљубени во својот партнер, не може да не забележите некои негови маани. Склони сте кон алергии.

РАК

Доколку сте загрижени за своите финансии, можеби сте во право. Ве очекува прилично нестабилна ситуација на ова поле. Можеби ќе ви се врати поранешната љубов иако не го барате тоа од неа. Проблеми со крвотокот.

ЛАВ

Имате можност да ги остварите плановите кои претходно сте ги зацртале. Деловното поле ви е одлично прикажано во наредниот период. Некако неочекувано доаѓа до средба со личност со која ќе имате врска. Имате многу енергија во себе.

ДЕВИЦА

Ве очекува напорен ден, можеби ќе имате голем стрес и нема лесно да донесете одлуки на работно место. Не ви се допаѓа да бидете сами. Потребно ви е нечие внимание. Проблеми со стомакот.

ВАГА

Може да се надевате на подобрување на деловната ситуација. Ќе бидете задоволни од околностите на ова поле. Не сте сосема сигурни за емоциите кон вашиот партнер и ви се чини дека понекогаш е премногу ладен. Избегнувајте масна храна.

ШКОРПИЈА

Малите препреки на деловно поле само ќе ве зајакнат и ќе ве натераат да стекнете повеќе искуства. Познанството кое се случи спонтано над вас остави силен впечаток. Може да очекувате развој на комуникацијата. Чувствителен урогенитален тракт.

СТРЕЛЕЦ

Доколку се занимавате со работа која бара патување и движење, може да очекувате многу добар ден. Уживате во пријателскиот однос кој го имате со личноста која ви се допаѓа. Одлично се чувствувате. Здравјето е добро!

ЈАРЕЦ

Поволен ден за да се посветите на некое хоби или активности надвор од работата. Нема да имате многу работа денес. Сакате да освоите личност која многумина пред вас не успеале во тоа. Проблеми со несоница и нервоза.

ВОДОЛИЈА

Потребно е да поработите на својот став. Понекогаш сте нејасни во комуникацијата и тоа може да ви донесе проблеми на работа. Ви се допаѓа личност која тајно гаи симпатии кон вас. Постои шанса за врска со неа. Потребна ви е релаксација.

РИБИ

Денес може да имате можност за нова работа. Ќе ви се укаже шанса да напредувате и да почнете да заработувате подобро. Можеби постојат неразјаснети околности во вашата врска и ви се чини дека партнерот е неискрен. Менувајте ги лошите навики.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за среда (28 септември)

Објавено пред

на

ОВЕН 
Ако можете, искористете ја можноста да патувате или да присуствувате на оние деловни настани што ќе ви помогнат да се отворите за нови активности, мисли и можности. Само ако останете активни, ќе можете да ги избегнете проблемите што упорно ви ги создава лице од деловното опкружување. Бидете подготвени да ги бранат своите ставови, слободно бидете малку поагресивни.

БИК
Ако не сте сигурни што треба да направите, одвојте малку повеќе време за оние активности кои не се дефинирани како платени, бидејќи токму така ќе откриете во што сте најдобри и на крајот ќе добиете соодветна награда. Ќе се чувствувате навистина добро со она што го правите и веројатно ќе запознаете личност во текот на денот што ќе ви понуди нешто ново.

БЛИЗНАЦИ
Без оглед на добрите меѓучовечки односи со колегите и позитивната работна атмосфера, денес некој ќе се обиде да ги уништи вашите планови. Надминете каква било полемика и направете го она што мислите дека е точно во вашето срце. Ако некој ви понуди нешто што изгледа премногу добро за да биде вистина, немојте веднаш да одбиете, само бидете малку повнимателни.

РАК
Во приватниот живот можете да очекувате пријатни настани. Оние кои сте зафатени треба да поминете малку повеќе време со некој близок, додека оние кои се на слобода треба да бидат поотворени за нови познаници. Денот е идеален за започнување нови проекти и за разговор со нови колеги и помлади луѓе кои сметате дека се креативни.

ЛАВ
Не дозволувајте вашите сопствени емоции да ве воздржат и да одземат премногу време. Некој сигурно ќе се обиде да ве доведе во заблуда, но сè додека поставувате прашања, ситуацијата ќе биде многу јасна и таа личност нема да ве прими. Ако не можете да престанете да размислувате за личност од минатото, да земете телефон или да испратите порака, ќе бидете пријатно изненадени.

ДЕВИЦА
Ќе се изненадите кога ќе сфатите колку многу можете да постигнете од дома откако некој ќе ви даде можност да го сторите тоа. Кога станува збор за плановите, без оглед дали се деловни или приватни, држете се до буџетот. Евентуална промена е поврзана со една од односите што е важна за вас. Повлечете го првиот потег и ќе ја задржите истата позиција што ја имате додека стекнувате поголема моќ.

ВАГА
Ако ви недостасува инспирација, возбуда и нови предизвици во вашиот живот, подредете го овој ден на излегување, дружење со познаници или одење на настани што ве интересираат, но за кои немате време поинаку. Слободно споделете ги своите мисли со интересна личност. Кога станува збор за семејството, вклучете ги помладите повеќе во тековните проблеми.

ШКОРПИЈА
Не бидете премногу фокусирани на деталите, бидејќи на крајот нема да ја видите поголемата слика. Ќе имате одлична идеја, не ја одложувајте нејзината реализација, туку фокусирајте се на тоа како можете да ја проширите. Поминете малку повеќе време со луѓе за кои мислите дека се паметни и инспиративни затоа што само така ќе сфатите колку имате потенцијал.

СТРЕЛЕЦ
Држете се до она што го знаете и не претерувајте затоа што тоа само ќе ви создаде проблеми. Време е да бидеме искрени, дури и ако тоа значи дека критиката ќе ги повреди емоциите на саканата личност. Ако неодамна ветивте, фокусирајте се на првите чекори или ќе ја разочарате другата страна која ќе помисли дека сте ја заборавиле.

ЈАРЕЦ
Колку повеќе се обидете денес, толку потежок ќе биде впечатокот дека ситуацијата е потешка. Кога станува збор за работата, некој ќе ве озборува или ќе работи зад грб. Ако не можете со сигурност да дефинирате за кого станува збор, тргнете се од ситуацијата што е моментално најактуелна. Тоа е елементот на изненадување што најмногу ќе го воодушеви вашиот сакан.

ВОДОЛИЈА
Чувајте ги вашите емоции денес под контрола, не патувајте премногу далеку од дома и што е најважно, посветете им малку повеќе внимание на вашите најблиски. Разговарајте за вашите намери и планови за во иднина. Интересот што го добивате и предлозите што ќе ги слушнете ќе ви помогнат да постигнете цели што се бараат уште полесно.

РИБИ
Без оглед на моменталната деловна состојба, размислете што навистина сакате во животот, а потоа земете го телефонот или испратете неколку е-пошта. Доколку ви треба издувен вентил, попладнето поминете го во друштво на луѓе кои имаат слични интереси како вас, бидејќи на тој начин ќе се најдете во центарот на интересен разговор што ќе ги обликува вашите идеи.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Автомобили9 минути

Audi по стапките на Mercedes, ќе се префрли на електрифицирани погонски единици за „RS“ моделите на пазарот

Идентично како гигантот „Мерцедес“ (со новиот модел на Mercedes-AMG C63), Audi ќе се префрли на електрифицирани погонски единици за својата...

Спорт1 час

Сејдини и првиот човек на ФИФА Инфантино продолжуваат со беспрекорна соработка за доброто на фудбалот

Првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија се сретна со првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино, чија поддршка е секогаш...

Спорт8 часа

Катерина Милевска дел од врвна програма на ФИФА под менторство на селекторот на САД, нашиот македонец г-дин Влатко Андоновски

Нашата селекторка на македонската женска репрезентација до 17 години, Катерина Милеска е дел од програмата на ФИФА и учесник во...

На денешен ден8 часа

30 септември – На денешен ден

1399.- Основачот на англиската династија Ланкастер, Хенри Болингброук (Хенри Болингброук) стана крал Хенри IV, ден по абдикацијата на Ричард II...

Хороскоп10 часа

Викенд Хороскоп за петок (30 септември)

ОВЕН Доколку имате деца, денес ќе сакате да ги разгалете. Сепак на крајот на краиштата работите за денови како што...

Временска прогноза14 часа

Значителен пад на температурите и дождови, еве за кога се најавите..

До крајот на оваа недела времето во Македонија ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до...

Македонија15 часа

ЦУК: Армиската единица ја продолжува потрагата по возачот на возилото кое пред два дена излета во река Вардар кај Желино

Во моментов според последните добиени информации од терен екипи од ДЗС Тетово со тимовите за нуркање се повлекле со кординација...

Балкан15 часа

Во голема координирана акција сузбиена организирана криминална група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица

Денеска (29.09.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи,...

Спорт15 часа

ФФМ распишува конкурс за тренерски курсеви во различни нивоа за лиценци

Македонската фудбалска федерација во рамките на својот едукативен центар е во активна изработка на детален годишен план за курсеви за...

Магазин18 часа

Google Maps: искусете места на кои никогаш не сте биле

Google Maps често објавува нови функции со цел да ги направи корисниците повеќе заинтересирани за дигитални мапи. Еден од најновите...

НАЈЧИТАНИ