Следете не

Видео

Мислеше дека го изгуби кучето па го најде под перницата (ВИДЕО)

Објавено пред

на

Фото: Screenshot/TikTok

Корисник на TikTok го сподели урнебесниот момент кога тргнал во потрага по своето куче. Тој има три кучиња, а две во тоа време лежеле на каучот, додека третото не можел да го најде. Меѓутоа, кога ја поместил перницата, на видеото се гледа како кученце лежи свиткано во длабок сон.

Видеото стана вирално и собра речиси два милиони лајкови на платформата. „Не биди груб, нека спие“, „Не знам како да ти го кажам ова, но твоето куче е всушност мачка“, „Она кога ќе преноќиш кај пријател, а нема да ти дадат ќебе“, се само дел од коментарите под објавата.

/index

Видео

Милиони прегледи: Поставиле ограда за кучето да не се качува по скалите, но нашло начин

Објавено пред

на

Кучето Лаки стана вирална сензација на социјалната мрежа TikTok откако неговите сопственици споделија видео на кое тој наоѓа начин да се качува по скалите, и покрај тоа што поставија заштитна ограда за да го спречат да се пробие. Видеото го погледнале 3,4 милиони луѓе.

 

“Мојата сопруга ми рече да внимавам да не се качува по скали и мислев дека го решив со оградата. Но не успеав”, се слуша како вели сопственикот на видеото и го покажува кучето кое штотуку тргнало. околу пречката и се качил на задните забранети скали.

„Мал генијалец“, „Кога е толку паметен, заслужува пристап до скалите“, „Како те надмудри, преслатко“, „Паметно и симпатично, совршена комбинација“, „Најде опција“, „Требаше да ставиш ограда на врвот од скалите“, се само дел од коментарите на корисниците под објавата.

Прочитај повеќе...

Видео

Вистинско пријателство, за само неколку секунди! Ова видео ќе го стопи и најтврдото срце! (ВИДЕО)

Објавено пред

на

Фото: ScreenShot/Instagram

Навистина трогателна е љубовта што малото девојче ја чувствува кон кучето и обратно

Кога децата ќе се запознаат со домашните миленици уште од мали нозе, нема сомнеж дека токму поради тоа рано ќе го откријат значењето на љубовта, наклонетоста и одговорноста.

Ако му дозволите на детето да има некого да се грижи и сака, сигурно е дека ќе остане таква грижлива и добра личност подоцна во животот.

А колку може да биде силна врската помеѓу малиот сопственик и неговиот миленик, покажува видеото до кое неодамна наидовме.

Малото девојче и нејзиното куче мирно седат на каучот, додека кучето се гушка до неа, подготвено за неговата дневна доза гушкање.

И девојката му даде бакнеж, а тој удобно се смести во нејзиниот скут.

Погледнете како изгледаше во видеото на почетокот на текстот.

/informer

Прочитај повеќе...

Видео

Златен ретривер доби играчка што личи на него. Реакцијата на кучето е хит

Објавено пред

на

Фото: Screenshot/TikTok

Златниот ретривер Семи стана вирален хит на социјалната мрежа TikTok, откако неговите сопственици објавија урнебесно видео од неговата прва средба со изненадувачка играчка која личи токму на него.

На видеото се гледа како кучето е видно изненадено и само го гледа подарокот неколку секунди. После тоа почнал да лае по играчката, малку ја намирисал и продолжил да лае. „Мислам дека нема да бидат пријатели“, напишале во описот на објавата.

Видеото ги воодушеви корисниците на оваа платформа. „Изгледаат како близнаци“, „Се чувствува како му расте притисокот“, „Од шок му испадна играчка од уста“, „Мирот не е опција“, „Ова е урнебесно“, се само дел од коментарите .

/index

 

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Спорт2 часа

Денвер поразен од Филаделфија, во спектакуларен меч на МВП центрите Ембид и Јокиќ

Кошаркарите на Денвер се поразени на гостувањето кај Филаделфија со 126:119 во спектакуларен меч кој го одбележа МВП дуелот меѓу...

На денешен ден2 часа

29 јануари – На денешен ден

1412.- Во Нови Брдо бил издаден „Законот за рудниците на деспотот Стефан“. Тој е важен документ за српската писменост и...

Хороскоп4 часа

Хороскоп за недела (29 јануари)

ОВЕН Немојте да се впуштате во поголеми инвестиции денес. Најдобро е да избегнувате тешки физички активности. Оние кои се во...

Занимливости5 часа

Колкави плати земаат професионалните „MotoGP“ возачи, според последните информации за 2022-ра година

Секогаш незгодната тема е платата на MotoGP возачите. Некој би рекол недоволно со оглед на ризикот што го преземаат при...

Временска прогноза10 часа

Попоски: Рана најава за снежни врнежи, дали февруари ќе биде снежен месец?

Следува период на ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕНО и променливо време со сончеви периоди. Повремено ќе има услови за локално и слабо провејување на СНЕГ. Исто така...

Скопје11 часа

Кичевчанка во Скопје пријавила дека таксист недолично се однесувал и ја допирал по телото

На 27.01.2023 во 04.33 часот во Полициска станица Аеродром, 19-годишна кичевчанка пријавила дека околу 04.20 часот додека со такси возило...

Здравје и убавина15 часа

Истражување покажало дека трчањето го продолжува животот

Дури и ако сте пушач, а редовно се занимавате со трачање, ќе живеете подолго од две до десет години. Луѓето...

На денешен ден1 ден

28 јануари – На денешен ден

814 – Чарлс I Велики, крал на Франките од 768 година и римско-германски император од 800 година, умрел кога бил...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за сабота (28 јануари)

ОВЕН Пред вас е одличен ден за промени, па ако сте планирале некоја промена ќе бидете успешни и задоволни. Ви...

Временска прогноза1 ден

Засилен северен ветер, наутро ниски температури под нулата, ова е најновата метео анализа

Вечерва како и утре и тоа особено Долж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северен и од северозападен правец....

НАЈЧИТАНИ