Следете не

Музика

„На Велигден“ е новата песна на кичевчанецот Мики Данилоски и групата „Бели Мугри“ во пресрет на најголемиот христијански празник

Avatar

Објавено пред

на

Во пресрет на најголемиот Христијански празник „Велигден“, кичевчанецот Мики Данилоски заедно со музичкиот состав „Бели Мугри“, ексклузивно ја промовираше својата најнова песна, токму со наслов „На Велигден“, чиј автор е самиот изведувач, од свој извор, длабоко од душа, сакајќи притоа да допре до секој Христијанин во овие тешки мигови.

– Мики Данилоски беше доста активен во изминатиов период, заедно со групата „Бели Мугри“ и останатите соработници, промовирајќи неколку нови песни и една преработка, за кои има и официјални видео записи кои може да се погледнат на YouTube мрежата ТУКА

Во услови кога нема можност за настапи, Мики во целост се посветува на авторските песни за кои, ни открива дека главната инспирација ја црпи од секојдневието, твори постојано и има многу песни кои „чекаат во фиока“ за да бидат соодветно обработени и презентирани пред Македонската публика.

Кичевчанецот заедно со групата „Бели Мугри“ чекор по чекор се подготвува за својот деби албум на нашата традиционална фолк музичка сцена, додека во меѓувреме уживајте во најновата песна „На Велигден“ која верувајте, ќе ви ги згрее срцата и ќе ви ја наполни душата.

Музика

(ВИДЕО) Лозано пред големиот празник со нов емотивен хит „Вардаре“ , секоја чест!

Avatar

Објавено пред

на

„Вардаре“ е новиот хит на нашиот кичевчанец и пријател, мега популарниот Влатко Лозаноски – Лозано!

Песната е со емотивен карактер, од стариот тим кој не се менува, бидејќи победува!

Секоја чест за Магдалена Цветкоска-Ена, Лазар Цветкоски, Даниел Јовески и екипа!

Прочитај повеќе...

Музика

(ВИДЕО) Слушнете ја најновата песна на „Дац & Александар Митевски“ – „Вакцина“ за позитивна енергија

Avatar

Објавено пред

на

Тоа се зборовите од најновиот хит на распеаното дуо, составено од актерот Драган Спасов Дац и кантавторот Александар Митевски наречена Вакцина“. На роденденот на Корона Чаотие направија нов кавер на светски познатата Марина од Роко Граната и како духовита химна за масовна вакцинација со позитивна енергија. Тие пејат заедно со нивните пријатели музичари и специјалниот гостин Денис Јанкуловски Космонаутко, а песната веќе стана хит на социјалните мрежи и се слуша на радио станиците.

– Велат дека песната е составена од пораки на vibera видеото е снимено со телефонот на Дац спонтано додека сите биле собрани за снимање. Ова е подарок за сите нивни фанови од Македонија и регионот, а тие на шега велат дека не е исклучено повторно некој државник од регионот да ја сподели и оваа песна, како што тоа го направи Бојко Борисов со Корона Чао“.

Нивната мисија на ширење љубов и позитивна енергија и секако поддршка на здравствените работници во ова време-невреме продолжува, а тие се сигурни дека сега кога ја имаат вакцината, тоа ќе им оди побрзо.

Уживајте во новиот хит кој нема да ве остави рамнодушни и сигурно ќе ве насмее.

Прочитај повеќе...

Музика

Денес на АлфаТВ, премиерно ексклузивно музичко шоу „Стојне Николова и пријателите“

Avatar

Објавено пред

на

Денес со почеток од 16:10 часот на Алфа телевизија, ќе започне музичкото шоу насловено како „Стојне Николова и пријателите“ предводено од нашата супер атрактивната и без сомнение број 1 музичко име на македонската естрада – Стојне Николова.

Убави песни со нови и поинакви аранжмани музицирани од најдобрите музичари во Македонија, меѓу специјалните гости најавени се и кичевчанецот Дамјан Стојаноски и Ѓоко Таневски, додека за позитивното расположение ќе се погрижат и комичарите од „Нема љутиш“

🎬🎼 Проектот кој сигурно ќе ви се допадне е во реализација на Мојсо продукција и Арт студио.

Не заборавајте, за пријатно неделно попладне 16:10 часот на Алфа! 📺

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

На денешен денПред 2 часа

На денешен ден – 10 мај

1497 година – Италијанскиот навигатор Америго Веспучи тргна на своето прво патување кон Новиот свет. Плови до бреговите на Бразил...

ХороскопПред 4 часа

Хороскоп за денес (10 мај) понеделник

ОВЕН Препреките кои денес ви се појавуваат можат да бидат прилично тешки за вас. Бидете внимателни и смирени. Вашата самодоверба...

LifestyleПред 7 часа

Неколку работи што не би требало да правите додека сте гладни

Чувството на глад може да влијае на вашето расположение на повеќе начини, но и на вашето здравје. Гладот ​​може да...

МакедонијаПред 12 часа

Денес 135 нови случаи, починале 14 лица како последица од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.993 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 74,...

СветПред 15 часа

Нема простор за паника, деловите од ракетата се срушија во океан

Остатоците од најголемата кинеска ракета паднаа денеска во Индискиот Океан, а повеќето од нејзините компоненти беа уништени при влегувањето во...

На денешен денПред 1 ден

На денешен ден – 9 мај

1502 година – Шпанскиот навигатор Кристофоро Коломбо пловеше од шпанското пристаниште Кадиз на своето четврто и последно патување кон Новиот...

ХороскопПред 1 ден

Хороскоп за денес (9 мај) недела

Овен  Постојат неочекувани проблеми кои го нарушуваат вашиот секојдневен ритам, но со дополнителна упорност може да ги остварите своите професионални...

СпортПред 1 ден

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРНО денес во етер е официјалниот видео запис за песната „Одиме на Европско“ посветен на македонската фудбалска репрезентација

Денес и премиерно е поставен официјалниот видео запис и навивачката химна за македонската фудбалска репрезентација – „Одиме на Европско“ на...

МакедонијаПред 1 ден

Добри вести, денес 198 нови случаи и 12 починати од Ковид-19, ситуацијата се стабилизира?

Во последните 24 часа се направени 3.108 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на Ковид 19 во: -Скопје 76...

КултураПред 2 дена

(ГАЛЕРИЈА) Успешно се одржа Струшката еордија под засилени мерки за заштита од Коронавирусот

И оваа година, иако под засилени мерки за заштита од коронавирусот, Струшката еордија ги восхити побожните Стружани, кои оддавајќи им...

НАЈЧИТАНИ