Следете не

Кичево

РиД Електроника Кичево вработува „Електро-Инсталатер / Монтер“

Објавено пред

на

Нашите партнери од РиД Електроника – Кичево кои се главни застапници на Тотал ТВ распишуваат оглас за работник кој ќе биде со редовен работен однос на позиција „Електро-Инсталатер / Монтер“.

Потребни квалификации:

  • Минимум средно образование
  • Возачка дозвола „Б“ категорија
  • Познавање во областа на „Електро-техниката“
  • Познавање на „MS Word/Excel“

Личен профил:

Способност за индивидуална и тимска работа, одговорност, дисциплинираност, професионален однос кон работата.

За повеќе информации контактирајте на 070/855-540 | [email protected]

Кичево

Мартиал Артс: Утре во Кичево ќе се одржи интернационална ноќ на боречки вештини

Објавено пред

на

Интернационална ноќ на боречки вештини во организација на Матриал Артс Академи клубот од Кичево во спортската сала Јанчица на ден 30.07.2021 со почеток во 17 часот

Се што треба да се знае е дека “Ќе имаме одлични борци во овие дисциплини К1,ММА и Бокс од Македонија,Црна Гора,Албанија,Косово,Босна и Србија и им посакувам среќа на сите натпреварувачи за ПортаМК – рече организаторот и промотер Урим Саити”

– Да се запазат сите Ковид 19 мерки,задолжително носење маска,дезинфекција на влезот,да нема групирање повеќе од четири лица и да се држи растојание од два метри изјави – Координаторот на овој натпревар кичевчанецот Драган Ѓорѓиоски

Прочитај повеќе...

Кичево

(ГАЛЕРИЈА) „Кичевската и Горнореканска Коњаница“ пристигнаа во Кичево

Објавено пред

на

После отслужената Света Божествена Литургија се пристапи кон македонската заклетва, пред свето писмо, кама и револвер. Кичевската Коњаница од дворот на Манастирот Пресвета Богородица Пречиста се упати према градот, каде како и секоја година во спој на браќата од Мавровско-Горнореканската Коњаница пристигнаа во светиот храм Св.Петар и Павле – Кичево и присуствуваа на Молитва отслужена за добар пат од страна на свештениците на Кичевска Парохија. Оваа година коњаницата ја предводи војводата Петар Велевски.

Нека вие со лесно патот браќа!

Денешниот настан виден преку нашиот објектив изгледаше вака:

Прочитај повеќе...

Кичево

Концерт на „Д.Н.О.“ во Сабота & „Brass Brothers“ во Петок, викенд агенда во Република 96250

Објавено пред

на

Викендот го започнуваме со одличен настап на македонскиот Drum and Bass бенд BRASS BROTHERS во Петок

Сабота, Д.Н.О доаѓаат на кичевската сцена, односно во Република 96250
Драги наши, со голема чест сакаме да ви го најавиме настапот на еден од најдобрите домашни live состави, фантастичните – Д.Н.О со својот препознатлив звук, заразна енергија на сцена и хитови како: Тишина, Љубов, Борба, Огледало, Очи Боја Бадеми и веќе вонвременската Идеме до Крај Д.Н.О со право важат за еден од најдобрите состави на домашната музичка сцена. Задоволството да биде уште поголемо во сабота на 31.07.2021 ќе можеме да уживаме со нивните најголеми хитови.

Се гледаме на концерт.
Клуб Република 96250, тел за резервации: 078-322-615
Влезница: 100 ден.
РЕЗЕРВАЦИИ САМО СО ФЛАША!

 

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 26 минути

Мартиал Артс: Утре во Кичево ќе се одржи интернационална ноќ на боречки вештини

Интернационална ноќ на боречки вештини во организација на Матриал Артс Академи клубот од Кичево во спортската сала Јанчица на ден...

МакедонијаПред 1 час

МВР со новиот т.н. „ноќен радар“ испиша 200 санкции за брзо возење

Синоќа во периодот од 21.00 (28.07.2021) до 01.00 (29.07.2021) часот  Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање...

На денешен денПред 6 часа

На денешен ден (29 јули)

1526 – Во кампања против Унгарија, турската армија го зазеде Петроварадин по тринеделна опсада. Турците тогаш ги освоиле соседните градови...

ХороскопПред 13 часа

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

ОВЕН Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И...

МузикаПред 16 часа

Перо Пандилоски со журка во живо овој петок во ресторан & бар „La Casa“

Овој петок, последен за месец јули, „La Casa“ продолжува најдобриот ритам во градот Кичево, имено одличниот Перо Пандилоски ќе настапи...

КичевоПред 22 часа

(ГАЛЕРИЈА) „Кичевската и Горнореканска Коњаница“ пристигнаа во Кичево

После отслужената Света Божествена Литургија се пристапи кон македонската заклетва, пред свето писмо, кама и револвер. Кичевската Коњаница од дворот...

Временска прогнозаПред 23 часа

ВНИМАНИЕ: Од денес и следните денови следуваат најтоплите денови ова лето и висок УВ индекс

Од денес, па се до крајот на оваа седмица во Македонија следуваат НАЈТОПЛИТЕ ДЕНОВИ и максимумот на овој ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ...

На денешен денПред 1 ден

На денешен ден (28 јули)

1330.- Српскиот крал Стефан од Дечани ја победи војската на бугарскиот цар Михаил Шишман во битката кај Велбужде, кој потоа...

ХороскопПред 2 дена

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

ОВЕН Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите...

СпортПред 2 дена

ФФМ: Место за три екипи за учество во натпреварувањата во Втората Футсал лига за сезона 2021/2022

Пријава за учество во натпреварување во Втора Футсал лига за сезона 2021/2022 за пополнување на три слободни места. Краен рок...

НАЈЧИТАНИ