Следете не

Кичево

Сите новости во најновото мени на „Bacardi Lounge Bar“ со вкусни јадења, специјалитети, десерти и разновидни пијалоци

Објавено пред

на

Нашите партнери од „Bacardi Lounge Bar“ вчера официјално го презентираа своето ново мени кое нема да ве остави рамнодушни, погледнете и веднаш порачајте до вашата сакана дестинација на 076/599-566

Кичево

La Casa викендов: За прв пат Дуото „Кико и Коки Бенд“ во живо и неповторливиот Алекса Петрески учесникот на „Ѕвезде гранда“

Објавено пред

на

Овој викенд кичевската ноќна-викенд програма ја надополнуваме со настаните од „La Casa – Ресторан и Бар

Петок 28 јануари: Алекса Петрески
Сабота 29 јануари: Кико и Коки Бенд во живо

Забавите започнуваат после 21:00 часот, така што поради ограничен број на места – резервирајте на време: 076/223-007

 

Прочитај повеќе...

Кичево

Сабота со „The Groove“ бенд во „Република 96250“ – Кичево

Објавено пред

на

Сабота (29.01.2022) е вечер која не треба да ја пропуштите во Република 96250, на репертоарот ги имаме THE GROOVE

Резервации на тел. 078-322-615
Почеток: 21:30 часот

Прочитај повеќе...

Кичево

Сѐ е полесно со „топла вода“, остатоците од замрзнат снег веќе не се проблем – Самопослужна автоперална и Вулканизер „Виктор“ – Кичево

Објавено пред

на

За прв пат во нашиот град веќе 3 години покрај достапноста за самоуслужување на вашиот автомобил овозможено е перење со „топла вода“ која за сегашниот зимски период носи посебна нега и отстранување на секој мал дел од зимските остатоци/замрзнат снег по најтешко достапните површини на возилото.

Да потсетиме за „ВИКТОР“ како мултифункционален објект кој се занимава и со авто-лимарија за сите ретки возила од светските производители, масла од највисок квалитет, хемиско чистење, како и професионално полирање во посебен дел од објектот, што се однесува до нови и половни гуми, исто така ви нуди голем избор на пневматици по екстра цени со дополнителна бесплатна монтажа и балансирање.

Сега кога зимската опрема е задолжителна, бидете сигурни на патиштата, обезбедете квалитетни гуми по екстра цени + со секоја купена гума добивате гратис монтажа и балансирање на истата.

Контактирајте преку фејсбук фан страната ТУКА или на 075/271-993 за информации повеќе или упатете се директно до нивниот авто центар ТУКА

Квалитетно, брзо и ефтино перење и нега за вашиот автомобил, посетете ги!

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Кичево3 часа

La Casa викендов: За прв пат Дуото „Кико и Коки Бенд“ во живо и неповторливиот Алекса Петрески учесникот на „Ѕвезде гранда“

Овој викенд кичевската ноќна-викенд програма ја надополнуваме со настаните од „La Casa – Ресторан и Бар“ Петок 28 јануари: Алекса...

Здравје и убавина5 часа

Истражување: Мерковиот антиканцер лек може да делува на ХИВ инфекцијата

Истражувачите кои го проучуваат лекот против канцер Keytrud на Merck & Co Inc за пациенти со ХИВ, кои исто така...

Магазин5 часа

Измама која им се закани на 105 милиони корисници на Android

Измамата со Android, која вклучува претплата на премиум услуги, е активна речиси две години. Тоа е Dark Herring, операција во...

Магазин5 часа

Xiaomi го претстави Redmi Note 11: четири модели за сечиј џеб

Xiaomi го претстави Redmi Note 11. Популарна серија на уреди за сечиј џеб. Компанијата претстави четири телефони, а спецификациите се...

Автомобили5 часа

Rimac најавува нов хиперавтомобил Bugatti со SUS мотор?

Rimac ветува дека ќе бидеме „изненадени“ од новиот хиперавтомобил, кој ќе има невидени карактеристики на сериски автомобил. Уште во август...

Кичево6 часа

Сабота со „The Groove“ бенд во „Република 96250“ – Кичево

Сабота (29.01.2022) е вечер која не треба да ја пропуштите во Република 96250, на репертоарот ги имаме THE GROOVE Резервации...

Lifestyle6 часа

Дали го местиш креветот наутро? Еве што кажува за вас тоа

Според истражувањето спроведено на 68.000 луѓе, дури 59 отсто од нив признале дека не го средуваат креветот наутро кога ќе...

Скопје7 часа

За утре најавен прекин на електрична енергија во следните локации на град Скопје

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа, утре на ден 28.01.2022 година – петок, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини во...

Занимливости7 часа

Непознат ротирачки објект е откриен во нашата галаксија

Австралиските научници тврдат дека откриле непознат ротирачки објект во нашата галаксија и истакнуваат дека тоа е нешто што досега не...

Кичево7 часа

Сѐ е полесно со „топла вода“, остатоците од замрзнат снег веќе не се проблем – Самопослужна автоперална и Вулканизер „Виктор“ – Кичево

За прв пат во нашиот град веќе 3 години покрај достапноста за самоуслужување на вашиот автомобил овозможено е перење со...

НАЈЧИТАНИ