Временска прогноза Македонија Случувања

Денес и утре стабилно, суво и релативно топло време. Од Понеделник пониски температури

Од УХМР известуваат дека до денес Сабота ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло време со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината.

По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Од утре ќе се задржи стабилно време но температурите постепено ќе опаѓаат.

За подетални информации околу тоа какво време не очекува понатаму, во текот на денешниот ден..