Следете не

Подкаст

(ВИДЕО) Свештеник Александар во најновата епизода на „Какаротски муабети“

Објавено пред

на

Во најновата епизода ќе гледате млад оетц по потекло од село Ботун, кој служи во Струга и кој со неговиот милозвучлив глас, ќе одговара на прашањата поставени во КАКАРОТСКИ МУАБЕТИ поткаст.

Проследете:

Подкаст

(ВИДЕО) „Везниот“ фудбалер на „Трим & Лум“ од Охрид Валентин Кочоски во најновата епизода на „Какаротски муабети“

Објавено пред

на

Во најновата седма епизода на „Какаротски муабети“ ќе гледате спортски карактер, имено гостува Валентин Кочоски, фудбалер од охридско Елшани кој со екипата на Trim & Lum – Струга го освоија првото место во Македонската Прва Лига во фудбал.

Се работи за семеен човек, скромен, вистински амбасадор на модерното време, инспирација за сите млади како се успева во она што се сака, одвојте нешто помалце од час и погледнете го видеото:

Прочитај повеќе...

Подкаст

(ВИДЕО) Во најновата епизода на „Какаротски муабети“ гостува Сашо Денесовски, сопственик и уредник на „ОхридСкај“, реално и одблиску-шоу

Објавено пред

на

Во најновиот подкаст на нашите пријатели од „Какаротски муабети“ ексклузивен гостин беше сопственикот и уредник на редакцијата „ОхридСкај“ г-дин Сашо Денесовски, кој открива низа случувања низ неговите години наназад.

Хуманитарен човек, кој ние како медиум дознавме по огромниот гест за хуманитарна донација на платно за изработка на маски за заштита од ковид – што и самиот го потврдува во епизодата, како и охридските вакцинални пунктови, така што во тој период беше од големо значење за регионот и Македонија.

Како што и самиот кажа, до сега не практикувал да дава интервјуа, но поради хуманоста и тоа што овој концепт му се допаѓа, тоа го прифатил.

Во видеото ќе слушнете многу интересни ама и контраверзни муабети кои сигурно нема да ве остават рамнодушни:

Прочитај повеќе...

Подкаст

(ВИДЕО) Васил Јанкула познат како „Преспански Херој“, од бебе е со Церебрална парализа, но тоа не му пречи за да биде позитивен и среќен!

Објавено пред

на

Во 4тата епизода го имаме херојот Васил Јанкула попознат како „Преспански Херој“, човекот кој и покрај својата состојба ја прошета цела Македонија со трицкл и со тоа стана првиот човек кој ја извозил цела ридско-брдска Македонија со педалење на 3 тркала.

Како што најави Wik, неговите поткасти ќе бидат со необичните херои и шампиони, со цел полесно и појасно да го искажат своето мислење и да се претстават пред македонската јавност.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогноза32 минути

Попоски повторно со вонредни метео вести за времето, се очекува дожд и грмежи – Ова се последните информации…

Под влијание на нова циклонска активност, повторно од југоисток, како и на влажна и на нестабилна воздушна маса, во следните...

Кичево43 минути

(ФОТО) „ART Caffe“ – Кичево повеќе од 10 години ваш верен пријател со најубаво кафе и одличен амбиент

Според статистиките до кои може да се дојде, град Кичево котира високo на пиедесталот по кафе пиење, односно кичевчани и...

Кичево6 часа

(ФОТО) Кнежинскиот манастир „Св.Ѓорѓија“ блесна со нови канделабри и останати наменски намирници благодарение на група граѓани

Кнежинскиот манастир „Св.Ѓорѓија“ благодарение на група граѓани деновиве беше осветлен со нови 10 канделабри кои блеснаа во вистински сјај за...

Хороскоп19 часа

Хороскоп за среда (7 јуни)

Овен Ќе бидете свесни за своите квалитети, а нема да го изгубите од вид фактот дека првиот впечаток е исклучително...

Спорт1 ден

Влезниците за фудбалскиот меч на гостински терен помеѓу Англија и Македонија можат да се купуваат до 15. јуни, ова се информациите

Фудбалската федерација на Македонија праќа информација до навивачите на македонската А репрезентација и љубителите на фудбалот кои сакаат да ја...

Временска прогноза1 ден

Викендот пред нас нови најави за нестабилност на времето, се чини така останува да биде до крајот на месецот…

И покрај локалната нестабилност во попладневните часови, до петок не се очекуваат некој поголеми временски непогоди во Македонија. Поголема нестабилност...

Магазин1 ден

Twitch ја зголемува цената на својата Turbo услуга

Цените сега се движат од 9 до 12 долари месечно. Ажурирани цени Цената ќе биде зголемена за услуга која нуди...

Магазин1 ден

Google обезбеди пристап до нов начин на пребарување на Интернет со помош на вештачка интелигенција

Пристапот на Google за пребарување со вештачка интелигенција ќе се појави оваа недела. Компанијата објави дека отвора пристап до Google...

Магазин1 ден

Bing Search доаѓа во ChatGPT како нова функција

Bing како „стандардно искуство за пребарување“. Нови функции со дополнителни опции ChatGPT повеќе не мора да се потпира на сопствените...

Магазин1 ден

Маск: Кина ќе иницира регулатива за вештачка интелигенција

Кинеската влада ќе се обиде да иницира регулација за вештачка интелигенција во земјата, изјави извршниот директор на Tesla, Илон Маск,...

НАЈЧИТАНИ