Следете не

Кичево

ЕВН: Денес без електрична енергија ќе бидат домовите на дел од ул. „Кукушка“ во кичевската населба „Горица“

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 16.04.2021 година – петок, ЕВН КЕЦ Кичево ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат дел од живеалиштата на ул. „Кукушка“ во кичевската населба Горица од 08:00 до 15:00 часот.

Инфо: Струја

Кичево

(ВИДЕО) Нашето Кичево во „Телеспорт“, извадок од далечната 1973 година, стадионот, гимназијата, соколаната на едно место..

Avatar

Објавено пред

на

Како што се наведува во описот се работи за видео инсерти од емисијата Телеспорт на РТВ Скопје снимени и емитувани во далечната 1973 година, додека видео записот е од богатата Архива на Македонија.

Во прилог можат да се видат кичевскиот стадион на ФК Напредок, гимназијата „Мирко Милески“, локалитетот кај „Соколаната“, РК Партизан и секако градските легенди Томе Павичиќ, Бошко Трпески и др.

Уживајте во краткиот извадок преработен од нашите пријатели од Кнежино.мк:

Додека целата репортажа коментирана и режирана од Телеспорт на РТВ Скопје може да ја погледнете подолу:

Прочитај повеќе...

Кичево

Bacardi вработува: Слободни неколку работни позиции за надополнување на својот успешен тим во угостителската индустрија

Avatar

Објавено пред

на

Нашите партнери од Bacardi Lounge Bar – Кичево ве известуваат дека поради проширување на својата дејност и надополнување на својот успешен тим кој е долги години на пазарот, потребно е пополнување на персоналот со работници на позиција „келнери“.

За информација, лицата кои ќе работат ќе бидат во редовен работен однос.

Сите заинтересирани можат да контактираат на броевите 076/980-888 и 075/416-550

 

Прочитај повеќе...

Кичево

Слободни уште неколку работни позиции за „Келнери“ во кичевскиот комплекс „Куќа на Уметност“ во с.Кнежино

Avatar

Објавено пред

на

Кичевскиот реномиран комплекс кој ова лето ќе биде главна дестинација на градот Кичево, обиколена со уникатната борова свежина и ладовина – „Куќа на Уметност“ во с.Кнежино има потреба од „Келнери“ професионалци во угостителската дејност, кои ќе бидат во редовен работен однос.

Сите заинтересирани можат да контактираат на тел. ☎️ 071/453-626 – лице за контакт Лазе.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

СкопјеПред 24 минути

Демант од МВР за наводната престрелка вечерва во населба Ченто, вистината е за случена тешка сообраќајна несреќа

Стигна демант и од МВР, каде што го наведуваат следново: Дел од порталите вечерва шират лажни вести за наводна престрелка...

ХороскопПред 40 минути

Хороскоп за денес [ 14 мај ] – среда

ОВЕН Повеќето од вас имаат нови одговорности, прифатете ги денешните предлози затоа што ќе ви биде полесно да стекнете нови...

СпортПред 3 часа

Виљареал ги остави Ваљадолид во зоната на испаѓање и ја продолжи борбата за ЛЕ

Финалистот во Лигата на Европа Виљареал продолжува да се бори за место во тоа натпреварување преку домашниот шампионат, но доколку...

LifestyleПред 6 часа

Популарниот фестивал „Exit“ овозможува купување билети преку „Bitcoin“

Фестивалот „Exit“ денес објави дека ќе биде овозможено купување билети преку биткоин – дигитален систем за плаќање. Оваа иновација во...

Временска прогнозаПред 9 часа

Засилен ветер со зголемена облачност од запад каде можни се локални врнежи од дожд и грмежи

Метео анализата за денес говори дека облачноста од запад ќе се зголемува, па попладне ќе биде променливо облачно со локален...

МакедонијаПред 9 часа

Денеска нови 123 случаи на Ковид-19 во земјава, починале 17 пациенти

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на Ковид 19 во: -Скопје 64...

Социјални мрежиПред 11 часа

YouTube ќе доделува 100 милиони долари за креаторите на кратки видеа „Shorts“ – учество може секој да земе

Со цел да се натпреварува со TikTok, YouTube објави фонд од 100 милиони долари од кој ќе им исплати на...

На денешен денПред 22 часа

На денешен ден – 13 мај

1619 година – По наредба на принцот Морис ван Насау, холандскиот државник Јохан фан Олденбарневелт (ван Олденбарневелт), основач на модерната...

КултураПред 22 часа

Порта.мк: Честитки по повод верскиот празник „Рамазан Бајрам“ до сите припадници на исламската вероисповед

Годинава месецот Рамазан по втор пат муслиманите го минуваа на невообичаен начин, поради мерките за заштита од Ковид-19 вирусот кој...

ХороскопПред 1 ден

Дневен Хороскоп (13 мај) четврток

ОВЕН Ве очекува многу позитивна недела на работно полее, па може да се надевате дека генерално ќе успеете да ги...

НАЈЧИТАНИ