Следете не

Видео

ГЛЕДАЈТЕ КАКО СЛОНОВИТЕ ИГРААТ СО ЛУЃЕТО! Ќе уживате во СЦЕНАТА! (ВИДЕО)

Објавено пред

на

Слоновите се многу чувствителни и грижливи животни. А кога ќе видите како интелигентно си играат со луѓето и им помагаат да го прескокнат јажето, ќе сфатите за што зборуваме

Слоновите се исклучително интелигентни животни, а нивната меморија е толку добра што можат да паметат нешто до крајот на животот. Слоновите исто така покажуваат знаци на тага, радост, лутина и игра…​

Вистински доказ за тоа е видеото кое беше поставено на TikTok. Стана вирално и предизвика позитивни реакции кај луѓето. Видеото прикажува два слона како држат јаже со своите стебла и го вртат, додека друштвото се собира и скока еден по еден.

Видео

Милиони прегледи: Поставиле ограда за кучето да не се качува по скалите, но нашло начин

Објавено пред

на

Кучето Лаки стана вирална сензација на социјалната мрежа TikTok откако неговите сопственици споделија видео на кое тој наоѓа начин да се качува по скалите, и покрај тоа што поставија заштитна ограда за да го спречат да се пробие. Видеото го погледнале 3,4 милиони луѓе.

 

“Мојата сопруга ми рече да внимавам да не се качува по скали и мислев дека го решив со оградата. Но не успеав”, се слуша како вели сопственикот на видеото и го покажува кучето кое штотуку тргнало. околу пречката и се качил на задните забранети скали.

„Мал генијалец“, „Кога е толку паметен, заслужува пристап до скалите“, „Како те надмудри, преслатко“, „Паметно и симпатично, совршена комбинација“, „Најде опција“, „Требаше да ставиш ограда на врвот од скалите“, се само дел од коментарите на корисниците под објавата.

Прочитај повеќе...

Видео

Вистинско пријателство, за само неколку секунди! Ова видео ќе го стопи и најтврдото срце! (ВИДЕО)

Објавено пред

на

Фото: ScreenShot/Instagram

Навистина трогателна е љубовта што малото девојче ја чувствува кон кучето и обратно

Кога децата ќе се запознаат со домашните миленици уште од мали нозе, нема сомнеж дека токму поради тоа рано ќе го откријат значењето на љубовта, наклонетоста и одговорноста.

Ако му дозволите на детето да има некого да се грижи и сака, сигурно е дека ќе остане таква грижлива и добра личност подоцна во животот.

А колку може да биде силна врската помеѓу малиот сопственик и неговиот миленик, покажува видеото до кое неодамна наидовме.

Малото девојче и нејзиното куче мирно седат на каучот, додека кучето се гушка до неа, подготвено за неговата дневна доза гушкање.

И девојката му даде бакнеж, а тој удобно се смести во нејзиниот скут.

Погледнете како изгледаше во видеото на почетокот на текстот.

/informer

Прочитај повеќе...

Видео

Златен ретривер доби играчка што личи на него. Реакцијата на кучето е хит

Објавено пред

на

Фото: Screenshot/TikTok

Златниот ретривер Семи стана вирален хит на социјалната мрежа TikTok, откако неговите сопственици објавија урнебесно видео од неговата прва средба со изненадувачка играчка која личи токму на него.

На видеото се гледа како кучето е видно изненадено и само го гледа подарокот неколку секунди. После тоа почнал да лае по играчката, малку ја намирисал и продолжил да лае. „Мислам дека нема да бидат пријатели“, напишале во описот на објавата.

Видеото ги воодушеви корисниците на оваа платформа. „Изгледаат како близнаци“, „Се чувствува како му расте притисокот“, „Од шок му испадна играчка од уста“, „Мирот не е опција“, „Ова е урнебесно“, се само дел од коментарите .

/index

 

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Занимливости2 часа

Неколку работи кои треба да ги знаеме пред да купуваме леб

Веројатно знаете барем едно лице кое се откажало од јаглени хидрати за да ја изгуби телесната тежина. Но, вие не...

Спорт10 часа

Денвер поразен од Филаделфија, во спектакуларен меч на МВП центрите Ембид и Јокиќ

Кошаркарите на Денвер се поразени на гостувањето кај Филаделфија со 126:119 во спектакуларен меч кој го одбележа МВП дуелот меѓу...

На денешен ден10 часа

29 јануари – На денешен ден

1412.- Во Нови Брдо бил издаден „Законот за рудниците на деспотот Стефан“. Тој е важен документ за српската писменост и...

Хороскоп11 часа

Хороскоп за недела (29 јануари)

ОВЕН Немојте да се впуштате во поголеми инвестиции денес. Најдобро е да избегнувате тешки физички активности. Оние кои се во...

Занимливости12 часа

Колкави плати земаат професионалните „MotoGP“ возачи, според последните информации за 2022-ра година

Секогаш незгодната тема е платата на MotoGP возачите. Некој би рекол недоволно со оглед на ризикот што го преземаат при...

Временска прогноза18 часа

Попоски: Рана најава за снежни врнежи, дали февруари ќе биде снежен месец?

Следува период на ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕНО и променливо време со сончеви периоди. Повремено ќе има услови за локално и слабо провејување на СНЕГ. Исто така...

Скопје18 часа

Кичевчанка во Скопје пријавила дека таксист недолично се однесувал и ја допирал по телото

На 27.01.2023 во 04.33 часот во Полициска станица Аеродром, 19-годишна кичевчанка пријавила дека околу 04.20 часот додека со такси возило...

Здравје и убавина23 часа

Истражување покажало дека трчањето го продолжува животот

Дури и ако сте пушач, а редовно се занимавате со трачање, ќе живеете подолго од две до десет години. Луѓето...

На денешен ден1 ден

28 јануари – На денешен ден

814 – Чарлс I Велики, крал на Франките од 768 година и римско-германски император од 800 година, умрел кога бил...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за сабота (28 јануари)

ОВЕН Пред вас е одличен ден за промени, па ако сте планирале некоја промена ќе бидете успешни и задоволни. Ви...

НАЈЧИТАНИ