Следете не

Видео

Мама покажа како играат нејзините деца, а такви коментари не очекуваше (ВИДЕО)

Објавено пред

на

Фото: Screenshot/TikTok

Мајката Емили Боазман е критикувана на интернет откако сподели видео од нејзиното мало девојче како го влече својот четиримесечен брат по валкан под.

Таа го објави видеото на TikTok и за кратко време беше прегледано дури 2,8 милиони пати. Наместо сочувствителните коментари кои најверојатно ги очекуваше, наиде на остри критики од луѓето кои беа згрозени од она што го видоа.

„Ова е страшно, вашето дете можеше сериозно да биде повредено“, „Не знам како не ви е срам да го снимате ова наместо да ја спречите вашата ќерка“, „Никогаш не би им го дозволила ова на моите деца, какво лошо воспитување“ , се само дел од осудувачките коментари на луѓето кои тврдат дека ваквата игра морала веднаш да се прекине.

Имаше и такви кои забележаа дека куќата на оваа мајка е крајно неуредна и валкана, што го коментираа.

„Мислам дека можеше барем да ја исчистиш куќата пред да го снимиш ова видео, само погледнете како изгледа овој кат“, ѝ напишал еден тиктокер.

Видео

Кој подобро ја слуша мама? Тиктокерка сними како им дава наредби на синот и кучето, видеото стана хит

Објавено пред

на

Фото: Screenshot/TikTok

Корисничка на TikTok им покажа на следбениците како си игра со својот син и кучето давајќи им команди да го следат. Видеото за кратко време стана вирално на платформата и собра повеќе од 500 илјади прегледи.

На видеото можете да видите како таа им вели да се вртат, да седат, да станат, да маваат… Кучето веднаш ги слуша сите наредби, а таа мораше да му ги повтори на момчето неколку пати, но и тој ги послуша сите упатства , гледајќи го својот четириножен пријател. „Колку се добри овие момци“, напиша таа во описот.

Прочитај повеќе...

Видео

Со хумористично видео, мајка покажа како се менуваат градите за време на бременоста и доењето

Објавено пред

на

За време на бременоста и после породувањето, женското тело поминува низ бројни промени. Стомакот станува поголем, доаѓа до нагло зголемување на хормоните естроген и прогестерон во телото, а се менува и обликот и големината на градите.

За ова решила да проговори Тамира Хачинсон, мајка на три деца, која на својот TikTok профил објави видео во кое на хумористичен начин се обидува да ја прикаже реалноста на мајчинството и женското тело по породувањето.

Прочитај повеќе...

Видео

Фармерот и магарето имаат посебен однос, видеото е прегледано 4 милиони пати

Објавено пред

на

Фото: Screenshot/Tiktok

со некои животни веднаш се поврзуваме, штом ги видиме за прв пат, додека со други тоа е долготраен процес. Но, кога човекот и животното се поврзуваат, тоа е обично убава, љубовна врска. Токму таква врска, која е малку неочекувана, има фармер со мало магаре.

На видеото, прегледано четири милиони пати, се гледа неразделното дуо. Магарето е сеуште мало, па без поголеми проблеми седи во скутот на сопственикот, а главата му лежи на неговото рамо. Но, позицијата е удобна и за двајцата, а магаренцето ужива во песната што му ја пее сопственикот.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп57 минути

Хороскоп за четврток (9 февруари)

ОВЕН Денес не смеете да бидете расеани. И вашето внимание ќе биде одвлечено и може да пропуштите посериозни работи. Бидете...

Автомобили3 часа

Покачена добивка за Фолксваген во изминатата 2022 година

Германскиот производител на автомобили Фолксваген успеа да го зголеми оперативниот профит во 2022 година и покрај војната во Украина и...

Видео10 часа

Кој подобро ја слуша мама? Тиктокерка сними како им дава наредби на синот и кучето, видеото стана хит

Корисничка на TikTok им покажа на следбениците како си игра со својот син и кучето давајќи им команди да го...

Свет10 часа

(ВИДЕО) Сириско момче истакна видео до под урнатините, „незнам дали ќе преживеам или умрам“, страшни снимки од земјотресот во Турција и Сирија

Ужасно видео на сириско момче кое се сними под урнатини од катастрофалниот земјотрес стана вирално на социјалните мрежи. Во него...

На денешен ден18 часа

8 февруари – На денешен ден

1560.- Турските галии ја пуштиле во бегство шпанската флота под команда на војводата Медина во битката во Средоземното Море во...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за среда (8 февруари)

ОВЕН Започнете го денот со утринска гимнастика. Станете малку порано, вежбајте, но не го заборавајте и појадокот. Така ќе имате...

Свет1 ден

Бројот на жртви не запира, денеска надмина 6,200 луѓе, додека спасувачите и покрај лошите временски услови се обидуваат да извадат живи луѓе..

Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија денеска надмина 6.200 луѓе и се очекува тој да продолжи да...

Магазин1 ден

Дали ќе плаќаме за верификација на сметката и за Instagram и за Facebook?

Се чини дека Мета подготвува опција да им понуди на корисниците можност да платат за верификација на сметката на Instagram...

Свет1 ден

SpaceX ќе се обиде да го лансира Starship во март

Компанијата за прв пат ја поднесе документацијата за летот на Starship во 2021 година. SpaceX треба да добие одобрение од...

Магазин1 ден

Продажбата на конзолата PS5 надмина 32 милиони единици

До 31 декември 2022 година, Sony продаде вкупно 32,1 милиони конзоли за PlayStation 5. Само во последниот квартал од минатата...

НАЈЧИТАНИ