Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (мај 2023)

Објавено пред

на

ОВЕН
Драги Овни, пред вас е еден месец во кој првенствено ќе се фокусирате на финансиите. Ќе имате поголеми трошоци, но исто така ќе бидете мотивирани да ја подобрите финансиската состојба. Комуникацијата од четврти мај доаѓа до израз, па затоа ќе се изразите на вистински начин во однос на деловните договори, бидејќи планетата на комуникација прави добар аспект на вашиот хороскопски знак. Втората половина на мај носи реализација на желбите и реализација на деловните планови. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, во првите три недели од месецот има натпревар во ставовите помеѓу вашиот партнер и вас. Врската се стабилизира од 20-ти мај. Ако сте слободни, веќе на самиот почеток на мај, со поволниот аспект на Венера и Нептун, голем број припадници на вашиот знак се в inубуваат. Идеализацијата е нагласена и ова е приказна што ќе биде обвиткана во тајност на самиот почеток. Во областа на здравјето, обрнете внимание на имунитетот, но ова е месец во кој ќе бидете доста активни и витални.

БИК
Почитувани Бикови, ова е вашето време и голем број планети во вашиот знак ќе ви овозможат да се истакнете на вистински начин во работниот тим, тогаш, претпоставените ќе ви дадат поддршка и многумина од вас сега очекуваат унапредување, подобри услови за работа или поголема слобода е донесување одлуки. Исто така, ќе имате желба да ги наметнете своите ставови, кои ќе бидат прифатени овој пат. Beе бидете задоволни со вашите финансии, без оглед на фактот дека ќе бидете изложени на пониски трошоци. Ако сте во врска или сте во брак, присутни се пресврти, но во првата половина на месецот имате можност да ги измазните сите недоразбирања од минатото. Планирате патувања, кои ќе се одржат на крајот на месецот. Во текот на мај, слободните припадници на вашиот знак го менуваат својот емотивен статус затоа што во нивниот живот се појавува личност која ќе биде специфична, иако малку ексцентрична. Во областа на здравјето, месечниот хороскоп за мај 2023 година ве советува да ги земете предвид крвниот притисок и внесувањето на шеќер.

БЛИЗНАЦИ
Драги Близнаци, планетата за комуникација влегува во вашиот знак на четврти мај, па сега е време да се започне. Вашата способност за комуникација се враќа, но ќе бидете повремени и упорни, па дури и тврдоглави кога станува збор за наметнување лични потреби и ставови. Затоа е потребно да се воспостави рамнотежа и да се слуша советот што другите ви го даваат. Не мора да ги усвојувате, само слушајте ги. Последната недела од месецот носи добра деловна понуда, но добро размислете пред да ја прифатите, односно размислете за следниот чекор. Ако сте во врска или сте во брак, вие сте дистанцирани од вашата сакана и нема да најдете разбирање во комуникацијата. Планетата на loveубовта влегува во вашиот знак на 9ти мај, така што до крајот на месецот имате можност да ја усогласите вашата емотивна врска. Слободните припадници на вашиот знак се склони кон флертување но ќе ве интересираат две лица. Лицето кое не е од вашето место на живеење го има првенството. Врската започнува со допишување преку пораки, социјални мрежи и се потенцира интелектуална стимулација. Во областа на здравјето, водете сметка за вашата исхрана, бидејќи ќе има зголемен апетит, затоа се можни проблеми со дигестивниот систем.

РАК
Почитувани Ракови, планетата на акција е во текот на целиот месец мај, така ќе бидете исклучително мотивирани кога станува збор за работата. Ова е период во кој нема да имате трпеливост, па затоа е важно добро да размислите пред да кажете нешто за да не влезете во конфликти. Целокупната енергија фокусирајте ја конкретно на работните обврски и на тој начин добро ќе го искористите овој транзит. Избегнувајте сериозни дискусии со претпоставените, нема да најдете разбирање или другата страна едноставно нема да ве разбере на вистински начин. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, вашата потенцирана енергија, но и агресија, предизвикува непријатност на спротивната страна. Емоционалните реакции од ваша страна се зголемени, му пренесувате на партнерот и сакате да предизвикате реакција. Препорачливо е да бидете потактични. Слободните припадници на вашиот знак запознаваат интересна личност преку пријател, со кого имате можност да започнете емотивна врска. Ова е време за тајни врски. Во областа на здравјето, одете на редовни прегледи кај стоматолог. Можни се повреди и избегнувајте изложување на голем физички напор.

ЛАВ
Драги Лавови, во текот на мај ќе бидете ориентирани на својата позиција во општеството, кариерата и важно ви е каков впечаток оставате врз околината. Бидејќи во првите три недели од месецот вашето природно поле на позиција е многу активно во транзитот на планети во знакот на Бик, јасно е дека ова е период на поволни можности, акцент во колективната… планетата на комуникација ќе бидете во вашето природно поле на планови и ќе треба да разговарате за тоа. На полето на љубовта, ако сте во врска или во брак, страда врската со вашиот партнер затоа што длабоко во себе ќе носите чувство на незадоволство што ќе се рефлектира на спротивната страна. Втората половина на месецот е поволна за помирување на разликите што постојат помеѓу вас и вашата сакана. Ако сте слободни, ќе ве интересира личност на висока позиција и со разлика во возраста до деветти мај. Втората половина на месецот носи поголема социјална активност и преку пријателите запознавате личност која ќе ве стимулира интелектуално и, според тоа, ве интересира. Кога станува збор за здравјето, вие сте витални, но многу лишени од сон. Лошиот сон влијае на вашето расположение.

ДЕВИЦА
Драги Девици, вашата владејачка планета престојува во вашето природно поле на кариера и статус во текот на мај, а сега оваа тема е многу важна за вас. Размислувате како да го подобрите вашиот бизнис, имате потреба и го сфаќате тоа, да разговарате со луѓето со кои работите. Можни се и пократки патувања кои имаат врска со вашата позиција во тимот. Поволниот аспект на транзитното Сонце на вашиот хороскопски знак во текот на првата половина од месецот, ви овозможува да реализирате планови, како и успешно да ги наметнете сопствените верувања. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, разговарате со вашиот партнер за иднината на врската. Нема да ви се допаѓа начинот на кој спротивната страна ве третира и перципира и тоа е изворот на конфликтот во мај. Слободните припадници на вашиот знак, со планетата на љубовта во природното поле на судбината, исто така можат да очекуваат средба што ќе влијае на понатамошниот тек на нивниот емотивен статус. Една средба менува сè. Во областа на здравјето, обрнете внимание на колената, ‘рбетот и коските воопшто.

ВАГА
Почитувани Ваги, вашето природно поле на заеми, кредити и воопшто, поддршката на другите луѓе е исклучително нагласена во текот на мај, особено во првата половина на месецот. Потребна ви е поддршка, а ќе ја најдете кај оние од кои најмалку очекувате. Овие се луѓе во позиција, или едноставно се влијателни. Од друга страна, лице од непосредната околина ќе ве праша за совет, сепак, вашиот став сега е дека не сакате да се мешате во нечии одлуки. Не верувајте никому кога станува збор за вашите планови, за да не бидат осуетени. Еден долг од минатото, кој сте го заборавиле, излегува на површина. Ако сте во врска или сте во брак, вашиот партнер е драма за финансии. Овде станува збор за личен доход на спротивната страна, но нервозата ќе биде проектирана врз вас. Последната недела од мај носи стабилизација на односите, иако искри сепак ќе бидат присутни до одреден степен. Доколку сте слободни, ве чека исклучително динамичен период. Од самиот почеток на месецот, едно лице во непосредна близина се обидува да го предизвика вашето внимание. Ова ќе ви предизвика нервоза и дисхармонија, како и конфузија. Упорноста на другата страна ќе ве стави во позиција јасно да кажете што сакате. Напнатиот аспект на транзит на Марс кон вашиот хороскопски знак доведува до пад на виталноста. Месечниот хороскоп за мај 2023 година ве предупредува дека можни се повреди и расекотини.

ШКОРПИЈА
Почитувани Шкорпии, во следните недели ве очекуваат големи промени во областа на договорите, а некои припадници на вашиот знак се подготвени да стават крај на минатото и да свртат нов лист од неговите корени. Reе се радувате на ова, бидејќи вашата ексклузивна природа не толерира ништо што е нејасно или нејасно. Пристигнува понуда за нова деловна соработка, но добро е да се избегне донесување одлуки во последната недела од месецот. Ќе биде побарано да посредувате помеѓу двете завојувани страни, сепак, нема да ја прифатите поканата. Ако сте во врска или сте во брак, односот со вашиот партнер се менува од ден на ден. Веќе некое време имаше назадувања на ова поле, кои сега ќе кулминираат. Имате впечаток дека саканата личност не ги слуша вашите потреби и вие сте делумно во право, сепак, дали сте му јасни на вашиот партнер? Слободните припадници на вашиот знак влегуваат во одличен период кога станува збор за вашиот љубовен живот. Социјално сте активни и мај носи пријатни изненадувања на љубовно поле. Ненадејната покана за кафе, од страна на личноста што најмалку ја очекувате, може да означи почеток на нова романса што ќе има потенцијал да трае. Здравјето е стабилно, освен што ќе чувствувате повремени главоболки.

СТРЕЛЕЦ
Почитувани Стрелци, во првата половина на месецот ќе бидете фокусирани исклучиво на нови знаења, учење и ќе треба да се градите интелектуално. Ова е исклучително поволен период за запишување курсеви, што ќе ви овозможи да ја подобрите својата позиција во иднина. Втората половина на месецот е резервирана за семејни работи. Ако сте во процес на продажба на недвижен имот, втората половина на мај носи можност да ја реализирате. Исто така, има потреба од проширување на просторот за живеење, што значи дека многу припадници на вашиот знак ќе бидат зафатени со реновирање на домот во тој период. На полето на љубовта, зафатените припадници на вашиот знак, со планетата на комуникација во природното поле на партнерство, добиваат шанса да ги изедначат недоразбирањата што го загрозуваат квалитетот на врската. Покрај тоа, заедно со вашиот партнер планирате пократко патување, кое ќе ја освежи вашата врска. Од 4 мај, слободните припадници на вашиот знак ќе започнат комуникација со лице кое е неколку години помладо од нив и кое живее во друг град во однос на нивното место на живеење. Од десетти мај, можно е да влезете во врска. Во областа на здравјето, месечниот хороскоп за мај 2021 година ве советува да се грижите за репродуктивните органи и да избегнувате хируршки интервенции.

ЈАРЕЦ
Почитувани Јарци, поволниот аспект на планетите во земните знаци ви овозможува брзо решавање, односно надминување на пречките со кои се соочувате. Бидејќи сте навикнати на тешкотиите, ќе бидете пријатно изненадени од постигнатите резултати за кратко време. Ве чека динамичен деловен период од долгата недела во месецот. Пократки патувања се сигурни, а комуникацијата помеѓу вас и соработниците се интензивира. Сепак, финансиите ве загрижуваат, бидејќи очекувате да се одложат плаќањата. На полето на loveубовта, хармоничните и помалку хармонични денови се менуваат до деветти мај, за оние Јарци кои се во врска или брак. После тоа, ја спуштате топката и се обидувате да му угодите на вашиот партнер. Вие сте повеќе сервилни од вообичаеното, што другата страна ќе го цени. Слободните припадници на вашиот знак на самиот почеток на месецот може да бидат изненадени од изгледот на личност која ќе биде многу директна во изведбата, така што ќе бидете збунети на самиот почеток. Ова е некој што ќе знае да одговори на вашите високи, но реални критериуми. Кога станува збор за здравјето, проверете ги хормоните со кои може да имате проблеми.

ВОДОЛИЈА
Почитувани Водолии, во текот на следните неколку недели, максимално ќе се фокусирате на семејните односи, недвижнините и, воопшто, на сите прашања поврзани со домот. Еден член на семејството станува главна тема и има потреба од ваша поддршка. Водолијата што размислуваше за промена на просторот за живеење, сега ќе може да го реализира. Во областа на работата, постои конкуренција во однос на колегите. Совет е да дадете се од себе сега за да се ослободите од заостанатите долгови, сè што досега сте занемариле. Избегнувајте дебати бидејќи тие ќе кулминираат со конфликти. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, се обидувате да одржите мир и хармонија. Сепак, ќе наидете на отпор. Другата страна нема да ги слуша вашите потреби и ова е период во кој ќе мора да направите компромиси за кои не сте подготвени. Слободните припадници на вашиот знак, со планетата на љубовта, ја шармираат околината и се појавуваат двајца многу слични кандидати кои ќе ве доведат во ситуација да се сомневате кога ќе одлучите. Вие комуницирате од двете страни паралелно и затоа можете да останете со празни раце. Чувствителен проблем со желудникот и дигестивниот систем.

РИБИ
Почитувани Риби, претстојат денови во кои, барем во првата половина на месецот, ќе се чувствувате прилично ограничени кога станува збор за работата. Ќе сакате да ја искажете својата креативност, но околностите налагаат да се држите до безбеден пристап. Од втората половина на месецот, вашата владејачка планета влегува во полето на вашата природна личност и ви отвора нови, одлични можности. Луѓето кои имаат висок статус, образование и се поврзани со странски земји влегуваат во вашиот живот. Ако сакавте да реализирате некои ваши скриени идеи, сега е време. Ако сте во врска или сте во брак, во првите десет дена од месецот, комуникацијата со вашиот партнер е исклучително добра, можни се пократки заеднички патувања. После тоа, вие му се посветувате на домот, ова е периодот до крајот на месецот, во кој ќе владее хармонија, под услов да избегнувате сериозни теми. Слободните припадници на вашиот знак на пократко патување, преку социјалните мрежи, но и со помош на блиски луѓе, членови на семејството, имаат можност да го променат својот емотивен статус. Во областа на здравјето, вашата виталност е вратена. Сепак, можно е зголемување на телесната тежина.

Хороскоп

Хороскоп за недела (25 февруари)

Објавено пред

на

Овен 

Оние Овни кои се родители целосно ќе се посветат на своето семејство особено на потомството. Кон своите деца ќе се однесуваат заштитнички но од нив ќе бараат да бидат репрезентативни и успешни. Оние слободните Овни кои припаѓаат на посилниот пол ќе биде многу тешко да се освојат, а уште потешко да се задржат. За разлика од нив оние од женскиот пол ќе бидат секогаш подготвени и спремни за флерт и заведување.

Бик

Ако вашата професија е поврзана со спорт, креативност или пак медицина, работа со деца, денес можете да очекувате плодност и успех. Некој поискусен и повозрасен ќе ве подучува за тоа како да се износите со новите одговорности. Другите Бикови ќе имаат значајни случувања на интимно ниво.

Близнаци

Вашето внимание е обземено од детали. Ако оваа карактеристика се манифестира на работно поле, ќе успеете да завршите и средите многу обврски. Но, aко се манифестира на лични и психолошко ниво – логично е дека ќе се најдете во лавиринт без излез. Засега, едноставно фокусирајте се на она што е пред вас.

Рак

Старите љубови и старите партнерства на некаков начин се враќаат во вашиот живот. Не заборавајте дека намената  на овие случувања не е обнова на врската или започнување на нешто ново. Космосот создава услови за разрешување на некои нерасчистени прашања. Искористете го мудро следниот период.

Лав

Ќе бидете изненадени од постапката или зборот на еден ваш пријател. Ако сте член на некоја група или друштво, денес се можни изненадни и непредвидливи реакции од ваша или нивна страна. Има услови да запознаете личност со многу интересен карактер. Ова дефинитивно нема да биде досаден ден.

Девица

Сакате да избегате од секојдневните активности. Не можете да се концентрирате на постоечките обврски. Опуштете се и внесете некакви промени во ритамот на функционирање. Можеби ќе се изненадите од тоа како ќе се развива денот. Веќе во попладневните часови ќе можете да уживате во средбата со една ваша драга личност.

Вага

Дискусиите со авторитетите ќе бидат значајни. Кај некои дури и мотивирачки. Убаво разгледајте ги опциите што оваа личност ги отвора пред вас. Некои Ваги би требало да внимаваат на нивниот брз јазик – интимни детали  би можело да испливаат на површина и да ви донесат компликации на приватен план.

Шкорпија

Би можеле да стигнете до некоја важна информација или контакт преку разговорот со една повозрасна личност. Некои од вас премногу размислуваат за надежите и желбите. Ако премногу се оддадете на ваквите размислувања, логично е да очекувате замаглување на менталната леќа. Сконцентрирајте се на сегашните животни случувања.

Стрелец

Чувствувате внатрешен немир и имате пориви кои немаат конкретен вектор на исполување. Денес  ќе ви биде тешко да се организирате и да имате редослед на активностите. Постојано нешто размислувате и барате, надевајќи се дека ќе испадне нешто добро. Не се грижете премногу – немирот е во вас, не е во надворешниот свет.

Јарец

Сакате да избегате од секојдневните активности. Не можете да се концентрирате на постоечките обврски. Опуштете се и внесете некакви промени во ритамот на функционирање. можеби ќе се изненадите од тоа како ќе се развива денот. Веќе во попладневните часови ќе можете да уживате во средбата со една ваша драга личност.

Водолија

На љубовно поле вашата страст ќе биде повеќе од забележителна, па затоа дозволете си поголема слобода, забава и контакти со луѓе немојте да се гушите во себе, ова е единственото добро кое го поседувате овој период.

Риби

Обземени сте од вашите мисли. Примарниот фокус е на односите со луѓето и практичните работи. Направете се што е во ваша можност подобро да се организирате. Извесни се изненадувања од страна на вашите партнери или блиски пријатели.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за сабота (24 февруари)

Објавено пред

на

ОВЕН

Доколку се занимавате со приватен бизнис, може да очекувате дека ќе бидете многу успешни и дека финансиите ќе одат на подобро. Одвреме навреме се сомневате во емоциите на саканата личност и имате впечаток дека врската ви е во криза. Проблеми со стомакот.

БИК

Иако на прв поглед изгледа дека сѐ е во ред, ако малку се сконцентрирате ќе видите дека постојат поголеми проблеми. Пред вас е можност да се впуштите во незадолжителна љубовна авантура. Проверете го крвниот притисок.

БЛИЗНАЦИ

Доаѓате до помала заработка отколку што се надевавте, а тоа во вас буди одредено незадоволство. Имате впечаток дека вашата врска не оди во посакуваниот правец. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

РАК

Ве очекува деловно патување на кое нема да бидете премногу задоволни. Ново познанство во вас буди несигурност, понекогаш се чувствувате како да имате недостаток на самодоверба, а ни самите не знаете зошто. Поведете сметка за синусите.

ЛАВ

Имате некои идеи за нова работа, но како да ви недостасува енергија да ги спроведете на дело. Ви се допаѓа една многу страствена личност со која сте оствариле посебен вид на емотивен однос. Водете сметка за циркулацијата.

ДЕВИЦА

Можен е пад на концентрација и некои грешки кои ќе бидат предизвикани од таа причина на работно поле. Не претерувајте со реакциите. Многу сте склони кон кавги и не е лесно да ја смирире ситуацијата. Проблеми со вртоглавица.

ВАГА

Напредувањето на работното место кое го посакувате веќе подолг период ќе се одложи малку. Иако ви изгледаше дека саканата личност сака сѐ со вас, одеднаш се повлекува, а вие не знаете што го предизвикал тој став кај неа. Чувствителни заби.

ШКОРПИЈА

Не сте сигурни кој потег би требало да го повлечете на деловно поле за да ги решите проблемите кои ве оптеретуваат. Ве очекува многу опуштена комуникација со емотивниот партнер. Добро се чувствувате и здравјето е солидно.

СТРЕЛЕЦ

Опкружувањето не ви е наклонето и имате многу непријатели на работа. Денес ве очекуваат помали непријатности. Можно е да дојде до компликации во односот со саканата личност. Чувствителни коски.

ЈАРЕЦ

Можеби ве очекуваат нови изненадувања на работно поле, околностите се менуваат многу неочекувано. Не сакате да влезете во нова врска. Слободата ви одговара, уживате со пријателите и задоволни сте. Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Пред вас се среќни околности во кои добро ќе се снајдете. Работната атмосфера не ви оди од рака. Лесно би можеле да се впуштите во нова врска. Подготвени сте да експериментирате на љубовно поле. Занимавајте се со спорт.

РИБИ

Ќе имате среќа во решавањето на проблемите кои ги имавте на работното место. Ви се допаѓа личност со која имате пријателски односс. Не ви е лесно да ги покажете емоциите отворено. Слаба циркулација.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за петок (23 февруари)

Објавено пред

на

ОВЕН

Некој ве иритира со своето однесување и ја нарушува вашата концентрација. Бидете сталожени, не ви е потребен дополнителен проблем. Имате премногу обврски и не можете да ги следите вашите соработници. Очекувате дека сакана личност ќе заземе некаква заштитничка улога. Наместо тоа, застанете на свои нозе.

БИК

Иако работите не се одвиваат на најдобар начин – главата горе! Ако не внимавате, анксиозноста и емоционалната раздразливост би можеле да ве стават во непријатна положба. Можеби премногу сте насочени на една работа, а во исто време заборавате нешто што е многу важно.

БЛИЗНАЦИ

Важно е да го оправдате вашиот углед на работното место. Понекогаш различните обврски можат да бидат товар, но тоа не е оправдување за неодговорно завршената работа. Обидете се да поттикнете кај себе поголема одговорност. Во семејните односи покажете повеќе доверба. Секому е потребна емотивна поддршка.

РАК

Имате прилика за патување, искористете ја за да се тргнете малку од секојдневието. Вашето расположение се подига па ќе имате можност за некои нови и интересни познанства. Нема потреба да одржувате илузии и занес кон личност која не ја познавате доволно. Бидете трезвени и одете чекор по чекор со двете нозе на земја.

ЛАВ

Барате начини за подобра организација на секојдневните активности. Некои од вас ќе бидат насочени кон разубавување на домот. Односите со семејните членови стануваат многу важни; ќе мора да покажете зрелост и стабилност во разговорот со еден од членовите од семејството.

ДЕВИЦА

Околностите се одлични, искористете ги во целост. Ако сте емотивно спремни, влетајте во нешто ново без размислување. Можностите сами ќе ви доаѓаат. Енергијата е брза и јака. Ослободете се од сите оние работи што ве ограничуваат и насочете се кон остварување на вашите желби.

ВАГА

Вашата потсвест е активна и немирна. Некои сомнежи од минатото повторно се присутни. Ќе бидете притаени и постојано ќе размислувате. Можеби ви се потребни одговори на некои прашања од минатото. Доколку сте во брак или врска, покажете поголемо разбирање за психичката отсутност на партнерот.

ШКОРПИЈА

Денес вашиот ум е целосно отворен и во полн капацитет. Насочете се кон решавање на финансиските и другите важни прашања, затоа што ќе можете да сметате на вашата луцидност и интуиција. Бидете самоуверени и слушајте го внатрешното водство во изборите. Голема е веројатноста дека ќе успеете да превртите некоја ситуација во ваша корист.

СТРЕЛЕЦ

Продолжете во истражувањето на можностите кога се во прашање правните и административните прашања, затоа што постои можност да најдете совршено решение, совет или опција која отвора нови видици. Бидете свесни за ова! Од друга страна, многумина од вас ќе имаат контакт со личности од други култури и нации.

ЈАРЕЦ

Загрижени сте за една блиска личност. Се обидувате да ја разберете и барате начин како да ја подобрите нејзината ситуација. На работноното место имате впечаток дека се случува нешто без ваше знаење или дека саканата личност користи изговори. Не бидете импулсивни и ќе видите дека се е во ред.

ВОДОЛИЈА

Денес ќе бидете стимулирани на различни начини. Ќе бидете фасцинирани од се што блеска, па внимавајте да не ги идеализирате работите. Воздржете се од донесување одлуки и обидете се да бидете трезвени и рационални.

РИБИ

Притаено работите и не сакате многу контакти со луѓе. Длабоките размислувања и анализи ќе ви помогнат подобро да се разберете самите себе. Вашиот систем на вредности веќе извесно време врви низ фаза на промени и се  уште не е дефиниран. Можеби треба да си дадете некое време. Обидете се да не бидете сурови кон себе.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Македонија25 минути

Ноќеска засилени сообраќајни контроли, вкупно 18 возачи на подрачјето од СВР Охрид биле затекнати каде управуваат возила под дејство на алкохол

На 24/25.02.2024 година од 22 до 04 часот, на подрачјето на СВР Охрид преземени се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските...

Гејминг1 час

Четири хит игри од Xbox доаѓаат на PlayStation и Nintendo

Овие наслови се придружуваат на франшизи како што се Minecraft, Call of Duty, Overwatch и Diablo – кои веќе допираат...

На денешен ден14 часа

25 февруари – На денешен ден

1570.- Папата Пиј ја екскомуницира англиската кралица Елизабета I поради нејзината поддршка на протестантизмот и на Англиканската црква. 1723.- Умре...

Хороскоп15 часа

Хороскоп за недела (25 февруари)

Овен  Оние Овни кои се родители целосно ќе се посветат на своето семејство особено на потомството. Кон своите деца ќе...

Спорт23 часа

(ГАЛЕРИЈА) „ФК Кичево“ со успешен почеток на пролетниот дел од детската фудбалска лига

Генерациите на „ФК Кичево“ денес ги одиграа натпреварите во своите категории. Во генерацијата 2011 година „ФК Кичево“ оствари победа против...

Магазин1 ден

Apple доминира – iPhone зазема седум места на листата на 10 најпродавани телефони

Седум од десетте најпродавани модели на телефони во 2023 година беа различни модели на iPhone, што ја прошири доминацијата на...

Хороскоп2 дена

Хороскоп за сабота (24 февруари)

ОВЕН Доколку се занимавате со приватен бизнис, може да очекувате дека ќе бидете многу успешни и дека финансиите ќе одат...

Спорт2 дена

Изов даде своја анализа за Грузија, предводникот на женската фудбалска репрезентација очекува да се покажеме во добро светло

Женската репрезентација на Македонија во Тбилиси ќе одигра два контролни натпревари против селекцијата на Грузија. Контролните натпревари ќе бидат одиграни...

Театар2 дена

За својот роденден „Солза и смеа“ доаѓаат во Кичево со нивната најнова урнебесна комедија, во среда од 19ч сите патишта водат кон НУЦК „Кочо Рацин“, бидете таму!

Овој месец популарните тв ликови од „Солза и смеа“ доаѓаат во Кичево, каде за прв пат во нашиот град ќе...

Занимливости2 дена

Откриен целосен фосил „змеј“ стар 240 милиони години

Меѓународен тим на научници во јужна Кина го откри првиот целосен фосил на воден рептил долг пет метри од периодот...

НАЈЧИТАНИ