Следете не

Македонија

И требаме на Мери која е родена во Кичево, помогнете хумани луѓе, вашите 100 денари значат многу!

Avatar

Објавено пред

на

Драги кичевчани и сите добронамерни луѓе, нашата добро позната мисија да помагаме на луѓето кои имаат потреба од тоа не застана тука. Нашиот кичевчанец Игор Петрески благодарение на вашата хуманост и сплотеност токму од овој главен проглас успеавме да допреме до секој еден и да го собереме потребниот износ. За денес после изминате денови поминати во IM CLINIC се врати дома и продолжи со 30 дневна физио-терапија за комплетирање на потребните елементи за подобрување на здравјето.

Денес пред нас сме исправени на нов предизвик, да се погрижиме за нашата кичевчанка Мери Тошевска која е родена во Кичево и има 37 години, поради нерешеното станбено прашање, моментално живее во Битола под кирија.

Мери боледува од мултиплекс склероза, така што после третманите во Турција поради финансиската состојба нема можност својата роботерапија да ја продолжи во Неуро Медик – Клиника во Ниш.

„Добивам нега, мобилност и инвалидска пензија. Живеам под кирија со родители и секој месец со крајни сили плаќаме кирија од 100 евра”, вели Мери.

За да ги продолжи терапиите, да може да застане на здрави нозе бидејќи му е потребна на своето синче кое нема среќно детство поради разводот помеѓу своите родители само поради болеста на Мери, потребни се 6000€ за лекување, преку телефонските донации или директно на трансакциска сметка.

Ајде чесен НАРОДЕ, вашите 100 денари некому значат многу, да бидеме ХУМАНИ, и требаме на Мери!!!

Т-Mobile: 070/143-193
А1: 143-484

Мери Тошевска – за Донација

Т-ска сметка: 210700000644798

НЛБ Банка АД Скопје

За Мери е направена и документарна емисија на МРТВ која можете да ја погледнете ТУКА

Со почит до сите добронамерници, луѓе со големо срце!

Видео

(ВИДЕО) Ако ја паметите оваа македонска реклама, тогаш сте ептен „деца од старото кино“

Avatar

Објавено пред

на

Интересна ретро реклама од „Алкалоид“ – погледнете и навретете се во времето кога времињата беа многу поразлични.. 😀

Прочитај повеќе...

Видео

(ВИДЕО) Познатиот зурлаџија Џељо Дестановски нападнат од луѓе со особини на куче

Avatar

Објавено пред

на

Познатиот зурлаџија во македонската музика, нашиот пријател Џељо Дестановски вечерва беше нападнат од луѓе со агресивни особини на куче.

Секако целта на видеото е да се насмеете, имено се работи за шега во доцните часови, имитација на виралното видео кое се појави на Камај кое може да го погледнете ТУКА

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 5 часа

Викенд акција на производи во АТВА Маркети – Кичево

Денес и утре продолжуваат акциите на производи по пониски цени! Посетете ги АТВА Маркетите уште веднаш!

МагазинПред 14 часа

Редовен Хороскоп (19.10) Сабота

ОВЕН Иако сакате да ја промените работата, имате впечаток дека сѐ уште не сте сосема подготвени на тој чекор. Не...

КичевоПред 16 часа

(ГАЛЕРИЈА) Вечерва во Кичево беше успешно реализиран хуманитарен концерт наменет за доизградба на црквата „Св.Атанасиј“ од с.Миокази

Денес, петок 18.10.2019 успешно се реализираше хуманитарен концерт чии финансиски средства од продадените карти директно се наменети за доизградба на...

КичевоПред 20 часа

Кичевчани спремно е се за одржување на Хуманитарен концерт, повелете

Спремно е се за реализација на Хуманитарниот концерт за доизградба на светиот храм во с.Миокази – Св.Атанасиј. Настанот ќе го...

ВидеоПред 2 дена

(ВИДЕО) На ракија проба да јава коњ, но некако не му одеше…

Кутриот „малку“ се напил и не може сега ниту да се качи на коњот. Очигледно сега се му е недостижно:

ХороскопПред 2 дена

Денешен Хороскоп (18.10) Петок

ОВЕН Може да очекувате фаза која ќе биде многу поволна за вас. Ќе успеете да остварите стабилизација на работа. Ве...

Живот и стилПред 2 дена

Обратна психологија на жените: Вака се врти маж на мал прст

Не за џабе се вели: „Мажот е главата на семејството, но жената е вратот”. Таа е таа која има способност...

КичевоПред 2 дена

(ФОТО) Конечно се започна со „асфалтирање“ магистралниот пат на излез од Кичево

После речиси месец и половина возење како „по шини“ врз огромен број концентрирани честички „прашина“ денес механизацијата започна да го...

СпортПред 2 дена

Ла Лига повторно со иницијатива да се играат првенствени натпревари надвор од Шпанија

Раководството на шпанската Ла Лига не се откажува од идејата да се игра првенствен натпревар во друга земја. Според објавеното...

БалканПред 2 дена

Малолетничка си го убила бебето – и помогнала мајка и

Уапсена е малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а во тоа и помогнала и нејзината мајка. Според неофицијални...

НАЈЧИТАНИ