Следете не

Хороскоп

Денешен Хороскоп (20.11) петок

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес ќе се чувствувате како вистински шампион, ќе ги вреднувате своите цели и ќе имате чувство дека можете да остварите се што ќе посакате. Што и да ве доведува до стрес, немојте да очајувате затоа што наскоро ќе биде надминато. Ја имате поддршката и љубовта од најблиските.

БИК
Доколку се грижите за нешто и поминувате непреспиени ноќи размислувајќи за исходот, наскоро ќе ви пристигнат позитивни вести. Се ќе биде и подобро од тоа што очекувате. Поминувајте време со саканите и семејство. Вашиот партер посакува повеќе внимание од ваша страна.

БЛИЗНАЦИ
Средбата со некој стар пријател ќе ве направи да се чувствувате носталгично. Ќе се навратите на старите денови и ќе ве облеваат чувства. Можно е незнаејќи да ја сретнете љубовта на вашиот живот и ќе и оставите добар впечаток, но врската нема да биде започната уште веднаш.

РАК
Денес ќе фантазирате за вашиот сакан. Ќе правите сценарија во вашата глава и ќе барате начин како да ги остварите сите тие нешта. Очекувајте разврска на некоја ситуација во вашиот живот која долго време ве вознемирувала. Очекувајте остварување на некој ваш долго посакуван сон.

ЛАВ
Вашиот партнер има доста авторитативно однесување спрема вас а тоа ве иритира. Најдобро е да се обидете да го оменкнете и да разговарате за нештата кои создаваат тензија. На работното место ќе бидете задоволни од исходот на нештата.

ДЕВИЦА
Вашиот љубовен живот може да е доста нестабилен во последно време. Размислувате и сте преокупирани околу проблемите и барате излез. Но имајте на ум дека љубовта е двосмерна улица и секогаш треба да разговарате со другата страна околу можните конфликти.

ВАГА
Во минатото сте го избрале погрешниот пат и тоа ве довело до многу потешкотии, страдање и болка. Се чини дека повторно се навраќате на тој пат и тоа овој пат доста свесно, се надевате дека можете да промените некои нешта. Внимавајте можно е повторно дасе разочарате.

ШКОРПИЈА
Купидоновите стрели се насочени кон вас, можат да ве погодат во секој миг. Ќе се роди нова љубов која ќе ви го распламти срцето, ќе мислите дека не постои посреќна личност од вас. На крајот од денот ќе добиете позитивна вест во врска со вашата работа.

СТРЕЛЕЦ
Ќе бидете изненадени од поддршката која ќе ја добиете од вашите соработници. Изгледа дека тие не биле толку непријателски настроени кон вас колку што сте сметале. Внимавајте со правните работи и потпишувањето документи. Нека ве води вашата интуиција, послушајте ја – има важна порака за вас.

ЈАРЕЦ
Доколку не сте го направиле тоа до сега, време е да почнете да штедите за вашата иднина за да си обезбедите комфорт и лесноија. Доколку вашиот сакан направил некоја грешка во минатото, време е да продолжите понатаму и да им простите, оставете го минатото таму каде што е.

ВОДОЛИЈА
Амбицијата ве води и не сфаќате дека преминувате преку нешта кои можат да бидат болни само за да стигнете до целта. Донесувате драстични одлуки кои доведуваат до големи промени, во иднина немојте да се изненадите ако некои нешта излегле од контрола.

РИБИ
Денес можно е да добиете понуда за нова работа или унапредување. Добро е да направите една анализа на нештата кои ги посакувате за себе за да ја донесете најдобрата одлука. Љубовта е во воздухот, ви претстои романтична вечера со специјална личност.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Хороскоп

Денешен Хороскоп (30.11) понеделник

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
Размислувате за вашите принципи и сфаќате дека правите некои грешки. Сметате дека ги спуштате вашите стандарди и тоа не ве води никаде, немојте да дозволувате никој да ве разубедува дека тоа е правилно. Треба да посветите поголемо внимание во исполнување на вашите цели.

БИК
Вашата позитивна и среќна природа ви ги отвара сите врати. Вие сте вистински тимски играч и знаете како да ги шармирате другите. Вашето мислење е ценето и другите се огледуваат на вас. Продолжете напред вие сте на вистинскиот пат.

БЛИЗНАЦИ
Вашите емоции го одредуваат вашето здравје. Обидете се престанете да се грижите, стресот не ви годи. Во љубовните врски сте посветени и го очекувате истото од партнерот, можеби треба да зборувате отворено за вашите чувства и да споделите што посакувате.

РАК
Вашата интуиција е на врвот. Треба да умеете да ги препознавате сигналите и да знаете да ги читате туѓите чувства. Наредниот период можеби ќе носите „розови очила“ и нема да сакате да ја согледате вистината кога се во прашање вашите чувства.

ЛАВ
Оваа недела ќе ви започне стресно но при крајот ќе можете да здивнете. Ќе успеете да ги завршите сите обврски навреме а тоа ќе ви донесе позитивни резултати во иднина, немојте да се грижите, имате се под контрола. Вашето семејство ви ја пружи потребната поддршка, бидете им благодарни.

ДЕВИЦА
Ќе направите цврст сојуз со некој моќен партнер, тоа ќе ви помогне да напредувате. Ќе нема да можете да одолеете на нечиј шарм, можеби наскоро ќе ве очекува жешки љубовни мигови. Ќе пронајдете инспирација и извор на среќа.

ВАГА
Ќе сакате да правите компромиси кога е во прашање љубовниот живот, во овој период нема да ви годат расправии и кавги со партнерот. Одржувајте ја дипломатијата која ја поседувате, на тој начин секогаш ќе успевате да го добивате она кое го посакувате.

ШКОРПИЈА
Венера ќе ве направи самоуверени и ќе зрачите со убавина и неодолив шарм. Очекувајте многу љубовни понуди. Се обидувате да освоите нечие внимание и успешно оставате добар воечаток. Очекувајте добивка која ќе ве усреќи.

СТРЕЛЕЦ
Страствена енергија ве води кон остварување на вашите цели. Полни сте со енергија и правите напредок. Се однесувате одбранбено кон вашите сакани. Нешто кое не ви било јасно ќе се расчисти и пред вас ќе се отвори нов пат. Очекувајте некоја понуда.

ЈАРЕЦ
Ќе имате чувство дека сакате да побегнете и ќе барате нешто кое ќе ви го одвлече вниманието. Можеби ќе сакате да патувате некаде или да го промените местото на живеење. Размислувате за празничните забави.

ВОДОЛИЈА
Вашиот позитивен став ќе ви отвори многу нови врати на успехот и среќата. Вашите зборови се ваша моќ. Исполнете го вашето време со нешта кои ви придонесуваат страст и задоволство.

РИБИ
Јасно ги искажувате нештата кои ви се допаѓаат и не ви се допаѓаат, тоа може да ги иритира другите. Можно е да му простувате на партнерот нешта кои не би требало толку лесно да ги надминете, обидете се да направите разговор и комрпомис. Ќе морате да донесете одлука против вашата желба.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп [29.11] недела

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН

Ве очекува солидна ситуација. Работата ви оди во стабилен правец и сѐ е во најдобар ред. Иако партнерот го тврди спротивното, неговото однесување за вас е сомнително и сметате дека постои уште некој. Склони сте кон воспаленија.

БИК

Поволен ден ако сте планирале некое патување. Генерално можете да очекувате дека ќе имате среќа во работата. Сега се наоѓате во малку потежок период на љубовно поле, па ги преиспитувате своите одлуки. Намалете со консумацијата на алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Имате пред себе многу обврски, па затоа е важно добро да се организирате и да се посветите на работата. Може да се надевате на многу позитивни промени на полето на љубовта. Ве очекува добра фаза на ова поле. Мал пад на имунитетот.

РАК

Може да имате трема и да не ви е лесно да пронајдете енергија и доволно самодоверба за нов деловен почеток. Поволен ден за љубов, пред вас е период во кој ќе бидете среќни со партнерот. Болки во долниот дел од телото.

ЛАВ

Пред вас е можност за напредок. Сега е моментот кога треба да ја покажете својата упорност. На вашиот партнер му се допаѓа вашата посветеност. Убаво се чувствувате кога сте заедно и љубовното поле ви е сосема стабилно. Психосоматски проблеми.

ДЕВИЦА

Имате можност да прифатите понудата која сте ја добиле и да продолжите да ја развивате вашата работа во добра насока. Можни се и чести несогласувања со саканата личност. Денес ќе почувствувате мал пад на енергијата.

ВАГА

Очекувајте промена во вашата работна околина за која сѐ уште не сте сосема подготвени. Саканата личност можеби ќе ви покаже дека е подготвена заедно да го решите тој проблем. Можни се помали проблеми со срцето.

ШКОРПИЈА

Можно е да немате добра комуникација со колегите и тоа да ви создава сѐ поголем притисок. Ве очекува ден кога на љубовно поле може да доживеете интересни случувања. Кожата ви е чувствителна и подложна на иритации.

СТРЕЛЕЦ

Ова не е многу поволен ден, па потредете се да не ризикувате во било која смисла. Сакате да ја освоите личноста која ви се допаѓа и нема да престанете да се обидувате додека не успеете во тоа. Избегнувајте алкохол и други пороци.

ЈАРЕЦ

Време е да се соочите со потешкотиите кои ве очекуваат. Нема да постигнете ништо доколку бегате од проблемите. Имавте некои дилеми околу тоа дали да и пријдете на личноста која ви се допаѓа, а денес сте особено емотивни.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате стабилизација на финансиско поле и ќе успеете да остварите позитивни пресврти. Стабилната љубовна ситуација ви дава душевен мир. Задоволни сте од односот со партнерот. Проблеми со забите.

РИБИ

Ве очекува многу поволен ден во кој ќе имате можност да ги реализирате своите деловни планови. Ќе запознаете нова личност која ќе го разбуди интересот и љубопитноста кај вас. Се чувствувате добро.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес (28.11) сабота

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
Одите напред-назад со вашите финансии, постојано имате некои плаќања и се прашувате кога нештата ќе станат подобри. Наскоро доаѓа финансиска помош или некои пари кои долго ги исчекувате. Венера влегува во вашиот сектор на љубовта а тоа ќе донесе компликации со партнерот, ќе ви биде тешко да дојдете до заеднички јазик. Нешто кое се одолговлекува конечно ќе заврши.

БИК
Започнува нов циклус на љубовен план, старите проблеми со партнерот ќе бидат надминати и ќе започнете нов лист полн со хармонија и разбирање. Ќе бидете страствени и посветени. Комуникацијата со другите е одлична а тоа ќе ви помогне да остварите многу ваши замисли. Манифестирате некои ваши желби, наскоро ќе се радувате.

БЛИЗНАЦИ
Започнува доста важен циклус во вашиот живот кој ќе ја опишува врската која ќе ја имате со другите луѓе. Постои потенцијал за растење, разрешување на некои проблеми, барање одговори. Дајте си време на себеси за напредок и подобрување.

РАК
Овој викенд ќе бидете под влијание на Нептун атоа ќе ви донесе можност да се изразувате и да ги искажувате вашите мисли на послободен начин. Доколку имате план за патување сега е иделане период. Пишувањето ќе ви годи. Пристигнува период кога ќе можете да здивнете од обврски.

ЛАВ
Среќата е на ваша страна и ви донесува слобода да правите сопствени избори и да донесувате одлуки кои ќе ве направат задоволни. Вашите цели и амбиции ќе бидат остварени, немојте да се грижите. Можна е промена на работното место или унапредување.

ДЕВИЦА
На професионален план нештата течат онака како што посакувате. Очекувајте повик од некој стар пријател или некој кој ви драг. Вашите амбиции ве водат, вие сте на вистинскиот пат. Ќе успеете да ги остварите сите нешта кои ви се на врвот на листата. Ќе бидете зафатени со одговарање на деловни емаилови.

ВАГА
Ќе добиете информација во врска со вашите финансии, известување кое одамна го чекате. Ќе ги разгледувате вашите опции и ќе барате најдобар пат за да остварите нешто. Си поставувате некои ограничувања и тоа ве спречува да бидете среќни, добро размислете. Посоветувајте се со постара личност.

ШКОРПИЈА
Неплатената работа конечно ќе ви биде исплатена, ќе имате подобрување на вашата финансиска состојба. Нешто што ви е важно ќе се оствари онака како што посакувате. Ќе добиете некое расветлувате во врска со љубовниот живот, можеби некој ќе ви открие некоја тајна, ќе се двоумите и ќе треба да донесете некоја одлука.

СТРЕЛЕЦ
Циклусот продолжува и полека се изморувате од вашата рутина. Можеби треба да воведете некои проемени кога е во прашање работата или приванито живот. Си ја сакате слободата и не сакате да се обврзувате а тоа му пречи на вашиот партнер. Ќе треба да направите промена и да донесете важна одлука која ќе ве засега и двата.

ЈАРЕЦ
Домот и семејството моментално ви се најважни, што и да правите ќе донесувате одлуки поврзани со тоа. Ова исто така важи и за вашие амбиции и цели. Ќе патувате некаде надвор од градот а тоа ќе ви годи. Можеби ќе го промените местото на живеење. Понуда за нова работа.

ВОДОЛИЈА
Венера ви донесува многу страствени мигови. Ако сте студент или невработен, ќе бидете ангажирани околу некои проекти. Ќе се впуштите во нешто интересно кое ќе ви го подигне духот и ќе ве исполни со енергија. Ќе сакате да се средувате и да изгледате убаво.

РИБИ
Пристигнува интересен период кога ќе правите ретроспектива на вашето минато и одлуките кои сте ги донеле на љубовен и професионален план, ќе сфатите дека сте направиле некои грешки но сеуште не е многу доцна за да промените некои од нив. Ќе прифатите некоја понуда и ќе бидете среќни.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 7 часа

Намалена видливост поради густа магла на превој Стража

Од извори кои патуваат преку планинскиот превој Стража не известија дека сообраќајот е отежнат поради густа магла, така што апелираме...

ХороскопПред 8 часа

Денешен Хороскоп (30.11) понеделник

ОВЕН Размислувате за вашите принципи и сфаќате дека правите некои грешки. Сметате дека ги спуштате вашите стандарди и тоа не...

МакедонијаПред 10 часа

Епидемиологот за нашиот регион Д-р Тони Коњановски е позитивен на Ковид-19

Д-р Тони Коњановски, епидемиолог од Центарот за јавно здравје во Битола, вечерва на својот Фејсбук профил соопшти дека е позитивен...

МакедонијаПред 10 часа

Денеска од 2019 тестирања, нови 820 случаи, починале 32 лица

Во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 279 -Куманово...

МакедонијаПред 12 часа

(ФОТО) Моментално интензивни врнежи од снег се бележат на Попова Шапка

Како што може да забележиме од поставените онлајн камери на Попова Шапка, моментално врне интензивно снег, нешто со мал интензитет...

Временска прогнозаПред 15 часа

Од ноќеска локален дожд и снег, утре услови за снег и на пониските места

Во текот на претстојната ноќ ќе има повремен локален дожд и снег на планините. Поради спуштање на значително постудена воздушна...

МакедонијаПред 16 часа

Пронајден и приведен крадецот кој ја направи кражба во црквата „Св.Илија“ во с.Велгошти – охридско

Поради постоење основи на сомнение за сторени повеќе кражби и тешки кражби во цркви на подрачјето на Охрид и Дебарца,...

ХороскопПред 1 ден

Дневен Хороскоп [29.11] недела

ОВЕН Ве очекува солидна ситуација. Работата ви оди во стабилен правец и сѐ е во најдобар ред. Иако партнерот го...

Живот и стилПред 1 ден

Како годините влијаат врз плодноста на жените

Женската плодност значајно се намалува по 32-та година од животот, а уште повеќе по 37-та година, порачуваат експертите. – Оваа изјава...

МакедонијаПред 1 ден

Нови 1022 ковид-19 случаи, починати 41 лице, во Кичево регистрирани 36, апел за почитување на мерките за носење лична заштита

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463 -Куманово...

НАЈЧИТАНИ