Следете не

Забава

Храброст или лудост – Девет месеци глумела дека е трудна: Кога требало да се породи раскажала нова приказна! (ВИДЕО)

На нејзиниот сопруг и семејство од градот Барангилла ништо не им било сомнително бидејќи виделе дека има стомак,а нејзината свекрва вели дека мажот спиел со Антонела,но наводно, никогаш немал потреба да и го допира стомакот.

Жена од Колумбија девет месеци глумела дека е бремена, а потоа на денот кога требало да се породи изрежирала свое киднапирање. Рекла дека банда и го украла бебето од стомакот.
Колумбијката Антонела Пилена Падилла (37) тврдела дека утрото отишла во клиника и дека се разбудила навечер пред супермаркет, сфаќајќи дека нема бебе во утробата. Се јавила кај семејството и рекла дека ја нападнала банда која тргува со органи. Семејството било многу загрижено за нејзиното здравје, па ја одвеле во локална болница.

На нејзиниот сопруг и семејство од градот Барангилла ништо не им било сомнително бидејќи виделе дека има стомак,а нејзината свекрва вели дека мажот спиел со Антонела,но наводно, никогаш немал потреба да и го допира стомакот.

Лекарите прво и поверувале па се јавиле во полиција. Но, наскоро станало јасно дека жената лаже. Иако тестот потврдил дека не била бремена, таа и натаму инсистирала на својата приказна. Нејзиниот сопруг наводно во ништо не се посомневал и верувал дека е бремена. Бил возбуден што ќе стане татко за прв пат. Неговата мајка вели дека никогаш со Антонела не бил во болница на преглед.
Полицијата размислувала и да ја пријави жената бидејќи користела лажни ресурси додека на некого можеби навистина му била потребна помош.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 5 минути

Откриен изгледот на новата серија 1 на BMW

Во пресрет на премиерата закажана за 27 мај, BMW на својот Instagram профил објави тизер фотографија на која јасно се...

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 8 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 9 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

НАЈЧИТАНИ

Close