Следете не

Забава

Редовен „Порта“ хороскоп секој ден (12.04) Петок

Avatar

Објавено пред

на

Овен

Пред вас е можност да им помогнете на надредените да најдат решение за некаков проблем.

Односот со саканата личност е променлив и можно е да дојде до прекин на врската.

Проблеми со крвотокот.

 

Бик

Ги решавате сите проблеми поврзани со работата и одлично се чувствувате поради тоа. Можете да очекувате поволен ден.

Пред вас е поволен ден за некои промени на ова поле. Ако сте во врска, односот со партнерот ќе оди на подобро.

Чувствителни бубрези.

 

Близнаци

Сериозно размислувате за промена на работата, бидејќи моментално не сте задоволни со условите.

Ако сте слободни, можете да се надевате на тоа дека во текот на денешниот ден ќе запознаете личност за врска.

Пад на имунитетот.

 

Рак

Доаѓа момент во кој би можеле многу да бидете оптоварени со работата. Тоа не ви одговара.

Добар ден за љубов. Убаво се чувствувате бидејќи саканата личност ви пружа доволно поддршка и разбирање.

Чувствителен граден кош.

 

Лав

Ако се занимавате со приватна работа, можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе дојде до подобрување на заработката.

Брачниот партнер покажува дека постои многу од тоа што му пречи. Очекувајте потежок период.

Здравјето е одлично.

 

Девица

Во текот на денешниот ден ќе имате помали проблеми на полето на работата. Концентрацијата не ви е на сјајно ниво.

Можно е да имате интересен флерт со личност која ја познавате веќе подолго време.

Проблеми со белите дробови.

 

Вага

Финансиската ситуација би можела да се подобри во наредниот период ако се посветите на работата.

Доаѓа до стабилизирање на односите со партнерот. Имате впечаток дека врската ќе се круниса со брак.

Се чувствувате добро.

 

Шкорпија

Пред вас е одличен ден во кој ќе ги успеете сите планови поврзани со работата.

Ве очекува добар период за брак. Не би требало да имате проблеми.

Потребен ви е добар сон.

 

Стрелец

Иако на полето на работата имате некои кочници, сепак добро се носите и го давате својот максимум.

Слободните претставници на овој знак ги очекува добра можност за нова љубовна врска во текот на денот.

Ви годи вежбање и спорт.

 

Јарец

Денеска доаѓа до подобрување на работните околности.

Партнерот е незадоволен со вашиот однос, а вие немате намера да менувате некои работи.

Мали проблеми со уринарниот тракт.

 

Водолија

Ќе се исплати патувањето кое го планирате. Ве очекува генерално поволен период за работа.

Доаѓа можност за ново познанство со личност која во вас ќе разбуди силни емоции.

Добро се чувствувате.

 

Риби

Поволен ден во кој ќе успеете да ги остварите своите цели.

Задоволни сте со односот кој сте го воспоставиле со саканата личност. Може да се каже дека љубовната ситуација е многу стабилна.

Имате позитивна енергија во себе.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Естрада

(ФОТО) Влатко Миладиноски деновите во карантин ги поминува со најблиските во село, во чиста природа со убава македонска песна

Avatar

Објавено пред

на

Поминувајќи го денот вчера контактиравме со нашиот кичевчанец, познатиот македонски фолк пејач Влатко Миладиноски кој за нашиот портал ни раскажа дека веќе 3 месеци карантинот го поминува со најмилите во својата викендица во село Јаорец оддалечено на 9 километри од Кичево. Недопрената природа и зеленило се непроценливо богатство во нашата етнографска област, позиционирана во централниот дел од Западна Македонија.

За себе вели дека ова е единственото место каде практично ги полни батериите, одминувајќи го времето во природа со песна и позитивна енергија.

Влатко посебно ќе го памети овој тежок период, бидејќи вонредната состојба со пандемијата ги одложи сите гостувања во Европа и големата турнеја за македонците во Америка и Канада, но сепак е ова доказ дека може и со ова темпо да се живее кога мора.

Да ги почитуваме до крај предвидените мерки за заштита од Ковид-19 вирусот и да ја негуваме нашата македонска музика – додаде Миладиноски

За убав ден, ви го препорачуваме „македонскиот сплет“ на песни снимен токму во с.Јаорец.

Останатата дискографија преслушајте ја на неговиот официјален YouTube канал ТУКА, уживајте..

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Естрада

(ВО ЖИВО 20:30ч) Концерт на атрактивната Стојне Николова во придружба со кичевчанецот Даниел Божиноски и Мојсо

Avatar

Објавено пред

на

Уште еден „livestream“ концерт на нашата атрактивна Стојне Николова и Бобан Мојсовски во придружба на познатиот саксафонист од Кичево – Даниел Божиноски, во соработка со „IN TV & Mojso Production

Вистински спој за ултра музичко уживање на македонска музика, да ги почитуваме мерките и да останеме дома во одлично расположение!

Бидете дел и вклучете се во живо на официјалната фејсбук фан страна ТУКА во 20:30 часот.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Естрада

(ВИДЕО) Македонската поп-фолк кралица Стојне Николова со музички сет на „патриотски песни“

Avatar

Објавено пред

на

Нашата горда македонка, моментално би рекле и нашата поп-фолк кралица на сцената – Стојне Николова ќе ви го разубави денот со уште еден музички сет на безвременските „патриотски песни“

Уживајте и имајте прекрасен ден:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 4 часа

Облачно со локални врнежи од дожд и засилен ветер, продолжува период со облачно и нестабилно време

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен, повремено засилен северен ветер. На...

ХороскопПред 6 часа

Хороскоп за денес (27.05) среда

ОВЕН Ги решавате проблемите кои настанале поради туѓа вина и не ви е драго поради тоа. Можеби имате додворувач кој...

МакедонијаПред 10 часа

Од утре се укинува полицискиот час, од четврток со работа започнуваат угостителските објекти

Од утре и официјално ќе биде укинат полицискиот час, пред малку на прес конференција информираше пред малку премиерот Оливер Спасовски....

МакедонијаПред 15 часа

Вкупно 16 ново случаи на Коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката...

МакедонијаПред 16 часа

Дополнете резервоари, повторно зголемување на цените на нафтените деривати од ноќеска

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите максимални цени на горивата кои се зголемуваат за 2.50, односно 3.00 денари....

КичевоПред 19 часа

ЕВН Кичево: Денес времен прекин на електрична енергија дел од ул. „11-ти Септември“

ЕВН Македонија известува дека поради планирани зафати на електродистрибутивната мрежа на ден 26.05.2020 година, без напојување со електрична енергија ќе...

МакедонијаПред 1 ден

Денес на пладне регулаторна ќе одлучува дали ке поскапуваат нафтените деривати

Регулаторна комисија денес на пладне треба да ги утврди новите цени на горивата во Македонија. Нафтата на светските берзи во...

ХороскопПред 1 ден

Дневен Хороскоп (26.05) вторник

ОВЕН Денешната атмосфера во работното опкружување е прилично напната и вие сте понервозни од обично. Во вашиот љубовен живот постојат...

Здравје и убавинаПред 1 ден

Народен лек против холестерол и висок крвен притисок

Добро ни се познати благодетите од билките и нивните лековити својства. Различни билки вилјаат на различни состојби, а во прилог...

КичевоПред 2 дена

Вчера три лица од Кичево не го почитувале Полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие (24/25..2020 година), за време на полицискиот час и спроведувањето на мерките за ограничено движење и...

НАЈЧИТАНИ