Следете не

Занимливости

Дневен Хороскоп | 13.04 Сабота

Објавено пред

на

Овен

Можно е да не ја добивате поддршката за некој проект кој сакате да го реализирате на работа.

Ве очекува познанство со личност која ќе разбуди силни чувства за вас.

Можни се проблеми со зглобовите.

 

Бик

Ве очекуваат мали недоразбирања со колегите, но до крајот на денот ќе успеете да решите.

Ќе запознаете интересна личност која ќе ви покаже интерес кон вас. Ве очекува убав ден за љубов.

Можни се проблеми со алергиите.

 

Близнаци

Не можете да очекувате премногу нови ситуации денес на полето на работата. Овој ден ќе биде пасивен на полето на работата.

Не се сложувате најдобро со брачниот партнер. Доаѓа време кога размислувате за развод.

Лошо варење.

 

Рак

Успевате да дојдете до подобрување на полето на работата. Горди сте на себе поради тоа.

Наоѓате компромис во љубовта. Ќе ги решите сите проблеми од минатото.

Намалете го внесот на јаглени хидрати.

 

Лав

Загрижени сте за некоја ситуација, но исходот ќе биде многу позитивен.

Ви се допаѓа личност која во вас влева чувство на сигурност. Убаво се чувствувате еден покрај друг.

Мал пад на енергијата.

 

Девица

Можете да очекувате позитивни околности и решавање на некои дилеми кои ве мачеа досега.

Ве очекува возбудлива ситуација со партнерот. Уживајте во убавите моменти.

Се занимавате со спорт и рекреација, тоа е добро.

 

Вага

Ве очекува поволен ден доколку планирате продажба или било каков потфат на полето на работата.

Ве очекува убава комуникација со личност која сака повеќе од пријателство со вас.

Стомакот ви е чувствителен.

 

Шкорпија

Можете да очекувате добар ден во кој ќе ги решите сите проблеми на полето на работата.

Лесно ги покажувате своите чувства кон симпатијата. Доаѓа до почеток на врската.

Здравјето е добро.

 

Стрелец

Ве очекува мала штета на полето на работата или мала загуба па треба да водите сметка во однос на тоа.

Во вас се буди чувство на привлечност кон личност со која засега сте само пријатели. Подготвени сте за нешто повеќе.

Здравјето е одлично.

 

Јарец

Денеска ве следи среќа и се чувствувате добро на полето на работата. Можете да очекувате позитивен тек на ситуацијата.

Ако сте планирале да влезете во некоја сериозна врска, денешниот ден е поволен за тоа.

Проблеми со бубрезите.

 

Водолија

Ќе успеете да ги завршите работите кои чекаат на вас некое време.

Доаѓа можност за ново познанство и сериозна врска.

Зголемете го внесот на витамини.

 

Риби

Сите планови кои сте ги замислиле ќе бидат исполнети денес.

Партнерот ви е максимално посветен  и вашата врска е стабилна.

Внимавајте на ушите.

Занимливости

Само 1% од луѓето овде гледаат слон: на интернет кружи слика која вознемири многумина, обидете се да го пронајдете (ФОТО)

Објавено пред

на

Го најдовте ли слонот? Откако ќе го завртите екранот, ќе забележите дека двете дрвја од двете страни на ловецот ги формираат нозете на слонот додека дрвото од спротивната страна на сликата е стеблото на слонот.

Прочитај повеќе...

Занимливости

Неколку трикови успешно покажани за откажување на пушењето цигари

Објавено пред

на

Борбата со откажувањето од цигарите, денеска е една од најприсутните во полето на здравјето. За да им излезат во пресрет на пушачите кои сакаат да престанат, различни производители нудат фластери, електронски цигари, лекови, мастики. Но, на крајот повторно сè останува на вас.

Доктор Арун Кумар долги години им помага на пушачите да се откажат од цигарите. Тој вели дека прво мора да утврдите каков пушач сте, односно во кои ситуации посегнувате по цигарите. Ако утврдите зошто, односно ја процените причината, ќе најдете и начин како да престанете.

Праксата на Кумар покажа дека физичката активност ја намалува потребата за никотин. Тоа не значи да трчате маратон, но обична прошетка може многу да ви помогне. Главно треба да знаете дека пушењето е анти-стрес навика. Ги смирува луѓето. Затоа и треба да најдете помалку штетна алтернатива за да се ослободите од стресот, како што е медитирање, јога и масажа.

Еве кои трикови можете да ги искористите во битката со цигарите:

– Џвакајте цимет. Ја убива желбата за никотин.

– Солената храна ја убива желбата за цигара. Ако немате чипс при рака, ставете малку сол на врвот на јазикот.

– Кога ќе добиете желба за цигара јадете ореви, лешници, бадеми или суво овошје.

– Секогаш имајте мастики во себе.

– Ако пред да запалите цигара испиете малку млеко или изедете целер или морков, нема да уживате во цигарата затоа што ќе имате горчлив вкус во устата.

– Витаминот Ц ви е најголемиот сојузник во битката со цигарите. Затоа консумирајте лимони, портокали, црвена пиперка.

/denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

Напишете „The Last Of Us“ во пребарување на Google за изненадување

Објавено пред

на

Некој во Google е голем обожавател на The Last of Us – „Пребарување на Google“ сега има кул мало изненадување што ја слави реномираната сериска адаптација на франшизата на видео игрите на HBO.

Печурките се насекаде

За да го проверите, отворете Google, напишете „The Last Of Us“ и почекајте само половина секунда црвената печурка да се појави на дното на страницата со резултати од пребарувањето. Кликнете на неа и видете што ќе се случи.

Колку повеќе кликнувате на печурката, толку повеќе вашиот екран се полни со разни печурки, но за среќа, со едноставно кликнување на црвеното копче „X“ на дното, можете да исчистите се што се појавило на вашиот монитор.

Ова не е прв пат, а се надеваме не последен пат, да наидеме на вакви изненадувања преку пребарување на Google.

Извор: Mashable

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп2 часа

Хороскоп за четврток (9 февруари)

ОВЕН Денес не смеете да бидете расеани. И вашето внимание ќе биде одвлечено и може да пропуштите посериозни работи. Бидете...

Автомобили3 часа

Покачена добивка за Фолксваген во изминатата 2022 година

Германскиот производител на автомобили Фолксваген успеа да го зголеми оперативниот профит во 2022 година и покрај војната во Украина и...

Видео11 часа

Кој подобро ја слуша мама? Тиктокерка сними како им дава наредби на синот и кучето, видеото стана хит

Корисничка на TikTok им покажа на следбениците како си игра со својот син и кучето давајќи им команди да го...

Свет11 часа

(ВИДЕО) Сириско момче истакна видео до под урнатините, „незнам дали ќе преживеам или умрам“, страшни снимки од земјотресот во Турција и Сирија

Ужасно видео на сириско момче кое се сними под урнатини од катастрофалниот земјотрес стана вирално на социјалните мрежи. Во него...

На денешен ден19 часа

8 февруари – На денешен ден

1560.- Турските галии ја пуштиле во бегство шпанската флота под команда на војводата Медина во битката во Средоземното Море во...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за среда (8 февруари)

ОВЕН Започнете го денот со утринска гимнастика. Станете малку порано, вежбајте, но не го заборавајте и појадокот. Така ќе имате...

Свет1 ден

Бројот на жртви не запира, денеска надмина 6,200 луѓе, додека спасувачите и покрај лошите временски услови се обидуваат да извадат живи луѓе..

Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија денеска надмина 6.200 луѓе и се очекува тој да продолжи да...

Магазин1 ден

Дали ќе плаќаме за верификација на сметката и за Instagram и за Facebook?

Се чини дека Мета подготвува опција да им понуди на корисниците можност да платат за верификација на сметката на Instagram...

Свет1 ден

SpaceX ќе се обиде да го лансира Starship во март

Компанијата за прв пат ја поднесе документацијата за летот на Starship во 2021 година. SpaceX треба да добие одобрение од...

Магазин1 ден

Продажбата на конзолата PS5 надмина 32 милиони единици

До 31 декември 2022 година, Sony продаде вкупно 32,1 милиони конзоли за PlayStation 5. Само во последниот квартал од минатата...

НАЈЧИТАНИ