Следете не

Гејминг во Македонија

#ТАГНИ си некој што е лош во паркирање (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Гејминг

Данска на колена! 🇲🇰 Македонските кантеристи помеѓу најдобрите 16 во светот! (ВИДЕО+ФОТО)

Avatar

Објавено пред

на

Maкедонските CS:GO кантеристи од тимот на „Вилај Еспорт“ денес ја победија Данска и се пласираа помеѓу најдобрите 16 селекции во светот!

Натпреварите денес ги започнавме рано утрово против Намбија која ја совладавме со 16:1, потоа следуваше поразот од Израел со 16:6. За сега од 16 часот да ја совладаме Данска и да се пласираме помеѓу најдобрите 16 во светот.

Данците во денешниот натпревар можеби важеа и за мали фаворити, но сепак на крајот македонските кантеристи одиграа одличен натпревар и стигнаа до победата.

Натпреварот од елиминационата фаза се игра утре со почеток од 03:30 после полноќ по наше време, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Малезија.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата во текот на натпреварот.

Среќно момци во продолжение од турнирот!

Одиме напред! 🇲🇰🏆

Прочитај повеќе...

Гејминг

CS:GO Macedonia vs Denmark #2beOrNOT на светскиот IESF турнир

Avatar

Објавено пред

на

За некој момент поточно по наше време околу 15:20 ќе започне мечот кој ќе одлучува за нашиот пласман понатаму во CS:GO (Counter Strike) каде нашата репрезентација Macedonia кое го носи името Vilay ќе игра против тимот на Данска.

Нашата елита е сосема мотивирана, нашите Кичевчани Иван и Дуле концентрирано ги започнаа последните подготовки.

Дечките ги бранат боите на нашата држава, да им посакаме среќа!

Следете ги во живо линк

1. ТУКА

2. ТУКА

Или на Scoreboard ТУКА

Прочитај повеќе...

Гејминг

CS:GO – Тимот на Macedonia со дури двајца наши Кичевчани прават крш на IESF World Championship 2018 (LIVE)

Avatar

Објавено пред

на

Нашата репрезентација имаше чест да го отвори светскиот IESF турнир каде ги победи Намбијците 16:1 – повеќе ТУКА

Да ги поздравиме и нашите двајца Кичевчани кои ги бранат боите на нашата репрезентација – Иван Цветаноски и Дуле Кацески!

Плејадата продолжува, каде следен е тимот на Израел!

На линкот ТУКА можете да го следите мечот како и конечниот резултат по завршетокот преку Live Scoreboard или во ЖИВО преку единствениот livestream ТУКА

НАПРЕД!

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 48 минути

19.09 Четврток | Дневен Хороскоп

ОВЕН Не брзајте премногу со завршувањето на важни работни задачи, најдобро е сѐ да се одвива полека. Иако мислевте дека...

Временска прогнозаПред 6 часа

Влегуваме во зона на облачност, засилен ветер и услови за дожд

Облачноста доцна попладне и навечер ќе почне да се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд. Зголемена облачност...

ВидеоПред 9 часа

(ВИДЕО) Прекрасно доаѓа да се видат љубезни луѓе!

Стварно е прекрасно да се видат љубезни луѓе на планетата… Еве мал исечок за убав ден..

ЗабаваПред 14 часа

12 интересни факти за кафето

►Дејството на кафето е откриено во 9-тиот век во Етиопија, кога сточарот што ги пасел козите, забележал дека плодовите кои...

Временска прогнозаПред 14 часа

Вонредна временска прогноза: Вадете ја топлата облека од плакарите

Драстична промена на температурите во Македонија, најавуваат метерозлозите. Според нивните анализи температурите се значително под просекот за овој дел од...

Временска прогнозаПред 1 ден

Детална анализа: Огромна разлика во температури, од 36°C на 0, доаѓа студен фронт во нашата држава

Голем пад на температурите, постепено наоблачнување во текот на утрешното попладне и вечер како и северен ветер кој долж Повардарието...

ХороскопПред 1 ден

18.09 Среда | Редовен Хороскоп

ОВЕН Имате многу работа и не ви е лесно да ги завршите обврските сами. Потребна ви е поддршка и помош...

СпортПред 1 ден

ОДБОЈКА ЕП: По Белорусија на колена и Словенија! Горда МАКЕДОНИЈА, секоја чест момци!

Одбојкарите на Македонија по вчерашната победа над Белорусија, пред малку го совладаа и домаќинот Словенија со 3:1 во сетови, што...

КичевоПред 1 ден

ЈП „Студенчица“ – Кичево: Утре е можна заматеност на вода за пиење, поради прочистување на изворот

ЈП „Студенчица“ – Кичево ги информира корисниците на вода за пиење дека утре на ден 18.09.2019 година (среда) во периодот...

МакедонијаПред 1 ден

„Ќе играм на твојата матура сине“ – Ајде сите телефоните во раце за Мери од Кичево, бидете хумани!

Драги наши хумани луѓе, на чекор сме до целта Мери да замине на роботерапија во реномираната Неуро Медик – Клиник,...

НАЈЧИТАНИ