Временска прогноза Случувања

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време

Денес ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Минималната температура од 7 до 16, а максималната. Од 26 до 33 степени. УВ=6

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време со просечни дневни температури за овој период од годината.