Временска прогноза Случувања

Моментално сончево и тивко, попладне дожд

Од УХМР известуваат дека  денес ќе биде потопло, попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието.

Од недела ќе биде претежно сончево и топло, во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, главно во планинските подрачја

Close
error: Содржините се забранети за копирање!