Свет Случувања

(ВО ЖИВО) Ураганот Флоренс се приближува кон САД

Силен ветер и олуја почнаа на источниот брег на САД додека се приближува ураганот Флоренс, кој се заканува со обилни дождови и нагло зголемување на висината на Атланскиот океан што би можело да предизвика катастрофални поплави.

„Целосно сме подготвени за ураганот Флоренс додека олујата станува се посилна. Бидете внимателни!, предупреди на Твитер денеска претседателот Доналд Трамп.