Следете не

Кичево

(МЕГАГАЛЕРИЈА) Кичевчани со „Амадеус Бенд“ го најавија стартот на #лето2019 во ноќен клуб „Exclusive“

Avatar

Објавено пред

на

Вчера на 06.07.2019 сабота во полна сала и одличен амбиент стартуваше со работа ноќен клуб „Exclusive“. Кичевчани најпрво имаа прилика да се забавуваат со комерцијалните хитови на домашниот хост DJ Vix-Alex, за потоа во живо да се загреваат со најголемите хитови заедно со „Happy End Band“ – и секако „Амадеус Бенд“ кои започнаа со нивниот голем хит „Moja Zemlja

Кичевчани и гостите од другите градишта на пеколниот подиум пееја во еден глас, уживајќи до раните утрински часови со најголемите хитови, но неможе да се заборави специјалниот амбиент кога заедно со македонско знаме ги интерпретираа „Излези момче“, „Едно име имаме“, и останатите македонски безвременски изворни хитови во чест на присутните..

Нашиот тим во соработка со ноќниот клуб „Exclusive“ направи мега-галерија на оваа ноќ преку својот објектив, каде може да го доловите целосниот амбиент преку фотографија…

Уживајте:

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 1 час

Хороскоп за денес (16 Јули) Вторник

ОВЕН Препреките кои денес ви се појавуваат можат да бидат прилично тешки за вас. Бидете внимателни и смирени. Вашата самодоверба...

ЗабаваПред 4 часа

(ВИДЕО) МАЈСТОР: Возеше натоварен камион со трупци по речиси невозможна патека

Да бидете шофер треба постојано да сте внимателни и прибрани, но да бидете шофер на овој камион е нешто сосема...

ЖивотПред 9 часа

Ова се последните зборови на татко, кој своето срце го подари на неговиот син, чие време истекуваше (ВИДЕО)

Зборовите на храбриот татко се обвиткани во силни и бројни емоции, тие се вистински и неверојатно срцепарателни. На видеото при...

МакедонијаПред 9 часа

Нема пониски цени, вечерва горивата поскапуваат и ова е новата цена!

Од ноќеска поскапуваат горивата на бензинските пумпи во Македонија. Ако мислите да патувате – наполнете си го резервоарот. Регулаторната Комисија...

СветПред 1 ден

(ВИДЕО) Збирка на онака „селски нокаути“ од ракав, со фатални последици!

Сите сме биле сведоци на некакви си тепачки на улица, па затоа некој решил да собере се што е фатено...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен Хороскоп (15 Јули) Понеделник

ОВЕН Можеби ќе погрешите ако инсистирате на големи и драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во...

МакедонијаПред 1 ден

Скопјани се степале на „Д Фест“ поради паркинг

„На 14.07.2019 во 01,15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети Никола бил нарушен јавниот ред и мир...

КичевоПред 2 дена

(ГАЛЕРИЈА) Дождот не ги спречи кичевчани да уживаат на мега спектакуларниот концерт на Лозано!

Најголемата македонска ѕвезда пееше во својот град и направи концерт за паметење! И по енергичниот почеток, се нижеа неговите хитови...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (14 Јули) Недела

Овен Не е поволен викенд за работа бидејќи нема да може да ги остварите своите планови. Потрудете се тоа да...

НастаниПред 2 дена

(ФОТО) Лозано започнува мега концерт за паметење во својот град

Влатко Лозаноски вечерва го започнува својот прв солистички концерт со многу публика, но најзабележителни се најмладите фанови кои со нетрпение...

НАЈЧИТАНИ

Close