Следете не

Живот

Денес е 11-ти Ноември 2018. Важи за најмоќен ден во последните 100 години, еве зошто!

Ако чувствувате дека животот ви е успорен, ако се чувствувате болно и уморно од истите работи, 11. ноември сигурно ќе ви донесе здив на свеж воздух…

11. ноември е вибрациски моќен ден поради фактот што е 11. ден во 11. месец. и ние сме во годината со број 11, што го прави најмоќен ден во повеќе од последните 100. години.
1111 или 11/11 поседува духовно значење бидејќи се верува дека тоа е број на духовно будење и моќни нови почетоци. Кога честопати гледате 11:11 на часовникот или кога ве привлекува бројот 1111, тоа често укажува на идна промена или будење кое се појавува на хоризонтот.
Ангелите, духовните водичи и Вселената исто така ги користат броевите како начин на поврзување и комуницирање со вас. 1111 обично го користат божеските битија за да ви помогнат да изберете вистински правец и да ви го осветлат патот пред вас.
Во нумерологијата бројот 1 означува нови почетоци, но кога постои низа како датата 11. ноември (11.11), тоа создава силна енергија за денот која ни овозможува сите да се разбудиме со нов потенцијал.

Астрономите очекуваат ноќта на 11 ноември, меѓу 5 и 10 метеори да го понудат највпечатливото ѕвездено шоу на небото.
Метеорниот поток е наречен „Северна Таврида”, откриен уште во далечната 1869 година.
Ѕвездениот прав доаѓа од кометата „Енке”, а ројот ѕвезди ќе биде голем заради нејзината обемност. Ќе паѓаат ѕвезди со различен интензитет.
Астрономите изјавуваат: Доцните часови се погодни за набљудување. Подобра видливост постои на места каде што загадувањето е минимално – т.е. – далеку од градските светла.
Ако го видите тој природен феномен, не заборавајте да си посакате желба!
Единаесеттиот ден од единаесеттиот месец вибрациски е секако силен, а бидејќи се наоѓаме во годината со број 11, овој 11. ноември ќе биде најмоќниот ден во последниве 100 години. 1111 или 11/11 поседува посебно духовно значење, бидејќи се верува дека тој број означува духовно будење и моќни нови почетоци.
Поради тоа, на 11. ноември е вистинско време да го проемните својот живот, да поставите цели или подлабоко да копате за да ја откриете вистината! Нови будења, нови информации и ново ниво на просветленост – се’ тоа е возможно на овој ден поради оваа енергија.

Значењето на 2018. година
Последен пат ваква универзална година со бројот 11 сме дожувеале во 2009, а пред тоа во 1910 така што повеќе од 99% од светската популација искусува една или две Универзални години со вибрација на бројот 11 во својит живот.
Имаме можност да живееме живот во кој сме љубезни едни кон други, во кој живееме во склад со Земјата и служиме на нешто поголемо од нас.
Нашата универзална година со бројот 11 е повик на будење, повик да се потсетиме на Шамбала, да се потсетиме дека светот се чувствува убаво кога своите животи ги доживуваме низ нашето срце и да одлучиме да создадеме Шамбала во се што работиме, да бидеме најдобри во себе и да ги поттикнуваме другите да го прават истото.

Конечни мисли за овој важен ден
Ако чувствувате дека животот ви е успорен, ако се чувствувате болно и уморно од истите работи, 11. ноември сигурно ќе ви донесе здив на свеж воздух
За да ја искористите енергијата на 11. ноември во своја корист морате да ја активирате. Морате да го отворите срцето за енергијата и да и посакате добредојде во вибрациите на новите почестоци.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 3 часа

Кичево: #TrashTag еко-акција во населба „Иванидол“ во недела на 31.03 – 10:00ч

Во борба против загадувањето и чувањето на здрава и почиста средина, граѓаните од населба „Иванидол“ – Кичево организираат доброволна #trashtag...

ЗабаваПред 4 часа

Понекогаш и крокодилот е добар такси превозник (ВИДЕО)

Крокодилот некогаш може да изненади со своите добри намери кон останатите животинчиња, погледнете го овој превоз на вода:

КичевоПред 7 часа

Нема активни пожари, изгаснати сите пламени јазици околу Кичево

По напорните обиди во претходните две деноноќија, кичевските пожарникари ги изгаснаа сите пожари што се појавија на неколку локации во...

Социјални мрежиПред 8 часа

Фејсбук акција! Избришани лажни профили, во нив Македонија на мета и останатите земји

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе ги избрише лажните профили од Македонија,Косово,Иран и Русија. Станува збор за профили за кои се...

ЗабаваПред 15 часа

Премиерно на YouTube: Вака изгледа веќе големиот хит „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст тајм“

Мартин и Стефан Филиповски вчера ја промовираа „Нешто ќе те питам бабо“, преработката на старата македонска песна. Денес слушнете ја...

СветПред 16 часа

Синот на Михаел Шумахер ќе тестира со Ферари уште во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на...

СветПред 17 часа

Типов сакаше да краде во маркет, па си го доби квалитетно! (ВИДЕО)

Опуштено си влезе во маркетот за да краде, но одеднаш се тргна наопаку… Pa neka krade ponovo… 👊👊 😁#pljacka #lopov...

Временска прогнозаПред 20 часа

АПРИЛ 2019 ќе биде екстремно топол месец во поголем дел на Европа

Феноменот ЕЛ НИЊО полека но сигурно ја загрева Европа а тоа се гледа по долгиот период на натпросечно високите температури...

ЗабаваПред 21 час

Дневен хороскоп (26.03) Вторник

Овен Поволен ден ако сте планирале ново патување. Можете да очекувате убав ден за работа. Тежок период на полето на...

МакедонијаПред 23 часа

Во недела започнува летното сметање на времето

Во недела, на 31-ви март, ќе започне летното сметање на времето со поместување на стрелките на часовните за еден час...

Во тренд