Забава Хороскоп

Дневен хороскоп за 13.08 Понеделник

Овен

Работа – Ќе играте интересна игра денеска. Не се откажувате од своите цели, бидејќи потребни ви се повеќе финансии.       

Љубов –Сакате да сте сами по секоја цена. Не се плашете да го кажете тоа што го мислите. Доаѓаат добри денови.    

Здравје – Зголемете го внесот на витамини.               

Бик

Работа – Имате праведен став за многу работи, но се чини дека тоа не им е важно на другите. Сакате да го поправите впечатокот кој го оставате, имате поддршка од колегите, но треба повеќе да верувате во себе.

Љубов – Размислувате само за работата и немате време за љубов. Имате отворен и јасен став и тоа е добро.

Здравје –Опуштете се.               

Близнаци

Работа –  Денеска конечно можете да се подготвувате за големи успеси. Поддршката ви е важна од страна на колегите.  

Љубов –Пожртвуваноста која ја чувствувате веќе некое време од страна на партнерот кај вас за чудо буди некаков сомнеж. Слободните претставници на овој знак се родени во некоја Риба.   

Здравје – Внесувајте течности.        

Рак

Работа – Имате задача да се осврнете и да погледнете наоколу. Внимавајте на своите потези.           

Љубов –  Не можете да се отргнете од впечатокот дека саканата личност е одалечена од вас. Бидете пооопуштени.

Здравје – Стрес.        

Лав

Работа – Сакате да се ослободите од многу работи. Не постои нешто што би можело да ве запре на патот кон успехот.   

Љубов – Во лоша фаза сте.    

Здравје – Внимавајте во сообраќајот.    

Девица

Работа  – Ви требаат повеќе финансии, но тоа не е можно во овој момент. Останете доследни на своите обврски.

Љубов –Зголемена љубомора од еден Рак или Бик. Но, вам не ве интересира тоа. Имате силен став дека сакате да ги избегнете непријатните ситуации.  

Здравје – Дигестивни проблеми.                  

Вага

Работа – Оставате впечаток дека сте силна личност. Нудите одлични идеи за проектот за кој работите. Можете да се потпрете на еден Јарец.  

Љубов – Сметате дека некој ви се меша во љубовниот живот. Сакате да преземете радикални грешки.    

Здравје – Настинка.            

Шкорпија

Работа – Имате цврст став за многу нешта. Сакате повеќе за себе, а другите не ве интересираат.

Љубов – Не се откажувајте од една личност на која често мислите. Имате добро разработена стратегија како да го освоите срцето на оваа личност.  

Здравје  – Солидно.         

Стрелец                 

Работа – Веќе подолго време не можете да го канализирате притисокот, потребен ви е одмор.     

Љубов – Тензијата во врската продолжува. Можеби негативно ќе бидете изненадени од ставот на личноста која многу ви значи.

Здравје – Ви треба одмор.              

Јарец

Работа  –  Чувствувате победа во борбата која ја водите. Не сте сами во овој проблем, а соработката со една Девица или Рак може многу да ви помогне.

Љубов –  Сметате дека партнерот многу ве има повредено и дека треба да им простите. Но, ќе мора да почекате овој пат.  

Здравје – Добро.            

Водолија

Работа   – Од вас се бара поголема соработка од она што моментално го нудите. Некој смета дека вредите многу, но дека не сте тимски играч.        

Љубов –  Не сте од оние кои бараат поддршка од пријателите во љубовта. Сакате опуштена варијанта.        

Здравје – Стрес.        

Риби

Работа – Се снаоѓате одлично со професионалните обврски веќе некое време. Поставени сте како лидер.        

Љубов – Трошите време на личност која не ви значи многу и тоа многу ви пречи. Ќе раскинете.             

Здравје – Тахикардија.