Следете не

Занимливости

Редовен Хороскоп | 19.11 Понеделник

Објавено пред

на

Овен

Можно е да ве очекуваат лоши околности на полето на работата и да дојде до мали проблеми.

Можно е љубовниот однос со саканата личност се повеќе да се влошува. Бидете внимателни што кажувате.

Настинка.

Бик

Иако доаѓа прилив на пари, можно е да не сте премногу задоволни со ситуацијата на работа.

Саканата личност не се однесува онака како што очекувате и на некој начин размислувате за раскинување.

Зголемен апетит.

Близнаци

Не донесувајте никакви радикални одлуки, особено ако водите приватен бизнис. Почекајте подобри денови.

Ви пречат некои постапки на партнерот.

Очите ви се чувствителни.

Рак

Се чувствувате несфатено, бидејќи сметате дека никој не го забележува вашиот труд.

Чувството на збунетост ви преовладува на полето на љубовта.

Можна е несоница.

Лав

Кога сите работи ќе се соберат, вие одлично ја вршите својата работа.

Ако сте слободни, ќе имате интересна понуда од еден Стрелец.

Намалете ги цигарите.

Девица

Кога станува збор за прецизноста, ви нема рамен. Пробајте да внесете малку спонтаност во работата.

Љубоморни сте без потреба.

Преморени сте.

Вага

Не влегувајте во непотребни расправии со колегите и претпоставените. Тие можат да бидат кобни на вас.

Еден Лав се труди да допре до вас со денови. Дозволете го тоа.

Здравјето е одлично.

Шкорпија

Интуитивни сте и креативни. Имате успех, особено ако се занимавате со уметност.

Вашата заинтересираност преминува во опсесија. Не можете да ја скротите страста кон личност родена во знакот Риби.

Намалете го алкохолот.

Стрелец

Имате одличен план како да ја зголемите заработката. Пробајте да остварите соработка со некој кој има исти амбиции како вас.

Флертувате со личност која е многу сериозна.

Одлично се чувствувате денес.

Јарец

Барате најефикасно решение како да ја зголемите заработувачката. Ви пречи тоа што некоја влијателна личност се сомнева во вас.

Работите се онакви какви што сте ги испланирале.

Стомачни тегоби.

Водолија

Може да се укаже прилика за краток службен пат. Искористете ја.

Партнерот е загрижен поради вашиот студен став.

Болки во мускулите.

Риби

На работа сте комуникативни и преземате иницијатива. Колективот е воодушевен од вас.

Не претерувајте со лагите во љубовта. Си играте со оган.

Ревматски тегоби.

Занимливости

Предмалку „7-ца“ падна на тикет кој е уплатен во Кичево, среќниот добитник доби пола милион евра

Објавено пред

на

Вечерва падна рекордната седмица на лото од Државна Лотарија во Кичево, која изнесува неверојатни 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Според досегашните информации ливчето било уплатено во објект „Детелинка“ во Кичево со комбинација која гласи 2,10,11,12,24,36,37

Инаку иако не е потврдено дали среќниот добитник е жител на град Кичево, кичевчани од секогаш ги играат најдобрите игри на среќа, и се закитуваат со вредни награди, во 2019-та година најсреќен од Кичево беше Зоран Митаноски кој освои 200.000 евра, како и семејство лани од Кичево кои исто така од ова продажно место Детелинка изгребаа инстант лоз во играта „Доме, сладок доме“ и добија стан во Скопје со големина од 59 квадрати со гаража.

Кој и да е добитник, од нашиот портал упатуваме честитки!

Прочитај повеќе...

Занимливости

Дали сте знаеле зошто овие три намирници нема потреба да се мијат со вода?

Објавено пред

на

Сигурно не сте знаеле дека овие три намирници воопшто не треба да ги миете, а еве и поради што се тврди такво нешто:

1. Јајца

Лушпата од јајцето содржи посебен премаз со цел јајацето да го заштити од бактерии. Водата ја уништува оваа заштита па затоа не е добро да ги миете јајацата, а нема ни потреба.

2. Тестенини

Врвните готвачи велат дека миењето на тестенините би требало да биде прогласени за противзаконско бидејќи на тој начин се отстранува скробот кој подоцна е потребен за сосот одлично да се спои со тестенините. Варените тестенини можат да се стават под вода доколку се предвидени за салата или за вок.

3. Печурки

Печурките добро апсорбираат вода и затоа не е добра идејата да ги миете, илу уште полошо е да ги потопувате. Ако го правите тоа тие ја губат еластичноста и стануваат поподложни на расипување.

Земјата од печурките можете да ја отстраните со обична четкичка, или со кујнска хартија.

Извор: denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Што има во бесконечноста, ѕирнете со неверојатниот зум до месечината

Објавено пред

на

Може да се разговара на многу теми за NASA или SpaceX, а може и со твојот Nikon P900 или P1000, кој доаѓа со 24-2000 мм, односно 24-3000мм леќи што можат да извадат над 83x оптички зум да се забавуваш до месечината.

Еве како тоа би изгледало, иако верзиите P на Nikon се релативно стари, уште држат цени на пазарот и несомнено се во топ 5 зумови во светот.

Погледнете го неверојатното видео, наш македонски продукт:

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Свет2 часа

Сан Франциско им дозволува на полициските роботи да користат смртоносна сила

Одборот на супервизори во Сан Франциско гласаше да им се дозволи на полициските роботи да користат смртоносна сила во екстремни...

Магазин2 часа

Протекоа информации за MIUI 14 пред официјалното лансирање

Сите новости ги објави корисникот на Twitter @kacskrz, а MIUI 14 ни носи нова системска архитектура со претходно инсталирани апликации...

Магазин2 часа

Дали Apple ве лажеше за приватноста?

Со зголемената загриженост за приватноста на податоците, Apple прибегна кон паметен маркетинг и ТВ реклами за да ги увери корисниците...

Магазин2 часа

Twitter ја прекина политиката за дезинформации за корона

Долгогодишните напори на Twitter за борба против дезинформациите за коронавирусот завршуваат, барем засега. Twitter почна да се занимава со дезинформации...

Магазин2 часа

Еве Viber услуга што не ја користите и која може да ви заштеди пари

Rakuten Viber пред празниците им понуди на своите корисници нова услуга Viber Out Rakuten Viber, една од најголемите глобални комуникациски...

Магазин2 часа

Криминалците го користат популарниот предизвик TikTok за да го направат невидлив малициозен софтвер за крадење податоци

Злонамерниот софтвер го користи популарниот предизвик TikTok за ширење на малициозен софтвер за крадење податоци преку лажна апликација која досега...

Магазин2 часа

Лионел Меси стана лик во играта на Call of Duty, а на фановите едно им пречи (ВИДЕО)

Лионел Меси стана лик во видео игрите Call of Duty Modern Warfare II и Call of Duty: Warzone. Меси е...

На денешен ден6 часа

2 декември – На денешен ден

1254 – Сицилијанскиот крал Мафред ја поразил папската војска во битката кај Фоџа и го задржал своето кралство. 1547.- Починал...

Македонија8 часа

Со последното намалување на цените на нафтените деривати, дизелот и бензинот од денес се продаваат по иста цена за литар

Дизел горивото од денес се продава со намалена цена за два денари од литар, додека пак цената на бензините останува...

Временска прогноза14 часа

Целосна метео анализа за месец декември, ова се најновите вести

Според најновите анализи кои ги направивме со помош на најпрецизните нумерички модели во светот, месец декември оваа година ќе биде...

НАЈЧИТАНИ