Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | Среда 26.12

Овен

Иако многу работи не се како што очекувате, немојте да се грижите премногу.

Со саканата личност минувате низ добро и зло. Убави заеднички моменти.

Вкочанетост.

Бик

Незадоволството со моменталната работа може да донесе до промени. Овој ден е тој кој ќе пресуди.

Врската е дојдена до точка до која морате да одлучите на која страна ќе одите.

Добро се чувствувате.

Близнаци

Задоволни сте со моменталната ситуација. Поголем дел од плановите лесно се остваруваат, продолжете така.

Се поголема привлечност чувствувате кон моменталниот партнер. Можно е да почнете да живеете заедно.

Можни се хронични тегоби.

Рак

Новата работа ве поттикнува да давате се од себе за да се истакнете, но имате проблем да се вклопите во колективот.

Пред вас е нова љубовна авантура која нема да трае долго, но долго ќе ја паметите.

Одлично се чувствувате.

Лав

Одлуките кои ќе ги донесете се исправни. Умеете да ги согледате проблемите од вистински агол.

Ве очекува убав ден со саканата личност.

Здравјето е добро.

Девица

Задоволни сте од моменталната ситуација на работа и горди сте на себе.

Самотијата ви годи и не сакате врска.

Внимавајте на здравјето.

Вага

На работа не ве очекуваат големи промени, можете да се опуштите и да дозволите работите да се одвиваат по својот тек.

Денес е одличен ден за слободните Ваги. Нова личност ќе разбуди симпатии во вас.

Имате многу позитивна енергија во себе.

Шкорпија

Денес ќе почнете да ги реализирате идеи кои долго тлееја во вас. Имате многу енергија за нивна реализација.

Ве очекува изненадување од саканата личност.

Не претерувајте со слатките.

Стрелец

Пред вас е променлив период на успеси и порази. Не паничете.

Вашата врска е далеку од сјајна, но свесни сте за своите грешки.

Можни се проблеми со варењето.

Јарец

Денес е подобро да здивнете и да ги оставите плановите за друг ден.

Иако привремено се чувствува запоставено од ваша страна, саканата личност се уште ве сака. Посветете и се повеќе.

Се чувствувате добро.

Водолија

Немате за што да се пожалите кога станува збор за работата.

Љубовните сомнежи кои долго ве мачеа се разрешени. Сега сте во среќна фаза, уживајте.

Избегнувајте алкохол.

Риби

Атмосферата на работа е присутна благодарение на добрите односи со колегите.

Постојат искрени емоции меѓу вас и вашиот партнер. Уживајте во среќата.

Грижете се за својата кожа.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 10 часа

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 18 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 19 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 21 час

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 22 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 24 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close