Следете не

Балкан

Јован четири часа пред да се убие, на фејсбук пишал потресен статус

Јован В. од Белград извршил самоубиство четири часа откако своите намери Во пораката која ја објавил на својот фејсбук профил, впечатливо е дека самоубистото го направил поради распад на семејството, односно поради тоа што жената го оставила и му ги одзела двете деца, а тој со тоа не можел да се помири.

Пред две години ме напушти жената и ги одведе нашите деца. Останав сам. За тие две години направив се што знаев и умеев, и преку законот, судот и и полицијата. Два пати ме натера да одам во затвор, но јас сепак откако ќе излезев клечев и молев, носев цвеќе, слики, си заминував или во солзи или со полициско возило. За било каква шанса, прегратка, разговор за шанса да се покаам за гревовите, да го вратам семејството дома, да ги прегрнам, да почнеме од почеток, децата да ни бидат заедно. Да се борам и крваварам за мојата фамилија. Моите деца да не го поминат она што го поминав јас. Се пробав, не успеав и сега доаѓам од Германија повторно да пробам и дознавам дека мојата жена отишла кон друг човек, напишал мажот.

Целиот фб статус погледнете го во продолжение:

Пријателите веднаш повикале полиција откако го виделе статусот на фејсбук, но како што пренесуваат медиумите било предоцна.

 

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 3 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 5 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 7 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 14 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 14 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 14 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 15 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 18 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ