Следете не

Видео

(ВИДЕО) Најинтересните „плашења“ во популарното шоу Елен во живо, погледнете

Avatar

Објавено пред

на

Најпознатото популарно американско шоу Елен е познато по тоа што секој од гостите е во неизвесност за некаква си сцена која за момент ќе им го одземе здивот…

Погледнете ја оваа видео компилација од „дешавки“ ..

Видео

(ВИДЕО) На ракија проба да јава коњ, но некако не му одеше…

Avatar

Објавено пред

на

Кутриот „малку“ се напил и не може сега ниту да се качи на коњот.

Очигледно сега се му е недостижно:

Прочитај повеќе...

Видео

ФОТО+ВИДЕО: Продолжуваат немирите во Парламентот на Хонг Конг, се бара оставка од Лам

Avatar

Објавено пред

на

Продемократските пратеници во Хонг Конг денеска ја повикаа лидерката Кери Лам да поднесе оставка, за време на собраниска седница која повеќе пати беше прекинувана затоа што неколку политичари биле исфрлени од Парламентот.

Хаосот во Парламентот на Хонг Конг трае неколку дена, во време кога Лам се обидува да одговори на прашања за својата годишна политика. Како и годишниот говор, Лам беше принудена и одговорите на прашањата да ги емитува преку видео снимка.

Маскирани напаѓачи вчера со ножеви и чекани го нападнаа лидерот на едно од од најголемите продемократски движења во подрачјето под кинеска власт. Организацијата за заштита на човекови права Амнести Интернешнел ги повика властите да го истражат „застрашувачкиот напад“.

Продемократските пратеници бараат оставка од Кери Лам затоа што, како што тврдат, има „крв на своите раце“.

– Веќе кажав дека ќе бидеме понизни, ќе слушаме различни мислења и ќе основаме стручна комисија за да најдеме излез од моменталната ситуација, им рече Лам на пратениците.

Прочитај повеќе...

Видео

(ВИДЕО) Формула 1 од секојдневниот живот, пит-стоп и брзина!

Avatar

Објавено пред

на

Лесно им е на Ф1 конструкторите и инженерите да летаат како струја, нека дојдат на гостински терен кај ѕидарите со количка за малтер да прават пит-стоп..

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 6 часа

Викенд акција на производи во АТВА Маркети – Кичево

Денес и утре продолжуваат акциите на производи по пониски цени! Посетете ги АТВА Маркетите уште веднаш!

МагазинПред 15 часа

Редовен Хороскоп (19.10) Сабота

ОВЕН Иако сакате да ја промените работата, имате впечаток дека сѐ уште не сте сосема подготвени на тој чекор. Не...

КичевоПред 16 часа

(ГАЛЕРИЈА) Вечерва во Кичево беше успешно реализиран хуманитарен концерт наменет за доизградба на црквата „Св.Атанасиј“ од с.Миокази

Денес, петок 18.10.2019 успешно се реализираше хуманитарен концерт чии финансиски средства од продадените карти директно се наменети за доизградба на...

КичевоПред 21 час

Кичевчани спремно е се за одржување на Хуманитарен концерт, повелете

Спремно е се за реализација на Хуманитарниот концерт за доизградба на светиот храм во с.Миокази – Св.Атанасиј. Настанот ќе го...

ВидеоПред 2 дена

(ВИДЕО) На ракија проба да јава коњ, но некако не му одеше…

Кутриот „малку“ се напил и не може сега ниту да се качи на коњот. Очигледно сега се му е недостижно:

ХороскопПред 2 дена

Денешен Хороскоп (18.10) Петок

ОВЕН Може да очекувате фаза која ќе биде многу поволна за вас. Ќе успеете да остварите стабилизација на работа. Ве...

Живот и стилПред 2 дена

Обратна психологија на жените: Вака се врти маж на мал прст

Не за џабе се вели: „Мажот е главата на семејството, но жената е вратот”. Таа е таа која има способност...

КичевоПред 2 дена

(ФОТО) Конечно се започна со „асфалтирање“ магистралниот пат на излез од Кичево

После речиси месец и половина возење како „по шини“ врз огромен број концентрирани честички „прашина“ денес механизацијата започна да го...

СпортПред 2 дена

Ла Лига повторно со иницијатива да се играат првенствени натпревари надвор од Шпанија

Раководството на шпанската Ла Лига не се откажува од идејата да се игра првенствен натпревар во друга земја. Според објавеното...

БалканПред 2 дена

Малолетничка си го убила бебето – и помогнала мајка и

Уапсена е малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а во тоа и помогнала и нејзината мајка. Според неофицијални...

НАЈЧИТАНИ