Следете не

Хроника

Познати се трагично загинатите членови кои со Коби биле во хеликоптерот

Avatar

Објавено пред

на

Во хеликоптерот покрај Коби и ќерката Џана, биле и нејзина другарка заедно со нејзиниот родител. Петтото лице кое загина во несреќата е пилотот на хеликоптерот.

Џана и нејзината другарка, како што пренесуваат американските медиуми, патувале на женски кошаркарски натпревари во млади категории на кој заедно настапувале за својот тим во непосредна близина на Лос Анѓелес. Коби и таткото на другото девојче патувале како нивна поддршка за тој натпревар.

Во живо следете ги најновите детали:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Случувања

Нуркачкиот тим на МВР го пронајде безживотното тело на 16-годишното момче кое го загуби животот во Преспанското езеро

Avatar

Објавено пред

на

На 04.08.2020 околу 14.00 часот во водите на Преспанското Езеро од страна на нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР беше пронајдено безживотното тело на 16-годишното момче од Ресен, за кое на 02.08.2020 било пријавено дека исчезнало во водите на езерото кај туристичката населба „Претор“.

По насоки на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Извор: МВР

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Случувања

Несреќа го потресе с.Дебреште и околината, од трактор паднало шест годишно дете и им подлегнало на повредите

Avatar

Објавено пред

на

Вчера на 22.07.2020 во 19.40 часот во с.Дебреште, прилепско, додека А.А.(27) од с.Дебреште управувал трактор „имт-539“ без регистарски таблици, од тракторот паднало шестгодишно дете, кое се превезувало со него, и се здобило со повреди, по што било пренесено во Градска болница Прилеп каде што лекар констатирал смрт.

Увид извршила екипа Полициската станица Прилеп во присуство на Јавен обвинител.

Извор: МВР

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Случувања

Почина нашиот омилен Dj Icko од Антена5 радио, почивај во мир легендо!

Avatar

Објавено пред

на

Со неверување ја примивме веста за нашиот пријател и долгогодишен омилен DJ, за нашиот Dj Ickо. 

Долги години работеше во „Антена 5“ радио.

Неговите колеги, пријатели и соработници уште рано утрово започнаа да споделуваат фотографии со познатиот диџеј, преку кои жалат за прерано згаснатиот живот.

Како што пишуваат одредени медиуми, Ицко веќе подолго време бил хоспитализиран, но за жал не успеа да ја добие битката со вирусот.

Тој ќе остане запаметен како еден од луѓето кој допринесе за развој на македонската електронска сцена.

Текст: Слободен Печат

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 2 часа

Хороскоп за денес (11.08) вторник

ОВЕН Ве очекува фаза која не е многу поволна за вашата работа. Подгответе се за некои проблеми. Ви изгледа дека...

МузикаПред 6 часа

Во Кичево: Приватни часови по музика за вашето дете по „Ударни инструменти, Саксофон-Кларинет и Клавијатури“ по промотивни цени!

За прв пат во Кичево, приватни музички часови за ударни инструменти „тапани, тапан“, саксофон/кларинет, клавијатури, теорија на музика во поширок...

МакедонијаПред 7 часа

Денес 109 новозаболени, 7 се од Кичево, 2 од Македонски Брод..

Во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 20 -Куманово...

МагазинПред 11 час

Колку долго треба да трае сексот? „Ова е магичната бројка“

И додека сексуалните преференци и интереси можат значително да се разликуваат од личност до личност, колку долго треба да трае...

ЗабаваПред 13 часа

Не смеете да ги правите овие 6 работи пред спиење!

Шест изненадувачки работи што не треба да се прават пред спиење, инаку ве чека непроспиена ноќ! ТОПОЛ ТУШ – Ја...

МагазинПред 13 часа

Еве како да го победите стравот од летање

Еве неколку корисни совети кои можат да ви помогнат да го надминете стравот што (веројатно) прилично ве спречува во животот....

ХороскопПред 1 ден

Дневен Хороскоп (10.08) понеделник

ОВЕН Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно...

МакедонијаПред 1 ден

До денес во Кичево 196 случаи – 116 активни, по градови бројките на дистрибуција на Коронавирус се следни

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11839, бројката на оздравени пациенти е 7664,...

МакедонијаПред 1 ден

Денес 85 новозаразени, 7 нови и 7 излечени од Кичево, носете маски, спречете ширење на Ковид-19!

Во последните 24 часа се направени 1188 тестирања, а регистрирани се 85 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 32 -Куманово...

МакедонијаПред 1 ден

Максимално не почитување на законот за носење маски во Охрид и Кичево

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 78 прекршоци за неносење...

НАЈЧИТАНИ