Следете не

Живот

Ако првото утринско кафе го пиете со оваа намирница, по 20 дена ќе имате неверојатни резултати!

Покрај тоа што има убав вкус, кокосовото масло има благотворно дејство на здравјето и изгледот: ја зајакнува косата, кожата е понежна и хидрирана, а може да Ви помогне и во процесот на слабеење.

Сè што треба да направите е секое утро во првото утринско кафе да додадете кокосово масло и да ги следите резултатите. Кокосовото масло има позитивни ефекти на здравјето, па снабдете се со органско кокосово масло кое нема да Ве чини многу.

Секое утро, во првото утринско кафе, без разлика дали е турско или обично кафе, ставете полна лажица кокосово масло. Ова нека биде замена на шеќерот и бидете сигурни дека секогаш ќе заборавите на него.

После една недела ќе забележите зголемена енергија, бидејќи маслото е богато со здрави масти кои ги согоруваат непотребните масти во организмот и нивното претварање во енергија. Без диети и напорни тренинзи можете да изгубите 2 сантиметри и веднаш ќе забележите дека имате помалку масти на стомакот, а исто така ќе имате и помал струк.

Кожата на лицето ќе Ви биде понежна и хидрирана, а ќе забележите дека за време на менструалниот циклус нема да имате толку многу болки.

Кокосовото масло ќе Ви помогне околу настинките и грипот, бидејќи маслото е богато со лауринска киселина која ги убива штетните вируси и бактерии.

Покрај тоа што можете да го пиете во кафето, два пати неделно можете да ставате облоги од кокосово масло на стомакот и бутовите. Кожата ќе биде хидрирана и понежна, а целулитот ќе Ви се намали. Бидете свесни дека овој процес мора да потрае, па бидете упорни.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 2 часа

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 7 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 12 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 17 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 21 час

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 21 час

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 21 час

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 23 часа

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close