Свет Случувања

ПУТИН ЅВЕЗДА НА СВАДБАТА НА АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ: Цела Австрија го чекаше Путин да пристигне на свадба – дојде и Курц со целата влада! (ВИДЕО)

Рускиот претседател, Владимир Путин и покрај низата реакции од страна на политичарите во Австрија, сепак присуствуваше на свадбата на 53 годишната австриска министерка за надворешни работи, Карин Кнајсл.

На социјалните мрежи но и во медиумите се појавија фотографии на кои се гледа како рускиот претстадател танцува со австриската министерка за надворешни работи. Дел од медиумите пренесуваат дека иако тој на свадбата присуствувал кратко сепак успеал да го привлече вниманието на јавноста откако заиграл со невестата

Рускиот претседател претходно за австриската министерка но и присутните гости приреди уште едно изненадување, а тоа беше државниот ансамбл „Донски козаци“, кои приредија незаборавна музичка точка.

Putin verabschiedet sich aus Gamlitz

Nach ca. einer Stunde und mit einem Autogramm auf dem "Just Married"-VW des Paares verabschiedet sich Putin ganz locker und auf Deutsch von den Gästen: "Auf Wiederschauen!" Alle Infos zur Kneissl-Hochzeit gibt es in unserem Live-Artikel -> https://goo.gl/ZMAvpQ

Geplaatst door Kleine Zeitung op Zaterdag 18 augustus 2018