Следете не

Свет

Шокантни сцени: Тинејџер проба да ги изгази полицајците, овие го застрелаа (ВИДЕО)

По затворањето на еден ноќен клуб во Лејкленд, Флорида, стотина луѓе останале во уличката од клубот каде имало голема гужва, а неколку автомобили биле паркирани во близина. Поради тоа, на терен да интервенира излегла и локалната полиција.

Додека полиција им говорела на луѓето да се разидуваат полека, забележале еден „Camaro“ за кој имале сознанија дека е украден.

Кога се приближиле до возилото, возачот нагазил на гасот и се обидел да го прегази полицаецот кој скокнал меѓу два автомобили за да се спаси.

Возачот продолжил со нападите со возилото, па патем удрил во неколку автомобили. Полицајците отвориле оган и го погодиле возачот. И утврдило дека има само 17 години, а во прашање е Мајкл Џером Тејлор кој бил на условна слобода, а и бил познат на полицијата по кражби, брзо возење и други кривични дела. Како што се наведува, целиот инцидент траел 42 секунди.

Тејлор починал во болница од здобиените повреди, а истрагата утврдила дека во возилото имал и оружје.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close