Временска прогноза Македонија Случувања

Толку од сонце и куси ракави, спремете се за дожд, студ и снег на повисоките места

Од УХМР известуваат дека во наредните денови времето ќе биде променливо облачно и постудено со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките планини со услови за снег, особено в среда.

Пообилни врнежи се очекуваат в понеделник.

Повремено ќе дува засилен северен ветер, а дневните температури позначително ќе опаднат.