Следете не

Кичево

Ново во Кичево: Официјално отворање на CheckIn „Coffee & Snack Bar“

Објавено пред

на

После подолго време во нашиот Кичевски етер, утре со работа стартува CheckIn – Coffee & Snack Bar.

Локалот се наоѓа веднаш спроти НОБ или по лесно кажано во непосредна близина на Бутик „Бебе“ во новата зграда на приземје.

Сабота 18.08.2018 со старт од 08:00ч започнуваме, ве поканува тимот на CheckIn, а ние посакуваме успешна работа и што повеќе гужва! 🙂

Кликнете присуствувам на официјалниот facebook настан

Кичево

„La Casa“ викенд: Петок со легендарните „Куку Леле“, во сабота „Тони Андреев“ во живо

Објавено пред

на

Дуото со секоја песна – своја историја, дуо на двајца маестрални пејачи, покрај неоспорливиот квалитет на нивните музички дела и тоа како можат да се пофалат со едни од најзапомнените и најекстравагантни видео спотови, „Куку Леле“ или легендарните Роберт и Панки – овој петок доаѓаат во кичевскиот локал „La Casa“, журката е закажана после 21:00 часот, 10.12.2021.

Ден потоа во сабота вечерта исто така после 21:00 часот е во рацете на „Тони Андреев“, момче кое стана омилен лик меѓу помладата кичевска популација.

Бидете дел и резервирајте на време на 076/223-007

Прочитај повеќе...

Кичево

ОВР Кичево: Двајца настрадани од кучиња скитници и детали за акцискaта за алкохол ноќеска

Објавено пред

на

На 04/05.12.2021 во периодот од 23.00 до 05.00 часот, на подрачјето на СВР Охрид акциска контрола за управување возило под дејство на алкохол. Притоа, полициските службеници затекнале 8 возачи кои  пијани управувале возило (Охрид-02, Струга-04, Кичево-02).

Тие се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките дозволи и издадени им се соодветни поднесоци.

На 04.12.2021 А.Д. (38) од кичевското село Челопеци, во ОВР Кичево пријавила дека нејзиниот малолетен син, на локален пат во селото, бил каснат од куче скитник. Истиот ден, К.А. (49) од Кичево пријави дека на локален пат во с.Осломеј бил каснат од куче скитник.

Извор: МВР

Прочитај повеќе...

Кичево

Кичево вчера: Нападнати полицајци, нападната невенчана сопруга и тепачка помеѓу две жени

Објавено пред

на

На 04.12.2021 година во ОВР Кичево лишени се од слобода А.М.(38) и П.М.(38), двајцата од селото Лазаровци. Тие, на улицата „11 септември“ во Кичево, најнапред вербално, а потоа и физички нападнале полициски службеници кои вршеле службени дејства. Тие се приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 03.12.2021 година во полициска станица во Кичево е приведен Б.К.(42), бидејќи во 23.20 часот, во куќниот двор во Кичево, физички ја нападнал неговата 32-годишна невенчана сопруга. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 03.12.2021 година, во ОВР Кичево приведена и лишена е од слобода А.И.(49) од Кичево. Таа околу 13 часот, на улицата „11 септември“, го нарушила јавниот ред и мир и со метален предмет ја нападнала Л.А.(34) од Кичево. А.И. е приведена во полициска станица и против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

На денешен денПред 3 часа

На денешен ден: 9 декември

1594.- Роден е шведскиот крал Густаф Адолф, голем војсководец, воен и државен реформатор. Тој успешно ги заврши војните со Данска,...

ХороскопПред 6 часа

Дневен Хороскоп (9 декември) – четврток

ОВЕН Водете сметка да не бидете сам себеси најголем непријател. Лесно може да се впуштите во кредити или позајмици. Партнерот...

МагазинПред 16 часа

Мал пад на цените на криптовалутите од утрово

Пазарот на криптовалути изгуби 0,2 отсто од вредноста во последните 24 часа, па според податоците на веб-страницата Коингеко, капитализацијата денес...

СветПред 16 часа

Кина има најмногу новинари во притвор во светот

Кина е земјата со најмногу новинари во притвор во светот, според новиот извештај на Репортери без граници. Најмалку 127 новинари...

СветПред 16 часа

Инвестициите во европските технолошки стартапи на рекордно ниво

Новиот извештај покажува дека стартапите во европскиот технолошки сектор се повеќе привлекуваат инвеститори со рекордно ниво на инвестиции оваа година,...

ЗанимливостиПред 16 часа

Јапонскиот милијардер стана првиот руски турист во вселената

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава денеска полета до Меѓународната вселенска станица (ISS) во својот прв вселенски лет. Руското вселенско летало Сојуз,...

СветПред 16 часа

ОМИКРОН ВО 57 ЗЕМЈИ Супермутантот се шири низ светот, предупредува СЗО: „Се очекува хоспитализацијата да се зголеми“

Сојот на корона вирусот омикрон е пријавен во 57 земји ширум светот, објави Светската здравствена организација (СЗО). Во неделен извештај...

Временска прогнозаПред 18 часа

Најнови метео вести, викендов дестабилизација на времето..

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од западен и...

КултураПред 21 час

Денеска го празнуваме Свети Климент Охридски, наш најголем просветител и учител.

Денеска го празнуваме Свети Климент Охридски, наш најголем просветител и учител. Свети Климент Охридски македонски светец и еден од учениците...

На денешен денПред 1 ден

На денешен ден: 8 декември

1542.- Родена е Мери Стјуарт, шкотската кралица, која подготвила заговор против англиската кралица Елизабета I. 1626.- Родена е шведската кралица...

НАЈЧИТАНИ