Следете не

Спорт

Со тениско топче удри девојче во публика, но неговиот потег ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Браќата Александар и Миш Зверев се простоија од тенискиот турнир во парови во Рим уште во првото коло со поразот од Ревен Класен и Михаел Венус од 6:7, 4:6.

Меѓутоа секако дека еден детал од овој момент ја воодушеви јавноста и ги собра симпатиите од публиката во Рим.

Помладиот од браќата Зверев заврши еден поен со силен удар, а топчето погоди едно девојче во публиката.

Кога сфати што направи, тој дојде до девојчето да провери дали е се во ред, а потоа и ја даде својата лента од овој меч.

Одличен потег со кој ја воодушеви публиката.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 17 минути

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 7 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 8 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 13 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 13 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 13 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 13 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 15 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 17 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

КичевоПред 1 ден

(ДРОН ФОТО) Во одличен македонски амбиент започнаа „Белички средби“ 2019 во с.Белица – Кичевско

Кичевското село Белица ужива во спектарот на традиционалните „Белички средби“. Како и минатата година на барање на организацискиот одбор сме...

НАЈЧИТАНИ