Забава Хороскоп

Дневен Хороскоп (22.8) Среда

Овен

Работа – Тензијата е голема поради незавршените работи. Не е лоша идеја да се изолирате малку и да се зафатите со работа.

Љубов – Доколку сте во брак, не очајувајте и не мислете дека партнерот ви го свртел грбот. Имате лоша поставенот на ѕвездите на ова поле.     

Здравје – Одмарајте.     

Бик

Работа – Ако работите на полето на приватен бизнис, ве очекуваат големи вложувања. Пробајте на конструктивен начин да се носите со ситуацијата.    

Љубов – Многу сте пасивни на ова поле. Ако сте сами, ќе поминете мирен и спокоен ден.    

Здравје – Пад на имунитетот.     

Близнaци

Работа – Кога се во прашање одредени заеднички вложувања, не е лоша идеја да размислите добро околу довербата која ја имате кон партнерот во бизнисот.  

Љубов – Под притисок сте и добро би било да најдете издувен вентил за тоа.   

Здравје – Голем стрес денес.  

Рак

Работа – Денес сте особено борбени. Внимавајте на изливите на емоции кон лицата во вашето окружување.     

Љубов – Можен е почеток на тајна љубовна врска која носи одредено ниво на страв. Пробајте да размислите добро.    

Здравје – Покачен крвен притисок.     

Лав

Работа – Одлично расположение на работа. Послушајте го својот внатрешен глас кога станува збор за нови одлуки.     

Љубов  – Се забележуваат прикриени емоции кои не можете долго да ги криете. Признајте веќе еднаш.     

Здравје – Зголемен стрес.     

Девица

Работа – Се занимавате со личните проблеми на вашите колеги, а тоа воопшто не е ваша работа.     

Љубов – Ве привлекува повозрасна личност, па нема долго да размислувате колку е важна содржината на тоа што го застапувате како став.

Здравје – Можна е тахикардија.     

Вага

Работа – Полето на кариера ви е доминатно и не треба да застанувате. Дајте енергија кон тоа што го работите.     

Љубов – Излезете со партнерот. Избегнете ги своите правила овој пат.    

Здравје – Без тегоби.     

Шкорпија

Работа – Активното поле на работа и финансии ве исцрпува. Сакате одмор.     

Љубов – Морате уште многу да направите за да најдете среќа на ова поле.   

Здравје – Дигестивни проблеми.    

Стрелец

Работа – Сте имале и полоши денови, затоа стегнете заби и издржете.

Љубов – Сакате некој покрај себе и немате намера да се интегрирате додека се уште сте во заедница која ви ги отвора вратите кон среќата.    

Здравје – Можни се проблеми со имунитетот.    

Јарец

Работа – Не сте доволно зрели за подобри професионални потези. Се е во тоа дека понекогаш грешите и ги поправувате старите предлози.   

Љубов – Не сте романтични во онаа мера во која партнерот го очекува тоа од вас. Морате да ја сфатите суштината на вашите емоции.  

Здравје – Мигрена.   

Водолија

Работа – Пробувате во ред да ги доведете професионалните работи и воопшто не ви е лесно.     

Љубов – Многу одговорно се однесувате кон емоциите на вашиот партнер. Не сакате да пропуштите ништо важно на ова поле.     

Здравје – Пијте течности.     

Риби

Работа – Забележувате стабилност во однос на тоа што го правите.     

Љубов – Морате да поведете сметка за последиците. Слушнете го внатрешниот глас.     

Здравје  – Болки во коските.