Следете не

Забава

Хороскоп за денес | 15.11 Четврток

Овен

Ве очекува одличен ден во кои ќе успеете да остварите дел од своите планови и амбиции.

Имате добар однос со личноста која ја сакате. Слободните Овни можат да очекуваат познанство преку заеднички пријател.

Немате здравствени проблеми.

Бик

Загрижени сте за некои работи, но тие не зависат од вас. Работите ќе испаднат добри на крајот.

Нова љубов ви доаѓа сосема неочекувано. Можно е да станува збор за личност која сте ја запознале поодамна.

Можен е пад на имунитетот.

Близнаци

Ве очекува поволен ден ако планирате да започнете сопствен бизнис, или нов проект.

Добар однос имате со саканата личност. Планирате брак и тоа е добро.

Здравјето е добро.

Рак

Пред вас е напорен ден кој ви носи голем притисок. Не ги преземајте најтешките работи за себе.

Имате мали недоразбирања со саканата личност. Тоа ви носи нервоза.

Можни се проблеми со варењето.

Лав

Напоред не во кој вложувате многу во својата работа. Важно е да бидете трпеливи.

Саканата личност бара од вас да се промените.

Посетете стоматолог.

Девица

Можно е да се наоѓате под притисок кога станува збор за важните одлуки кои морате да ги донесете.

Склони сте кон конфликти во љубовта. Имате впечаток дека не сте почитувани.

Главоболки.

Вага

Вашата напнатост негативно се одразува на работата. Имате многу проблеми поради тоа.

Ви се допаѓа личност која во минатото веќе ви покажа дека има емоции кон вас.

Можни се проблем со циркулацијата.

Шкорпија

Ве очекува нова можност за вработување. Позитивните промени на ова поле наскоро доаѓаат.

Ве очекува интересен флерт со личност која би сакала сериозна врска со вас.

Здравјето е добро.

Стрелец

Ви доаѓа можност да ја стабилизирате ситуацијата на работа. Потрудете се да направите се што треба.

Имате одличен однос со саканата личност. Планирајте потомство.

Одлично се чувствувате денес.

Јарец

Не е претерано поволен ден за нова работа, затоа не прифаќајте ги новите понуди.

Ве очекува интересна комуникација со личност родена во знаците Вага, Водолија или Близнаци.

Можна е вртоглавица.

Водолија

Напнати сте и тешко ви е да се организирате. Склони сте кон правење грешки.

Се менуваат околностите и ни самите не знаете што сакате.

Ве мачи настинка.

Риби

Имате впечаток дека постојат ограничувања на ова поле и дека не можете да ги остварите сите свои идеи.

Ако сте во брак, доаѓа криза со саканата личност.

Проблеми со стомакот.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 1 час

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 2 часа

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 3 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 3 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 5 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 7 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 2 дена

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд