Следете не

Забава

Вашиот дневен Хороскоп | 16.11 Петок

Овен

Не донесувајте одлуки во текот на денешниот ден бидејќи во голема мера сте склони кон лоши проценки.

Гласините можат да влијаат на вашиот однос со саканата личност. Можно е некој намерно да сака да ви наштети.

Проблеми со грлото.

Бик

Ви доаѓа можност да напредувате, но вие сте нерасположени. Работите не одат онака како што замислувате.

Саканата личност дополнително ви го расипува расположението, така што имате само дополнителна тензија.

Зголемен апетит.

Близнаци

Не е претерано поволен ден за работата, па би било добро да не правите големи промени денеска.

Подготвени сте да и се посветите на саканата личност, која сега ви е најважната личност на светот.

Имате чести главоболки.

Рак

Пробајте да не ризикувате на полето на работата, бидејќи би можеле многу да изгубите. Внимавајте на злобните колеги.

Личноста која ви се допаѓа не е слободна или има комплицирана приказна од минатото.

Можни се проблеми поради стресот.

Лав

Можете да очекувате мали недоразбирања на работа. Работите не одат онака како што очекувате.

Пред вас е поволен ден за нови познанства и флерт. Ако сте слободни, наскоро ве очекува почеток на нова врска.

Немате проблеми со здравјето.

Девица

На полето на работата ви следи унапредување на кое ќе му се радувате. Сметате дека конечно заслужувате позитивни промени.

Со партнерот имате разни несогласувања и не сте задоволни од моменталниот однос.

Проблеми со кичмата.

Вага

Можете да очекувате прилив поврзан со патувања или работа со странство. Позитивни промени ве очекуваат.

Љубовното поле ви е многу променливо и бурно. Можете да одите од врска во врска.

Можни се проблем со циркулацијата.

Шкорпија

Финансиите ви се променливи и нестабилни, што ви носи стрес во животот.

Ве очекува интересен флерт со личност родена во знакот Бик, Јарец или Девица.

Здравјето е добро.

Стрелец

Ако сте правеле грешки во изминатиот период, имате можност да ги исправите.

Имате одличен однос со саканата личност. Љубовта цвета.  

Одлично се чувствувате денес.

Јарец

Не е претерано поволен ден за нова работа, затоа не прифаќајте ги новите понуди.

Ве очекува интересна комуникација со личност родена во знаците Вага, Водолија или Близнаци.

Можна е вртоглавица.

Водолија

Можно е да ви се укаже нова понуда за заработувачка.

Ви доаѓа нова љубов.

Внимавајте на притисокот.

Риби

Ве очекува многу среќа на полето на работата.

Полето на љубовта не е онакво какво што сакате да биде. Можно е да влезете во конфликти со саканата личност.

Здравјето е добро.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 10 минути

Температурите паѓаат на -7 °C и лошо ќе влијае врз земјоделието

Студениот бран кој од денеска ја зафати територијата на Македонија и во текот на следните денови и тоа особено во...

КичевоПред 3 часа

Кичево: #TrashTag еко-акција во населба „Иванидол“ во недела на 31.03 – 10:00ч

Во борба против загадувањето и чувањето на здрава и почиста средина, граѓаните од населба „Иванидол“ – Кичево организираат доброволна #trashtag...

ЗабаваПред 5 часа

Понекогаш и крокодилот е добар такси превозник (ВИДЕО)

Крокодилот некогаш може да изненади со своите добри намери кон останатите животинчиња, погледнете го овој превоз на вода:

КичевоПред 8 часа

Нема активни пожари, изгаснати сите пламени јазици околу Кичево

По напорните обиди во претходните две деноноќија, кичевските пожарникари ги изгаснаа сите пожари што се појавија на неколку локации во...

Социјални мрежиПред 8 часа

Фејсбук акција! Избришани лажни профили, во нив Македонија на мета и останатите земји

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе ги избрише лажните профили од Македонија,Косово,Иран и Русија. Станува збор за профили за кои се...

ЗабаваПред 16 часа

Премиерно на YouTube: Вака изгледа веќе големиот хит „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст тајм“

Мартин и Стефан Филиповски вчера ја промовираа „Нешто ќе те питам бабо“, преработката на старата македонска песна. Денес слушнете ја...

СветПред 17 часа

Синот на Михаел Шумахер ќе тестира со Ферари уште во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на...

СветПред 17 часа

Типов сакаше да краде во маркет, па си го доби квалитетно! (ВИДЕО)

Опуштено си влезе во маркетот за да краде, но одеднаш се тргна наопаку… Pa neka krade ponovo… 👊👊 😁#pljacka #lopov...

Временска прогнозаПред 21 час

АПРИЛ 2019 ќе биде екстремно топол месец во поголем дел на Европа

Феноменот ЕЛ НИЊО полека но сигурно ја загрева Европа а тоа се гледа по долгиот период на натпросечно високите температури...

ЗабаваПред 22 часа

Дневен хороскоп (26.03) Вторник

Овен Поволен ден ако сте планирале ново патување. Можете да очекувате убав ден за работа. Тежок период на полето на...

Во тренд