Следете не

Забава

Редовен Хороскоп | 15.12 Сабота

Овен

Ќе бидете задоволни со развојот на ситуацијата на полето на работата. Пред вас е период на подобрување на финансиите.

Стабилно е на полето на љубовта.

Поволен момент за диета.

Бик

Некои соработници не ви се наклонети и тоа ве нервира.

Важно е на саканата личност да и покажете дека сакате заедничка иднина.

Уморни сте.

Близнаци

Осврнете се кон нови работни активности. Ве очекува успех врзан за нова соработка.

Време е да продолжите да ја барате љубовта. Немојте да бидете огорчени од минатото.

Избегнувајте пороци.

Рак

Прилагодливи сте и одлично се вклопувате во окружувањето.

Се разликувате од својот партнер по некои прашања па често се прашувате дали си припаѓате еден на друг.

Главоболка.

Лав

Полека доаѓате до унапредување кое долго го очекувавте. Пред вас е поволен ден за работа.

Ако ви се допаѓа некоја личност можете да направите чекор кон неа.

Проблеми со холестеролот.

Девица

Финансиската ситуација полека се поправа и многу сте задоволни од тоа.

Не сте подготвени за брак и се обидувате на партнерот да му дадете до знаење.

Внимавајте на крвотокот.

Вага

Морате да се прилагодите на околностите во кои се наоѓате моментално бидејќи не можете да влијаете на некои работи.

Ако сте во брак, ве очекува проблем со саканата личност. Влегувате во кризен период.

Склони сте кон алергии.

Шкорпија

Чувствувате дека постојат проблеми кои се надвор од ваша контрола. Не сте задоволни со ситуацијата на работа.

Можно е некоја личност од минатото да се јави повторно во вашиот живот, но на вас е да одлучите дали ја сакате назада.

Чувствителни сте денеска.

Стрелец

Во наредните денови ќе решите многу работи во ваша корист. Пред вас е поволен период за работа.

Ако сте во брак, убаво се сложувате со саканата личност. Слободните претставници на овој знак ги очекува ново познанство.

Полни сте со енергија.

Јарец

Ќе донесете нова, важна одлука врзана за работата.

Ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро. Не ви е лесно да и се приближите.

Болки во стомакот.

Водолија

Соработниците ви ја отежнуваат ситуацијата на полето на работата и подготвени сте да направите промени во однос на тоа.

Интересен ден за нови познанства. Ќе имате можност за флерт со една личност.

Проблеми со кожата.

Риби

Оптеретени сте со ситуации на работното место. Се чувствувате како да немате сила за проблемите.

Ве очекува поволна атмосфера за нова врска.

Мали проблеми со срцето.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 9 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 10 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close