Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 18.12 Вторник

Овен

Потребна ви е помош за да ги решите сите работи кои ги имате.

Покажете флексибилност кон саканата личност. За да трае вашиот брак или врска, потребно е повеќе да сте подготвени на компромис.

Направете крвна слика.

Бик

Сакате да покажете иницијатива кон нови промени и тешко ви е тоа да им го објасните на другите.

Саканата личност ви е приврзана, но како да не го гледате тоа.

Проблеми со кожата.

Близнаци

Не успевате да реализирате се што сте планирале на полето на работата и малку сте разочарани поради тоа.

Важно е да одвоите време за саканата личност, ако сакате вашиот однос да напредува.

Алергии.

Рак

Доаѓате до нови информации кои би можеле да ви бидат важни за нови професионални достигнувања.

Ако сте во врска, ќе овозможите подобрување на односот со саканата личност.

Водете сметка за забите.

Лав

Ви доаѓа нова можност за работа. Можете да очекувате подобрување на полето на финансиите.

Комуникацијата со партнерот е променлива. Пред вас е фаза во која ќе имате потешкотии врзани за недоверба и љубомора.

Можни се проблеми со кичмата.

Девица

Едно патување во странство би можело да се одложи иако на тоа и се надевавте.

Добра комуникација со личноста која ви се допаѓа. Поволен ден за средба.

Одлично се чувствувате.

Вага

Ако очекувавте прилив на пари, можеби би дошло до мали одложувања но тоа не треба да предизвика проблеми на работа.

Нова шанса за љубовна врска.

Внесувајте повеќе течности.

Шкорпија

Потребно ви е време за да донесете некоја нова одлука поврзана со работата.

Ако сте во брак немате најдобар однос и многу работи ве оптоваруваат на ова поле.

Здравјето е добро.

Стрелец

Максимално сте посветени на својата работа и важно ви е да направите добра организација за да постигнете тоа што е потребно.

Личноста која ви се допаѓа е подготвена да возврати со чувствата кон вас, многу сте среќни.

Се чувствувате одлично.

Јарец

Пред вас е можност за промена на работното место или нова работна понуда која ќе ви биде многу важна.

Се враќа комуникацијата со некоја личност од минатото. Можете да очекувате поволен љубовен период.

Полни сте со енергија.

Водолија

Пред вас е период на подобрување на финансиите.

Ве очекува нова љубов со впечатлива личност, некој кој брзо ќе ве заведе.

Можни се проблеми со дебелото црево.

Риби

Можете да се надевате на добар ден кој ќе ви донесе шанса за нов договор.

Со саканата личност имате добар однос и задоволни сте. Ако сте слободни, ова е поволен период за флерт и љубов.

Чувствителни ви се бубрезите.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 10 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close