Забава Хороскоп

Дневен Хороскоп | 04.10 Четврток

Овен
Работа
Вие ќе бидете во можност да ги прилагодите вашите интереси според основните критериуми и да се Изборите за подобри услови, а тоа е она што ви треба.
Љубов
Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот, иако некои работи тешко ви одат, држете се, тоа е за ваше добро.
Здравје
Проблеми со зглобовите.

Бик
Работа
Важно ви е да ја одложите средбата со лице кое од вас очекува конкретни одговори или одредени отстапки во деловната соработка.
Љубов
Вие сте вознемирени поради различни дилеми, но партнерот има добра идеја и умее да ве развесели. Уживајте покрај вашиот партнер!
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Вие сте оптоварени со различни наслутувања кои ја нарушуваат вашата концентрација. Тешко ви е да го криете вашето незадоволство со вашите соработници.
Љубов
Избегнувајте принцип на емоционално казнување или ривалство. Простете му на партнерот на малечките грешки, секој ги прави, нели?
Здравје
Пад на имунитетот.

Рак
Работа
Вие сте во неблагодарна положба и размислувате за различни решенија, но некои од соработниците работат поефикасно. Дајте се од себе, да бидете подобри од другите.
Љубов
Партнерот има различни коментари за вашето однесување. Изгледа дека немате убедливо оправдување. Еден добар разговор добро ќе ви дојде.
Здравје
Проблеми со кожата.

Лав
Работа
Ако некој ги спори вашите идеи, одберете ги мудро зборовите што ги користите во средбата со соработниците. Бидете внимателни и избегнувајте импулсивни реакции.
Љубов
Вие ја изгубивте трпеливоста во средбата со нсаканото лице. Најчесто ситуацијата ја оценувате субјективно. Опуштете се, ќе ви биде многу попријатно.
Здравје
Склони сте кон настинки

Девица
Работа
Вие сте преоптоварени од ситуации во кои сте премногу тактични и не ви се допаѓа кога некој ви ја ограничува вашата слобода и активности.
Љубов
Во средбата со саканата личност, нема причина да започнете чувствителна тема која води до нова расправа. Опуштете се и уживајте, проблемите што ќе ги имате ќе поминат.
Здравје
Повеќе одмор.

Терезија
Работа
Добра идеја е да оставите добар впечаток на вашите соработници. Со брилијантна интелигенција, покажете и на вашата околина дека имате други квалитети.
Љубов
Планирате некоја интересна или романтична забава за двајца. Опуштете се во блиско друштво и уживајте во вашиот интимен свет.
Здравје
Проверете го вашиот крвен притисок.

Скорпија
Работа
Вие сте нетрпеливи, но подобрена иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија наклоност. Соработниците очекуваат да прифатите одредени отстапки.
Љубов
Важно е да го направите она што го чувствувате. Ова ќе ви донесе големо олеснување. Нема причина да одберете улога што не ви одговара.
Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец
Работа
Вие сте добро расположени и верувате дека има некои заобиколувачки начин да бидете ефективни и да го оставрите тоа што другите не можат да го направат. Самодовербата која ја чувствувате делува позитивни и на вашата околина.
Љубов
Нема потреба да се тестира нечија трпеливост или емоционална наклонетост. Довербата во љубената личност е она што и треба.
Здравје
Проблеми со грбот.

Јарец
Работа
Слушајте го нечиј коментар внимателно. Важно е да се добие добра лекција за деловните односи. Ќе мора да попуштите на нечии барања.
Љубов
Станувате сомнителни при анализирање на однесувањето на партнерот. Се чини дека блиската личност делува пријатно без добра причина.
Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија
Работа
Некој се обидува да ве анведе на своето решение, но доволно сте промислени и вешто избегнувате деловна стапица или состанок кој ве обврзува на дополнителни отстапки
Љубов
Мудро избегнете некоја конкретна тема или ситуација која не е во најдобар интерес на никого.Не ги потценувајте способностите на вашиот партнер.
Здравје
Несоница.

Риби
Работа
Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без видливи придобивки. Наместо да се надмудрувате со доверливи луѓе, подобро е да подготвите конкретен потег.
Љубов
Вљубениот го анализира вашето однесување и наоѓа различни поплаки, но вие немате доволно трпение да ја слушнете критиката.
Здравје
Повеќе одмор.