Следете не

Свет

СО ГОДИНИ И ТЕЧЕШЕ НОСОТ, А ДОКТОРИТЕ ЈА УБЕДУВАА ДЕКА ИМА АЛЕРГИЈА: Поради болки сакала да се УБИЕ, а потоа ја дозна УЖАСНАТА ВИСТИНА! (ВИДЕО)

Канди Џексон (52) од Небраска по сообраќајна несреќа во 2013 година почна да и тече константно носот, а пред две години ситуацијата се влоши – започна да тече уште повеќе.

Течноста од носот не само што излегуваше, туку и се спушташе во грлото. Имала големи главоболки, но живеела нормално, секој ден готвела, си играла со девет внуци…

Докторите беа убедени дека е алергична на нешто, но никогаш не ѝ кажа што може да биде. Таа чувствувала нешто друго.

Таа веќе била толку очајна, дури помислила на самоубиство, а потоа побарала помош од специјалист. Таа отиде во клиниката на д-р Кристијан Барнс и рече дека нема да излезе додека не открие што навистина се случува со нејзиниот нос.

Тие ја тестираа течноста што излегуваше од носот и сфатија дека станува збор за мозочна течност (ликвор или цереброспирална течност) која го штити мозокот од оштетување.

Веднаш ја оперирале со тоа што и ги “закрпиле” дупчињата во синусите со кожа од стомакот и со тоа и го спасиле животот.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 5 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 5 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 6 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 8 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 9 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 11 час

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close