Случувања Спорт

Тежок инцидент во Белгија на „Спа“: Алонсо прелета преку неколку болиди (ВИДЕО)

Трката за Големата награда на Белгија започна со опасен судир пред првиот свиок на патеката „Спа“.

Главен во инцидентот беше Фернандо Алонсо, кој прелета преку неколку болиди.

Покрај Фернандо Алонсо, надвор од патеката по инцидентот се Даниел Рикиардо, Леклер и Нико Хулкенберг.