Следете не

Кичево

Некогаш атрактивниот „Крушино“ во Кичево блесна без отпадоци, благодарение на овие прекрасни луѓе (ГАЛЕРИЈА)

Avatar

Објавено пред

на

Белите дробови на Кичево ви го даваат најдобриот кислороден микс помешан со мирис на шума. Оваа шума која пред половина век беше голина денес е една од најубавите зимзелени шуми во Македонија.

Да ја предадеме уште поубава на генерациите кои доаѓаат!

Вредните раце на кичевчаните Ангела, Илија, Ана, Дејан (Џо) и Сузана – после нашата еко-акција во месноста „Иванидол“, денес направија еко-подвиг за секој млад човек, за секој што сака да живее во почиста околина.

  • За само 4 часа одвоени се сработи поголемиот дел, останаа уште тениските терени, и се надеваме дека следниот пат во поголем број, заеднички ќе го сработиме и тој дел – додаде Ангела

Да го следиме нивниот пример, да се грижиме за природата – за да може да се грижи и таа за нас!

Facebook

Последни објави

ХуморПред 20 минути

(ВИДЕО) Си направи да му е интересно, си сурфаше на врата по вода

Чудесен е светот и идеите во него… Баткава сурфаше по вода со влезна врата…

Временска прогнозаПред 5 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 13 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 13 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 18 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 19 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 20 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 22 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

НАЈЧИТАНИ