Спорт

Куртоа во Реал, Чех назад во Челзи?

Извештаите од Англија тврдат дека Челзи веќе се бори да го замени белгискиот голман Тибо Куртоа, кој  најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, и размислуваат за некои познати имиња  во Премиер Лигата.

Двете имиња се поврзани со онаа на Каспер Шмајхел од Лестер Сити и поранешниот чувар на Челзи, Петр Чех, кој сега игра кај ривалите Арсенал. Извештаите доаѓаат од Kaveh Solhekol, Sky Sports News, кој објави на Твитер:

Челзи размислува повторно да го потпише Петр Чех ако кога го продаде Тибо Куртоа во Реал Мадрид, а Челзи е заинтересиран и за голманот на Лестер Сити, Каспер Шмајхел