Занимливости Случувања Спорт

Унаказеното лице на Мекгрегор после поразот и негов проглас за мечот! (ГАЛЕРИЈА)

Кабиб Нурмагомедов со гушење го победи Конор Мекгрегор во четвртата рунда и ја одбрани шампионската титула во лесна категорија.

Кабиб домонираше во првите две рунди и беше блиску до нокаут, но Мекгрегор успеваше некако да издржи. Меѓутоа во четвртата рунда Кабиб покажа дека е господар на рингот и со гушење го принуди Ирецот да се предаде.

После мечот на лицето на Мекгрегор можеше да се види дека претрпил многу удари.

Инаку љубителите на УФЦ утрово можеа да уживаат во спектакуларна борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор за титула во лесна категорија.

Конор Мекгрегор беше гласен на прес конференциите пред големата борба, но не се појави на пресконференцијата после мечот. 

Сепак Ириецот после неколку часа реши да и се обрати на јавноста преку Твитер и истакна дека очекува реванш.

„Добар нокаут. Едвај го чекам реваншот“, напиша Мекгрегор на својот твитер профил.