Случувања Спорт

Не се памети ваков преврат со нокаут во последна секунда (ВИДЕО)

Јеир Родригез се прослави со нокаутот во последната секунда од мечот против Чан Сунг Џунг во Fight Night приредбата на UFC што синоќа се одржа во Денвер.

„Кореанскиот Зомби”, како што го нарекуваат Чан Сунг Џунг се бореше пет рунди во перо лесна категорија против Јаир Родригез вчеравечер во Колорадо. Пред последната секунда Кореанецот водеше и требаше да победи со одлука на судиите.

Но, наместо да ја чува предноста до крај, Кореанецот тргна во напад и налета на лактот на противникот, што го покоси буквално во последната секунда од мечот.

Така Мексиканецот, кој од исцрпеност не можеше ниту да слави, ја забележа својата 11 победа во кариерата.