Балкан Забава Занимливости

Тетка Северина прв пат објави видео од свадбата! (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина и Игор Којиќ денес слават три годишнина од бракот. Тие во 2015 година правеа свадба која ја обележаа со српски обичаи, храна и трубачи.

Северина и Игор свадбата ја режираа како претстава, која ја нарекоа „Мојата српска свадба“.

Пејачката денес на својот Инстаграм објави видео од тој ден, додека таа и Игор се возат во Застава која ја следат трубачи. „Ти и нашите години три“, напиша пејачката.